Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Monday, June 05, 2017 o 12:00, Marcelli napisał:

Ktoś pomoże w kwestii rozmiarówki CT i TM Lewin?

Podbijam temat. W Lambercie/Wolczance noszę slimy 41/176-182. Czasem 40, bo nie zawsze trzymają się rozmiarówki. Tabelka TM istotnie dziwna - przy 41 slim ma w klatce 119, zaś fitted 116, podczas gdy z wolczankowej tabeli wynika że dla 41 slim klatka to 112cm, a ma ciasnotę nie narzekam. 

Dla jasności, obwód mojego karku to ok 40-41cm, a klatki 101cm i waham się między 15.5 slim 15.5 fitted i 16 fitted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, yacoob napisał:

Dla jasności, obwód mojego karku to ok 40-41cm, a klatki 101cm i waham się między 15.5 slim 15.5 fitted i 16 fitted.

16" superfitted z T.M. Lewin

16" Extra Slim Fit z Charles Tyrwhitt

Proszę zmierzyć porządnie jaki rękaw Pan potrzebuje (na stronie CT jest instrukcja jak), aby wybrał Pan odpowiednią długość.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎13 o 21:28, mr.vintage napisał:

Też się zastanawiam skąd się wzięła ta opinia, bo na przykład jeszcze dłuższe wyłogi ma Roman/Szarmant i Tomek Miler (dot. modeli long button-down), a w stosunku do ich koszul nie pojawiały się takie uwagi. Taką samą długość wyłogów (9 cm) ma także Emanuel Berg w wybranych modelach button-down.

Jest mnóstwo innych czynników, oprócz długości wyłogów, które wpływają na wygląd kołnierzyka. Chociażby wysokość stójki, szerokość (i ogólniej kształt) wyłogów, rozstawienie wyłogów, wypełnienie kołnierzyka, w przypadku koszul BD również miejsce w którym przyszyte są guziczki, a nawet to jak rozstawione są pierwszy i drugi guzik koszuli. Właściwie nie wiem po co Ci to tłumaczę, bo przecież jako osoba z dużą wiedzą na temat męskiego ubioru wszystko to doskonale wiesz i nie rozumiem  dlaczego porównujesz tylko jeden parametr (długość wyłogów koszuli).

A opinia wzięła się ze zdjęć, które wrzucają forumowicze. Dla przypomnienia wklejam kilka i jestem ciekaw Twojej opinii, czy wszystko jest OK i takie proporcje powinien mieć kołnierzyk. U @Hargin wygląda to o wiele lepiej i widocznie u postawniejszych facetów taki duży kołnierzyk sprawdza się dobrze. Ale przy osobach szczuplejszych, o wąskich szyjach wygląda moim zdaniem karykaturalnie:

20170526_110409.jpg

jKVKCgS.jpg

oSEHkwq.jpg

 

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kołnierzyki na żywo wyglądają  bardzo fajnie i nie wydają się być przerysowane. Niestety te koszule są dość dziwnie skrojone - na osoby bardzo wąskie w barkach. Skusiłem się na 2 sztuki w promocji (449 PLN za dwie to dobra cena moim zdaniem) i wszystko pasuje: długość, talia, rękawy, na plecach bardzo fajnie, ale za mało miejsca z przodu na klatkę i zdecydowanie za mało na barki. Problem który widać na powyższych zdjęciach u mnie jeszcze bardziej widoczny. Niestety to są koszule raczej nie dla sylwetek V i prostych barków.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest główny problem przy projektowaniu koszul (i garniturów, spodni) - łączy się bezmyślnie elementy z różnych typów sylwetek. Kiedy ktoś potrzebuje kołnierzyka 9-9,5cm to raczej mówimy przeważnie o kimś tęgim lub bardzo muskularnym (szeroka twarz, szyja) - wtedy ten kołnierzyk wygląda naturalnie. Analogicznie jak wcześniej królowały małe kołnierzyki (dalej królują w typowych sieciówkach) nawet w koszulach w większych rozmiarach, gdzie osoby większe kupując takie koszule sobie po prostu krzywdę robią. 

Chociaż bezmyślnie to naiwne określone - ktoś raczej po prostu próbuje zarobić na nowej modzie, a czy jego produkty leżą bliżej lub dalej apogeum elegancji - to już schodzi na drugi plan. Nie oceniam - biznes to biznes. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w second hand koszulę marki Jacques Britt. Z tego co udało mi się znaleźć to niemiecka marka, niestety niewiele więcej. Czy któryś z forumowiczów ma z nią jakieś doświadczenia? Jak przedstawia się jakość, faktyczna wartość koszuli itp? 
Przyznam, że skusiła mnie ona ze względu na bardzo lekką, miękką tkaninę i bardzo delikatny "błysk". Niestety wewnątrz koszuli nie ma, jak to zwykle bywa, metki ze składem. Nie wygląda jakby była wycięta, tylko po prostu jej tam nie było. Mam nadzieję, że to bawełna, a nie poliester. :D 

19250281_1748887961807914_1269546485_o.jpg

19340107_1748887958474581_96195260_o.jpg

19359253_1748887948474582_675219271_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję białej, formalnej koszuli z mankietem na spinki, ale przede wszystkim przewiewnej. CT ma takie białe koszule z bawełny oxford. Wiem, że oxford trochę mało formalny, ale i tak bym wziął, tym bardziej, że już było polecane na forum takie rozwiązanie.

Jednakże, czy kołnierz classic w CT jest na tyle rozwarty, że będzie ładnie się chował pod klapy, czy jednak musi być cutaway?

Poza tym czy ktoś może się wypowiedzieć na temat splotu royal panama w CT, czy takie koszule są bardziej przewiewne?

Czy koszuli non iron raczej nie brać pod uwagę, bo są mniej przewiewne?

Ewentualnie jak ktoś może polecić taką koszulę z innej firmy to śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.06.2017 o 21:36, Zajac Poziomka napisał:

Jest mnóstwo innych czynników, oprócz długości wyłogów, które wpływają na wygląd kołnierzyka. Chociażby wysokość stójki, szerokość (i ogólniej kształt) wyłogów, rozstawienie wyłogów, wypełnienie kołnierzyka, w przypadku koszul BD również miejsce w którym przyszyte są guziczki, a nawet to jak rozstawione są pierwszy i drugi guzik koszuli. Właściwie nie wiem po co Ci to tłumaczę, bo przecież jako osoba z dużą wiedzą na temat męskiego ubioru wszystko to doskonale wiesz i nie rozumiem  dlaczego porównujesz tylko jeden parametr (długość wyłogów koszuli).

A opinia wzięła się ze zdjęć, które wrzucają forumowicze. Dla przypomnienia wklejam kilka i jestem ciekaw Twojej opinii, czy wszystko jest OK i takie proporcje powinien mieć kołnierzyk. U @Hargin wygląda to o wiele lepiej i widocznie u postawniejszych facetów taki duży kołnierzyk sprawdza się dobrze. Ale przy osobach szczuplejszych, o wąskich szyjach wygląda moim zdaniem karykaturalnie.

W żadnym razie się nie zgodzę. Ja jestem bardzo szczupły i mam długa szyję i właśnie wysokie stójki najlepiej mi leżą na zasadzie maskowania tej szyi. Tak samo pasują mi kołnierze półwłoskie od Osovskiego, które mają wyłogi 8-8.5 cm, ale też BD Osovskiego z wyłogami ok. 9 cm. A teoretycznie te drugie nie powinny pasować. Lecz pasują na tej samej zasadzie, co szersze klapy na szczupłych osobach, lecz ani te klapy nie mogą być ekstremalnie szerokie, ani te większe kołnierze BD zbyt spiczaste i przekraczające te 9 cm.

Dość spore kołnierze BD mogą dobrze leżeć na drobnych osobach na zasadzie swoistej mimikry, lecz granica jest cienka (bardzo przydatna jest pociągła czy trójkątna twarz). Trochę to zahacza o styl końca lat 70-tych i może początkowo kłuć w oczy, jeśli się ma w tych oczach schemat... Za to drobne osoby w drobnych kołnierzykach BD wyglądają jeszcze bardziej "biednie"...

Był pewien pan bardzo niesławnej, haniebnej pamięci (nie przytoczę oczywiście nazwiska na literę G. z wiadomych powodów), który jest przykładem doskonałego noszenia koszul z dużymi kołnierzami (i marynarek z dużymi wyłogami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 10:26, Miro napisał:

Sklep internetowy Osovski dalej czyści magazyn - teraz idzie outlet - 2 za 1. Zostały resztki. Wg mnie to dobra okazja. Zdążyłem jeszcze dopaść dwie sztuki z Albini - wychodzi po 140 za jedną z wysyłką. A są i tańsze.

Też skusiłem się na dwie sztuki. Niestety jedna jest źle uszyta i na karczku pod kołnierzem tworzy się wielka fałda. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem. Rękaw też do lekkiego skrócenia, więc jeśli krawcowa da radę to rozsądnie skorygować, to zostawię. Jednak istnieje ryzyko, że przygody z Osovskim nie zacznę i będzie zwrot. Szkoda, bo druga jest świetna. Nie mam szczęścia do ich produktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi!

Przeglądam ten wątek z powodu pewnych wątpliwości, które naszyły mnie ostatnio odnośnie noszenia koszul. Otóż męczy mnie znany dylemat "w spodniach, czy wypuszczona?". I mówię tu o koszulach codziennych, gdyż na specjalne okazje nie wyobrażam sobie założyć koszuli wiszącej luzem. Kłopot polega na tym, że noszę się też tak na co dzień i nie ukrywajmy, ale brzuch mam pękaty. Żona zaczęła mi zwracać uwagę, że koszula w spodniach, zwłaszcza, kiedy mi się trochę zmarszczy, sprawia iż przypominam balon. Poza oczywistymi rzeczami jak konieczność zrzucenia wagi, mam do tutejszych forumowiczów pytanie - jak tę nieszczęsną koszulę ubrać, żeby ten brzuch tak nie odstawał? Trafiłem na taki tekst: http://life7.pl/meska-koszula-sztuka-poprawnego-noszenia/ ale odpowiedział mi na moje pytanie tylko częściowo. Pomysł krótszej koszuli brzmi interesująco, ale mam obawy, że mogłaby się podciągać i nieestetycznie odsłaniać ciało. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.

Pozdrawiam,
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrSikora napisał:

Na początek chciałbym się przywitać ze wszystkimi!

Przeglądam ten wątek z powodu pewnych wątpliwości, które naszyły mnie ostatnio odnośnie noszenia koszul. Otóż męczy mnie znany dylemat "w spodniach, czy wypuszczona?". I mówię tu o koszulach codziennych, gdyż na specjalne okazje nie wyobrażam sobie założyć koszuli wiszącej luzem. Kłopot polega na tym, że noszę się też tak na co dzień i nie ukrywajmy, ale brzuch mam pękaty. Żona zaczęła mi zwracać uwagę, że koszula w spodniach, zwłaszcza, kiedy mi się trochę zmarszczy, sprawia iż przypominam balon. Poza oczywistymi rzeczami jak konieczność zrzucenia wagi, mam do tutejszych forumowiczów pytanie - jak tę nieszczęsną koszulę ubrać, żeby ten brzuch tak nie odstawał? Trafiłem na taki tekst: http://life7.pl/meska-koszula-sztuka-poprawnego-noszenia/ ale odpowiedział mi na moje pytanie tylko częściowo. Pomysł krótszej koszuli brzmi interesująco, ale mam obawy, że mogłaby się podciągać i nieestetycznie odsłaniać ciało. Byłbym wdzięczny za jakąś poradę.

Pozdrawiam,
Piotr

Brzuch można nieco ukryć przez spodnie z wyższym stanem. Wtedy niwelujemy nieco efekt wystającego brzucha. Długość koszuli tu nie ma znaczenia. Oczywiście mowa cały czas o koszuli wpuszczonej w spodnie. Inaczej sobie nieco wyobrażam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie poważny mężczyzna chowa koszulę w spodnie (podobnie jak unika krótkich spodenek i sandałów - chyba, że na jakieś wędrówki po plaży). Wystający brzuch będzie zawsze problemem, ale chyba może być nieco skompensowany przez dobrze dopasowaną marynarkę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.