Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie spodnie noszone na wysokości pasa to Twój wróg, zaś przyjacielem spodnie z wyższym stanem na szelki - wtedy nie masz skoku w postaci pas i brzuch, tylko linia nóg przechodzi płynnie w linie brzucha. Szelki trzymają koszulę, modelując też sylwetkę noszone bez marynarki. Bardziej polecam jednak noszenie marynarki, z odpowiednim wypełnieniem ramion co powoduje zachowanie lepszych proporcji. Chowa to też wystającą koszulę po bokach. 

Niestety w takich przypadkach koszula musi być na miarę przeważnie, by odpowiednio się zwężała w kierunku klatki, jednak nie uzyskasz nigdy efektu idealnego dopasowania, bo musisz mieć z 7-9cm zapasu w pasie (zależy od wielkości brzucha) bo nic tak nie uwypukla brzucha, jak naciąganie się koszuli przy siedzeniu. 

Tu masz przykład dobrego chowania brzucha ubraniem:

Znalezione obrazy dla zapytania men belly high trousers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ mam problemy z zakupem pasującej na mnie koszuli, postanowiłem skorzystać z usług Tailor Store. Hasło reklamowe "100% Perfect Fit-Guarantee" było kuszące. ;) Spróbowałem z krojem lekko sportowym. Koszula przyszła w przewidywanym terminie, dostałem nawet wcześniej maila ze zdjęciami prac nad jej szyciem, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Niestety, efekt końcowy nie jest zbyt dobry. 

Przy projektowaniu koszuli skorzystałem ze świetnego (pozornie?) asystenta Size Me na stronie Tailor Store. Zmierzyłem się dokładnie i złożyłem zamówienie, korzystając z kodu rabatowego, który łatwo można znaleźć w różnych miejscach. Koszula jest nieco za ciasna tu i ówdzie (górna część pleców, pachy), na wysokości talii zbiera się z tyłu sporo niepotrzebnego materiału, a w biodrach jest dosyć wąsko. Rękawy są o jakiś centymetr za długie. Na razie wstrzymałem się z jej praniem, ale podejrzewam, że się lekko skurczy, więc efekt będzie jeszcze gorszy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia. Co sądzicie? Jakie poprawki zasugerować sklepowi przy następnym (ewentualnym) zamówieniu? Ktoś z szanownych kolegów miał może do czynienia z Tailor Store?

tail1.jpg

tail2.jpg

tail3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Bukary Zamawianie koszul MTM online to zawsze spora niewiadoma... Przede wszystkim jak sam już zdążyłeś zauważyć koszula jest nieco za ciasna w biodrach, opiera się z tyłu na Twoim siedzeniu - stąd poziome załamania materiału na plecach (może zdjęcie z włożoną koszulą w spodniach coś więcej by nam powiedziało). Prawe ramię należałoby nieco opuścić - widać to po froncie na wysokości klatki. Lewy za to jest w porządku. Szerokość ramion trafiona, natomiast ogólne moje wrażenie jest takie, że sam korpus jest po pierwsze nieco za krótki. Po drugie linia boku/wycięcia wydaje się być bardzo wysoko poprowadzona przez co sądzę, że jeszcze trudniej będzie Tobie utrzymać koszule w spodniach. Plecy przy Twojej sylwetce proszą się o płytkie zaszewki. Rozumiem z drugiej strony, że to efekty założenia "sportowego kroju"...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fedak

Dziękuję za odpowiedź! Otrzymałem też informację od Tailor Store, że samodzielnie zaktualizowali moją tabelę wymiarów i teraz mogę za darmo złożyć kolejne zamówienie. Jeśli i to będzie złe, mamy próbować do skutku. "Zła" koszula zostaje u mnie i nie muszę niczego odsyłać. Przy kolejnym zamówieniu nie mogłem tylko zmienić rodzaju kroju (slim fit). Podoba mi się takie podejście.

Sprawdziłem nowe wymiary. Klatka piersiowa została powiększona o 1 cm, biodra chyba też. Z kolei w ramionach dodali 2 cm. To dosyć dziwne, bo jak sam pisałeś, tutaj szerokość była "trafiona". Reszta chyba bez zmian. Zastanawiam się tylko, czy dobrze wybrałem krój (slim), skoro koszula ma być noszona głównie na spodniach. Ale dokonałem takiego wyboru, bo w sklepach tylko koszule slim od biedy na mnie pasują. Tutaj jednak mamy do czynienia z szyciem na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sylar napisał:

Panowie,

Jesteście w stanie porównać rozmiarówkę koszul casual CT do tych np od Massimo Dutti? Jak wygląda tutaj taliowanie w przypadku extra slim fit - czy CT jest bardziej obszerne od slim fit z massimo?

Mam obie koszule. Od MD mam casual fit w rozmiarze M i pasuje perfekcyjnie, od CT mam koszule OCBD extra slim fit w rozmiarze L. Niestety zmylił mnie rozmiar kołnierzyka i przez niesłychaną objętość w klatce jak i talii, zostałem z dosłownie workiem w szafie. Teraz wiem, by koszule casual od CT brać jednak mniejsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie. Zamówiłem usługę uszycia koszulina miarę. Krawiec zebrał moje wymiary. Szerokość mojej klatki piersiowej to 101 cm. otrzymałem koszulę o szerokości 57cm, która wisi na mnie jak worek. Jaką prawidłową szerokość Waszym zdaniem powinna mieć koszula, biorąc pod uwagę mój wymiar klatki piersiowej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MHill napisał:

Panowie,

mam pytanie. Zamówiłem usługę uszycia koszulina miarę. Krawiec zebrał moje wymiary. Szerokość mojej klatki piersiowej to 101 cm. otrzymałem koszulę o szerokości 57cm, która wisi na mnie jak worek. Jaką prawidłową szerokość Waszym zdaniem powinna mieć koszula, biorąc pod uwagę mój wymiar klatki piersiowej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zależy od osobistych preferencji i budowy ciała (czy klatka jest wypukła, czy nie). Ja przy 102 cm w klatce czuję się dobrze w koszuli o obwodzie 108-110 cm (czyli szerokości 54-55 cm). Absolutne minimum to dla mnie 106-107 cm, inaczej koszula rozjeżdża na klatce. Niektórzy wolą luźniejsze i wtedy 114 cm jest OK, ale jeżeli wolisz węższe to najlepiej zasygnalizuj to krawcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Zależy od osobistych preferencji i budowy ciała (czy klatka jest wypukła, czy nie). Ja przy 102 cm w klatce czuję się dobrze w koszuli o obwodzie 108-110 cm (czyli szerokości 54-55 cm). Absolutne minimum to dla mnie 106-107 cm, inaczej koszula rozjeżdża na klatce. Niektórzy wolą luźniejsze i wtedy 114 cm jest OK, ale jeżeli wolisz węższe to najlepiej zasygnalizuj to krawcowi.

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MHill napisał:

 Szerokość mojej klatki piersiowej to 101 cm.

Nie no, raczej nie, chyba że jesteś Incredible Hulkiem ;-)

Tutaj ciekawy wątek na poruszony prze Ciebie temat:

https://www.styleforum.net/threads/how-much-larger-should-shirt-chest-measurement-be-than-chest-measurement-on-a-slim-fit-shirt.265438/

Zalecają +5 cali (+12,7 cm) jako pewne optimum, u Ciebie jest +13, więc albo masz bardzo silną preferencję na ciasne dopasowanie, albo workowatość koszuli bierze się np. z dużego rozmiaru w talii. Ciekawe jest tam też cytat z Turnbull & Asser, który sugeruje, ze optymalne margines to +15 do +20 cm :-D 

Czasem można zejścia poniżej tych 5 cali i też dobrze wyglądać i dobrze się czuć, ale to,jak napisał @Zajac Poziomka, bardzo zależy od anatomii - im Twoja sylwetka prostsza, bez załamań, brzuszków, garbów itp. tym koszula może być bardziej dopasowana bez poczucia dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziko napisał:

Nie no, raczej nie, chyba że jesteś Incredible Hulkiem ;-)

Oczywiście chodzi o obwód klatki piersiowej :-P

4 godziny temu, dziko napisał:

Tutaj ciekawy wątek na poruszony prze Ciebie temat:

https://www.styleforum.net/threads/how-much-larger-should-shirt-chest-measurement-be-than-chest-measurement-on-a-slim-fit-shirt.265438/

Zalecają +5 cali (+12,7 cm) jako pewne optimum, u Ciebie jest +13, więc albo masz bardzo silną preferencję na ciasne dopasowanie, albo workowatość koszuli bierze się np. z dużego rozmiaru w talii.

 Dziękuję za link. Bardzo wartościowe informacje. 

Naprowadziłeś mnie na dobre tory. To nie kwestia szerokości koszuli w klatce. Koszula nie jest taliowana, lecz o dziwo rozszerza się ku dołowi (od 57 w klatce do 63 u dołu koszuli) tworząc coś w rodzaju stożka, co nie jest adekwatne do mojej budowy ciała. Ostatecznie, po włożeniu jej w spodnie powstaje tak zwany "balon".   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MHill napisał:

Naprowadziłeś mnie na dobre tory. To nie kwestia szerokości koszuli w klatce. Koszula nie jest taliowana, lecz o dziwo rozszerza się ku dołowi (od 57 w klatce do 63 u dołu koszuli) tworząc coś w rodzaju stożka, co nie jest adekwatne do mojej budowy ciała. Ostatecznie, po włożeniu jej w spodnie powstaje tak zwany "balon". 

 

Wow, takie proporcje koszuli to raczej dla otyłego Amerykanina o sylwetce "gruszki". Sam mam relatywnie szerokie biodra i preferuję luźniejsze dopasowanie, ale żadna z moich koszul nie jest szersza na dole niż w klatce, więc te 63 cm u Ciebie to jakieś grube nieporozumienie i faktycznie musi to dziwacznie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma brzuch to nic dziwnego - wynika to z faktu, że nagle w pasie następuje nagłe zmniejszenie z przodu obwodu, a z tyłu przeważnie poszerzenie ze względu na siedzisko. Materiał magicznie się nie przesunie w tył, tylko potrzebuje zapasu na przejście, inaczej koszula będzie wypchnięta w górę ( i  będzie ostro wyłazić ze spodni ). 

Plus jak ktoś ma rozbudowane nogi, a koszule zamawia dość długą (np. do 1/3 uda) - również wymaga to zostawienia zapasu. 

To tak na boku, bo sam kolega stwierdził, że to raczej nie jego sylwetka. Najlepsza rada jaka powtarza się od początku wątku - pójść do sprawdzonego na forum zakładu, zamówić jedną, drogą koszulę, w MTM przez internet bawić się podając wymiary tej koszuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z S Extra Slim Fit od Charles Tyrwhitt? Fit chest up to 98cm i 99,1cm w obwodzie klatki? Ma może ktoś ten rozmiar i mógłby powiedzieć czy faktycznie w klatce jest poniżej 100cm? Głównie S-ka mnie interesuje, ale myślę, że na uwagę zasługuje też XS'ka, która ma wpisane "Fit chest upto 91,44cm" oraz "Shirt Chest circumference 90,8cm".

Pytam, gdyż "później" jest dopiero S'ka Slim Fit, która ma podane 106cm w klatce. Przy koszulach, które zamówiłem okazało się trochę więcej i są zdecydowanie za duże, także najpewniej pójdą do zwrotu. W klatce mam ~96cm. 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam o parę cm więcej w talii, więc teoretycznie powinno być idealnie :P @earthmover, a czy mógłbyś mi powiedzieć, ile Twoja koszula od CT ma w klatce? Jak bardzo się to pokrywa z wymiarami ze strony? 

A co do trashness.com, jak z ich jakością? Np. w porównaniu do tego CT. I z tego, co widzę, to S ma w klatce 105cm. A to najprawdopodobniej będzie za dużo...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, earthmover napisał:

Mam 99cm w klatce, 74cm w talii i CT extra slim w rozmiarze S pasują dobrze ale jak dla mnie mogłyby być jeszcze mocniej taliowane. Z koszul naprawdę slim polecam trashness.com

Koszule CT extra slim fit w rozmiarze S mają według tabeli rozmiarów 99 cm w klatce. Jeżeli masz obwód klatki 99 cm, jest fizyczną niemożliwością żebyś taką koszulę nawet zapiął w klatce, a co dopiero dobrze się w niej czuł. Albo dostałeś koszulę, której rozmiar znacząco odbiega od tego, co CT podaje w tabeli rozmiarów albo źle mierzysz swój obwód klatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Back napisał:

Mam o parę cm więcej w talii, więc teoretycznie powinno być idealnie :P @earthmover, a czy mógłbyś mi powiedzieć, ile Twoja koszula od CT ma w klatce? Jak bardzo się to pokrywa z wymiarami ze strony? 

A co do trashness.com, jak z ich jakością? Np. w porównaniu do tego CT. I z tego, co widzę, to S ma w klatce 105cm. A to najprawdopodobniej będzie za dużo...:/

Odkad pamiętam zawsze brałem jak najbardziej slimowane rozmiary i 105 cm byłoby już ciasnawe. Sam mam w klatce 97 cm obwodu. Koszula zapewniająca komfort musi mieć max 10 cm w obwodzie. 7 cm może być ciasnawe, z moich doświadczeń wynika że 8-9 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem jeszcze raz 3 moje koszule (2 bawełniane i 1 lniana) i miały po 101, 102 i 103cm. Ta pierwsza to CT po taliowaniu. I pasują. Przylegają do ciała, ale guzik napięty nie jest i materiał leży płasko. Dodatkowo w ostatnim zamówieniu miałem jeszcze 1 czy 2 CT w tym samym rozmiarze (106cm w klatce) i były zdecydowanie za duże. Głównie na plecach zbierała się masa materiału i bałem się oddawać do krawca, żeby się nie okazało, że koszula zrobi się niewymiarowa (jeśli bezsensowna obawa, proszę o poprawienie mnie, nie jestem doświadczony w przeróbkach krawieckich :D). I właśnie po tej przygodzie z CT, niespecjalnie widzi mi się zamawianie koszul 106cm po raz drugi.

Co dziwne, jedna koszula CT Slim Fit S pasowała znacznie lepiej, niż druga. Chyba, że takie różnice to u nich norma... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek - podczas szperania na Yooxie wpadła mi w ręce lniania koszula marku Bruli ze "Swiss Made" na metce (jak zegarek normalnie ;-)). To faktycznie szwajcarskie koszule, RTW z bardzo wysokiej półki, niektóre modele kosztują ponad 300 euro, czyli drożej niż np. Turnbull & Asser. Bardzo ładne szycie (ponoć 9 szwów na cm), ręcznie obszywane dziurki, fajna miękka konstrukcja kołnierzyka:

brulis.jpg.93f9f303fdaede2b1704fe32def9f0a9.jpg

Na stronie www producenta (www.bruli,com) można sobie obejrzeć modele, poczytać o detalach wykonania, jest też dość dokładna rozmiarówka.

Swoją drogą, analizując dopasowanie, które jak na RTW jest u mnie niezłe (o co trudno) i zaczynam odnosić wrażenie, że istnieje coś takiego jak "niemiecka szkoła koszulnictwa".  Koszula ta ma np. wyraźnie węższy i wysoki karczek w porównaniu do koszul angielskich czy włoskich o podobnych rozmiarach w kołnierzyku/klatce/talii, co mi akurat bardzo pasuje. To samo zauważyłem w koszulach innych producentów "z regionu", w szczególności w Olympach (które z RTW leżą na mnie najlepiej i były zresztą "bazą" przy projektowaniu koszuli MTM z Luxire). Ciekawe, z czego to może wynikać...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, De Lasalle napisał:

Rzucisz odnośnik? Bardzo ładna rzecz.

Niestety, to był ostatni taki egzemplarz z sekcji Clearance, więc już odnośnik nie zadziała. Swoją drogą upolowałem ją za 53 euro, a na stronie producenta modele z tej serii (len Swiss Vintage) są po 240 :-D Jeszcze jakieś pojedyncze sztuki Bruli są na Yooxie, ale już w nie tak fajnej cenie. Generalnie bardzo polecam polować na koszule na Yooxie, bo trafiają się (acz przebrane rozmiarowo) egzemplarze topowej nie-włoszczyzny, jak Turnbull & Asser, Emma Willis czy Eton.

Z innych mało znanych, acz wartych zainteresowania marek - byłem ostatnio w Rzymie i w jednym salonie wpadły mi w oko koszule Bagutta - wyglądały bardzo przyzwoicie, a przy tym były jednak wyraźnie tańsze od topowych marek jak Barbra czy Finamore. Na Yooxie jest tego całkiem sporo w dobrych cenach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już liczyć ile razy zgłaszałem moderacji posty użytkowników @terence i @najk - to najprawdopodobniej ta sama osoba, oba konta ze sobą dyskutują, wstawiają linki zawierające krytporeklamę albo nic nie wnoszące posty w stylu "super kapelusz!". Nikt z tym nic nie zrobił, ten pan nadal nas raczy swoją twórczością. Do tego na bazarku od dłuższego czasu wiszą przepiękne buty ze skóry węgorza, przy których twory naszych rodzimych Gino Rossi itd. to arcydzieła na miarę Meccariello... a to tylko czubek góry lodowej. Moderatorzy, jeżeli podoba się wam kierunek w którym zmierza forum, to OK, dla mnie niestety jego lektura coraz częściej oznacza stratę czasu, a że nie mam go tak znowu dużo, cóż... bawcie się dobrze beze mnie. Miłej lektury kolejnych postów wymienionych przeze mnie wcześniej użytkowników.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.