Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7 minut temu, Harth napisał:

Panowie,
Chcę złożyć swoje pierwsze zamówienie w CT. Na początek chciałbym Was zapytać o rozmiar. Mam 189 cm wzrostu, 41 cm (16") w kołnierzyku, długość rękawa 93 cm (36") oraz ~96 cm w pasie. Czy Waszym zdaniem koszula slim będzie dobra?

Nie napisałeś swojego wymiaru w klatce. I zastanów się czy na pewno dobrze zmierzyłeś długość rękawa. Ja przy wzroście ~182 również biorę 36". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bart87 napisał:

Nie napisałeś swojego wymiaru w klatce. I zastanów się czy na pewno dobrze zmierzyłeś długość rękawa. Ja przy wzroście ~182 również biorę 36". 

Szerokość klatki dopisana. 
Może rzeczywiście 37 będzie lepsze. Z tym że w tym rozmiarze nie ma żadnych koszul ...

EDIT: z tego co widzę w tabelach rozmiarów koszule z kołnierzykiem 16" w ogóle nie ma z długością rękawa 37". A 96 cm to chyba trochę za dużo. Ale mam dobrą krawcową która może rękawy skrócić. 

 

Z tej tabeli (zakładka formal shirts) wynika że kołnierzyk 41 to 107 cm w klatce i 91,5 cm w pasie. Więc mniej więcej jak dla mnie (przypomnę moje wymiary: 107 klatka 96 pas). Pytanie jakie fit wybrać? Biorąc pod uwagę ten artykuł to idealny będzie slim fit. Dodam że w Vistuli zawsze kupowałem koszule slim. 

EDIT2: Zmierzyłem koszule jakie mam. Jednak najlepszy będzie rozmiar extra slim fit. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szantung napisał:

Jeśli ktoś miał w planach większy zakup koszul CT to dziś do północy obowiązuje darmowa, expressowa wysyłka (dla zamówień powyżej 885 zł).

Jak to jest u nich z rozmiarówką? Ja mam 190 cm wzrostu i raczej regular fit (mam mały brzuszek). "Polski" rozmiar kołnierzyka to 43. Nie lubię ciasnych koszul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcelli napisał:

Jak to jest u nich z rozmiarówką? Ja mam 190 cm wzrostu i raczej regular fit (mam mały brzuszek). "Polski" rozmiar kołnierzyka to 43. Nie lubię ciasnych koszul.

Jeden z użytkowników pisał że ich slim to jak regular w Vistuli. Sprawdziłem to ponieważ sam zamawiałem koszule z CT. Pomierzyłem swoje koszule Vistuli i Lantiera. I rzeczywiście. Slimy z Vistuli to ich Extra Slimy. Także proponuję Ci zmierzyć koszule jakie masz, i zweryfikować rozmiary na stronie CT (link pod kolorami koszul). Przypuszczam że będziesz musiał zamówić Slimy. Ale to już zależy od wielkości 'małego brzuszka' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Harth napisał:

Jeden z użytkowników pisał że ich slim to jak regular w Vistuli. Sprawdziłem to ponieważ sam zamawiałem koszule z CT. Pomierzyłem swoje koszule Vistuli i Lantiera. I rzeczywiście. Slimy z Vistuli to ich Extra Slimy. Także proponuję Ci zmierzyć koszule jakie masz, i zweryfikować rozmiary na stronie CT (link pod kolorami koszul). Przypuszczam że będziesz musiał zamówić Slimy. Ale to już zależy od wielkości 'małego brzuszka' :)

Obawiam się, że te koszule będą za krótkie i będą wychodzić mi ze spodni. Jak pisałem, mam 190 cm wzrostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178 wzrostu, 38 kołnierzyk, w klatce 101, pas 85. Idealnie dopasowane koszule CT to 15” kołnierzyk i 33” długość rękawa (mógłby być 0,5” dłuższy, 34” jest za długi) w extra slim. Z tabeli CT wynika, że koszule, które leżą na mnie idealnie, powinny być za małe. Koszula CT 15” slim jest zbyt obszerna, zwłaszcza w pasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Kupilem wczoraj dwie w salonie. Po dokładnych przymiarkach pasowalo na mnie extra slim 16/36 lub super slim o rozmiar większe.
Slim to normal. Extra slim to nasz slim, a super slim jest juz serio slim, włącznie z wąskimi rękawami. Ja mam 186/95kg. Sylwetka atletyczna. Brzucha brak

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marcelli napisał:

Obawiam się, że te koszule będą za krótkie i będą wychodzić mi ze spodni. Jak pisałem, mam 190 cm wzrostu...

Ja mam 189 wzrostu, 107 cm w klatce, 96 w pasie, 90 kg wagi. Zamówiłem koszule o wymiarach 16' kołnierzyk (41), 38' dł. rękawa, Extra Slim. I jeśli mi nie wyjdzie ze spodni (długości koszuli nie podają), to lekko skrócę rękawy i będzie tak jak w Vistuli. Także naprawdę, zmierz sobie swoje koszule, a będzie Ci łatwiej dobrać te z CT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś z Was brał koszulę w poszetce.com nawet tak na testy? Wziąłem w ciemno flanelową.

Edit:

Przyszła. Materiał przyjemny, wykończenie na pierwszy rzut oka bez zarzutu. Jeżeli chodzi o krój to w porównaniu do koszul, które noszę (nawet tych kilku tak bardzo slim) ma spore wcięcie w talii, przez co wyglądam trochę jak mężczyzna karykaturalnie wciągający powietrze i wypinający klatkę. Dla kogoś kto ma dłuższe ręce - rękawy będą za krótkie (dla mnie ok!). Ta przygoda jest akurat zrozumiała przy koszuli rtw, nie czaję natomiast dziwnego nadmiaru materiału za tricepsem/pod pachą. Podsumowując, ktoś o innej sylwetce i ew. po poprawce rękawów może być zadowolony. W moim przypadku, mogłem w to miejsce kupić poszetkowy krawat, ale po domu też w czymś trzeba chodzić, a koszula jest bardzo miła w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem w ostatnie lato na Krecie i było w porządku. Koszula len/bawełna aczkolwiek nie wiem czy 50/50 czy nieco inne proporcje. Luźna, lekka tkanina, więc było mi na tyle komfortowo na ile być mogło. Szczerze mówiąc lepiej mi się w takiej chodziło niż w czystym lnie - ale lniane koszule mam tylko RTW, a ta z mieszanki to Luxire, więc dopasowanie i wszystko co za tym idzie pewnie wpływa na moją ocenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki rozmiar i krój koszul CT/TML najbardziej odpowiada Próchnikowi 38? Próchniki pasują mi jak szyte na miarę.

2. Czy promocje w Wólczance w ogóle dotyczą salonów stacjonarnych? Są one praktycznie nieustanne, a ilekroć jestem w sklepie, to wszystkie Wólczanki 150+zł, a Lamberty 300/350zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koszule Lancerto / Mr Vintage "I generacji" button down. Spodziewałem się, że 110 w klatce  będzie remedium na rozchodzącą się plisę - utrapienie w koszulach innych firm. Niestety mam ten sam problem. Przy rozmiarze ciała 102cm (chyba standard zakładany dla koszul 39 slim) plisa jest wygięta w ciągu dnia. Sprawdziłem dokładnie kilka kilka swoich koszul i jedyne co mi przychodzi to wąskie plecy z tyłu - 41,5 cm, gdzie normalnie producenci dają 44-45cm.

Czy to może być wyjaśnienie problemu? Wie ktoś, czy nowsze koszule mają taką samą konstrukcję? 

Jestem lekko zdesperowany, bo koszul powyżej 110cm w slimie nie dostanę. SS szyje na 110, ale w tej cenie to theonlyone we Wroclawiu reklamuje się na miarę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcelli napisał:

Pytanie :
Kto produkuje długie koszule na wzrost 190 cm? Większość koszul wychodzi mi ze spodni. Dodam, że preferuję regular fit.

Większość tzn jakich firm? Ja mam 189 wzrostu i koszule z Vistuli, Wołczaniki czy CT mi nie wychodzą ze spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie :
preferuję regular fit.

na długość ok, ale worek.

Spróbuj slim fit / extra slim fit, to i worka nie będzie.
Specjalizujące się w koszulach tanie firmy brytyjsko - azjatyckie jak Charles Tyrwhitt, T. M. Lewin czy Hawes & Curtis oferują duże możliwości personalizacji rozmiaru, a ich formalne koszule (tj. nie typowo casualowe) są z reguły długie, bo przeznaczone do wpuszczania w spodnie. W niektórych przypadkach prawidłowo wykonany tzw. gusset zapobiega wysuwaniu się koszuli ze spodni, choć często to po prostu wstawka - bajer, która nie działa przy źle dobranej szerokości w biodrach.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie chyba dość nietypowe. W sklepie Bytom kupiłem 3 koszule z tzw. bawełny egipskiej. Pierwszą z nich przez założeniem wyprałem na 40 stopni i wyprasowałem. Po założeniu przyznaje, że jest tak średnio przyjemna i delikatnie "gryzie". Czy to normalne przy tej tkaninie, czy coś jest nie tak z moją skórą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.