Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, poszukuję białej koszuli z krytą plisą i mankietami na spinki, która posłuży mi w dniu ślubu w sierpniu. Ostatnio zakupiłem koszulę Lamberta z mikrowzorem na powierzchni http://www.wolczanka.pl/wyprzedaz/on/koszule-meskie-lambert/biala-koszula-meska-lambert-52

Koszula jest bardzo ładna... ale niemiłosiernie gruba, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie, przy jej zakładaniu. Tymczasem ślub będzie odbywał się na powietrzu, jest duża szansa, że będzie gorąco, a będę miał na sobie jeszcze kamizelkę, więc chciałbym koszulę delikatniejszą, aby nie zemdleć w trakcie mszy z przegrzania i odwodnienia ;) Jaki materiał będzie najlepszy? W ogóle, czy ktoś może wie dlaczego jest tak mało koszul z krytą plisą w ofertach sklepów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, flozbi napisał:

@Marcelli można wiedzieć dlaczego len odpada? Miałem przez kilkanaście lat to samo zdanie, głównie dlatego, że się gniecie. Teraz żałuję, że tak długo żyłem w błędzie. Nie wyobrażam sobie ubrać w temp +25 coś innego niż koszulę lnianą.

Len jest fajny, ale nie nadaje na trochę bardziej oficjalne okazje. Co do lnu masz 100 procent racji, ale do casualu.

P.S.: Ktoś pomoże w kwestii rozmiarówki TM Lewin i CT? Parę postów wyżej pisałem o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję białej koszuli z krytą plisą i mankietami na spinki, która posłuży mi w dniu ślubu w sierpniu. Ostatnio zakupiłem koszulę Lamberta z mikrowzorem na powierzchni http://www.wolczanka.pl/wyprzedaz/on/koszule-meskie-lambert/biala-koszula-meska-lambert-52

Koszula jest bardzo ładna... ale niemiłosiernie gruba, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie, przy jej zakładaniu. Tymczasem ślub będzie odbywał się na powietrzu, jest duża szansa, że będzie gorąco, a będę miał na sobie jeszcze kamizelkę, więc chciałbym koszulę delikatniejszą, aby nie zemdleć w trakcie mszy z przegrzania i odwodnienia Jaki materiał będzie najlepszy? W ogóle, czy ktoś może wie dlaczego jest tak mało koszul z krytą plisą w ofertach sklepów?

Proponuję zamówić, ciężko będzie o gotową spełniającą te warunki (nie wiem, jaka jest oddychalność takiej koszuli z oferty Tomka Milera). Sam kierując się podobnymi wymaganiami zamówiłem taką koszulę w Macaroni Tomato z royal oxfordu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie popover z CT (swoją drogą, zmienili kuriera - paczka wysłana wczoraj, a dziś już jest u mnie). Bardzo fajna koszula casualowa, materiał to chyba ten sam co w koszulach "washed oxford button down" - jeden z moich ulubionych z CT. Za niecałe 25 funtów (miałem kod zniżkowy na 15%) naprawdę warto. Jedna uwaga - kołnierzyk to cutaway, ja tam wygląd lubię cutaway bez krawata, ale wiem że wielu osobom się to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2017 o 21:30, Marcelli napisał:

Pytanie, który oxford / pinpoint / zefir jest cienki a który gruby jeśli wybierasz koszulę na monitorze komputera (TM Lewin / CT)...

zefir jest najcieńszy. oxford dużo grubszy i zwarty. Co do pinpointu nie potrafię sięwypowiedzieć

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U osovskiego promocja 1+1 gdyby kogos zainteresowalo. Mysle ze jest z czego wybierac.

 

A tak na marginesie- Osovski chyba ledwo zipie. Nowa kolekcja byla zupelnie przecietna, brak tkanin Albini\Thomas Mason, malo oksfordow. Nie podoba mi sie to. Uwazam ich koszule za swietne ale na prawde nie rozpieszczaja stalych klientow pod katem ciekawych nowosci.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Miro napisał:

Nie wydaje Wam się, że sklep internetowy Osovski poniekąd się zwija? Od dłuższego czasu coraz mocniejsze obniżki, przy tym od wielu miesięcy nie pojawiają się żadne nowe modele koszul...

Tez odnosze takie wrazenie. Pisalem o tym kilka-kilkanascie postow wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎06‎-‎10 o 21:14, Miro napisał:

Nie wydaje Wam się, że sklep internetowy Osovski poniekąd się zwija? Od dłuższego czasu coraz mocniejsze obniżki, przy tym od wielu miesięcy nie pojawiają się żadne nowe modele koszul...

Pani w warszawskim salonie Osovski twierdzi, że wręcz przeciwnie - szykują nową kolekcję, ktora będzie mocnym uderzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kormox napisał:

Pani w warszawskim salonie Osovski twierdzi, że wręcz przeciwnie - szykują nową kolekcję, ktora będzie mocnym uderzeniem...

Oby! Troche przespali hity typu popover z piki bawelnianej, cienki denim w roznych odcieniach. Zobaczymy. Moze chca sobie magazyn wyczyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rav3nlord napisał:

Czy warto kupić 2 lniane koszule w promocji Lancerto Vintage za 499 ?

Pytam bo nie miałem okazji pomacać.

Generalnie to koszule są skopane przez monstrualne kołnierzyki. Możesz poczytać sobie o tym na wątku Lancerto:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/444-polska-lancerto-rtw/?page=5

Są tam tez moje zdjecia. Koszula to co prawda oxford ale kołnierzyki sa takie same (lniany moze byc nawet bardziej miekki). Wedlug mnie nie sa warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamW napisał:

Generalnie to koszule są skopane przez monstrualne kołnierzyki. Możesz poczytać sobie o tym na wątku Lancerto:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/444-polska-lancerto-rtw/?page=5

Są tam tez moje zdjecia. Koszula to co prawda oxford ale kołnierzyki sa takie same (lniany moze byc nawet bardziej miekki). Wedlug mnie nie sa warte uwagi.

Nie podzielam poglądu o słabych kołnierzykach (tradycyjnie). W zeszłym tygodniu okazywałem taką koszulę w CMDNS i chyba nie można powiedzieć, że są jakieś wybitnie wielkie. Oczywiście przy wątłej budowie ciała mogą faktycznie wydawać się dysproporcjonalne. Ja mam większe zastrzeżenia do kroju rękawów, który jest dla mnie zbyt wąski oraz stosunkowo dużej szerokości ramion do obwodu koszuli. Ponad to materiał jest dość sztywny i niespecjalnie przyjemny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hargin napisał:

Nie podzielam poglądu o słabych kołnierzykach (tradycyjnie). W zeszłym tygodniu okazywałem taką koszulę w CMDNS i chyba nie można powiedzieć, że są jakieś wybitnie wielkie.

Też się zastanawiam skąd się wzięła ta opinia, bo na przykład jeszcze dłuższe wyłogi ma Roman/Szarmant i Tomek Miler (dot. modeli long button-down), a w stosunku do ich koszul nie pojawiały się takie uwagi. Taką samą długość wyłogów (9 cm) ma także Emanuel Berg w wybranych modelach button-down.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.