Wessling

Użytkownik
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

O Wessling

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Z tabeli rozmiarów jest odnośnik How to measure, który pokazuje sposób mierzenia. To jest długość od środka pleców tuż pod kołnierzykiem, a nie od ramienia.
 2. Odwiedziłem rodzinę wracając z wyjazdu służbowego i zostałem niespodziewanie zaproszony na ślub i przyjęcie weselne. Impreza zaczyna się w samo południe w kościele i dla mnie skończy się późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Mam ze sobą stonowany, granatowy garnitur, który ujdzie. Białą koszulę i ewentualnie krawat gdzieś dzisiaj kupię. Problem jest z butami. Do dyspozycji mam tylko czarne, pełne brogsy (derby) albo oksfordy w ciemnym brązie. Co będzie wg Was mniejszym złem?
 3. Na moim ekranie ten krawat wygląda na brązowy. Jeśli tak, to nie nada się na takie wydarzenie. Chociaż jeśli do wymienionego zestawu nie dorzucisz spodni, to na krawat nikt nie zwróci uwagi
 4. Takie plamy czasem mogą się zrobić, gdy płyn do prania lub płukania, szczególnie koncentrat, dostanie się bezpośrednio na suche tkaniny. Miałem tak kiedyś w starej pralce ładowanej od góry. System dozujący był zakamieniony albo coś innego mu dolegało (już nie pamiętam) i płyny ściekały na ubrania zanim rozpoczął się program i pralka napompowała wodę. O dziwo te plamy były wtedy bardziej widoczne na białych i jasnych ubraniach. Trochę wyglądały jak plamy po tłuszczu. O ile sobie przypominam, to niezły efekt przyniosło przypadkowe (bo zapomniane), wielogodzinne namaczanie w samej wodzie, a potem pranie.
 5. Jeśli goła szyja Ci nie pasuje (co akurat rozumiem), to załóż "kreatywną" muchę albo fular, jeśli będzie akurat bardzo ciepło.
 6. Sprawdź tabele rozmiarów na stronie Meermina. Po zmianach podane wymiary są dokładniejsze i z moich obserwacji dość dobrze oddają rzeczywistość. Obserwacje dotyczą jednak rozmiarów 7,5-8 i nie mam monków. Może jednak porównanie Olfe i pół rozmiaru mniejszych Hiro da Ci pewien pogląd. Moim zdaniem, w porównaniu do Hiro, Olfe jest dłuższe, bardziej smukłe, ale o dziwo jednak szersze. Zwęża się mocno dopiero za linią haluksów. Jest za to wyraźnie niższe w podbiciu. Porównuję tu oksfordy, więc nie wiem jak wyższe podbicie w Hiro przekłada się na zapięcie i trzymanie stopy. W Olfe w najszerszym miejscu stopy jest wyraźny luz. Hiro 7,5 pasują idealnie. Oba kopyta nie wyznaczają jednak standardu dopasowania do pięty. Jeśli chodzi o miejsce w palcach, to Hiro oferuje go więcej w szerokości i wysokości. Podane w tabeli długości stopy do jakiej pasuje rozmiar, też się w moim przypadku zgadzają. Z jedną uwagą - jeśli mierzę je po prostej. I zdarzają się błędy w tabeli, ale dość łatwe do wychwycenia. Zwykle skok między kolejnymi rozmiarami jest stały i widać, gdy coś się nie zgadza.
 7. Czy w tych nowych krojach rękawy nadal są tak absurdalnie nisko wszyte?
 8. Zależy jaki styl preferujesz i jakie zestawy masz na myśli. Ponieważ wiosna kiedyś w końcu nadejdzie, a lato też się zbliża, to z perspektywy własnych zakupów, o tej porze roku jako trzecie wybrałbym pewnie jakieś loafersy. Do swoich pierwszych długo się zbierałem, bo ciągle było coś pilniejszego. Myślę tak, ponieważ doświadczenie nauczyło mnie, że zawsze pojawi się jakaś okazja, para o nieodpartym uroku lub wyższa konieczność i te czwarte pojawiają się szybciej niż później Zgadzam się, że monki są bardzo uniwersalne. Jednak osobiście w lato, jeśli aura jest faktycznie letnia, sięgam po nie sporadycznie.
 9. W stylu oznacza dokładnie w kolorze buff, czyli takim płowym? Czy chodzi bardziej o krój, a kolor jakiś mocny żółty? Drugi przypadek wykracza poza moje rejony tolerancji dla żywych kolorów. Pierwszy mogę sobie wyobrazić, ale wszystko zależy od materiału i kroju obu. I okazji. Osobiście wybrałbym raczej spokojną szarość, a uwagę zwracał ewentualnie mocniejszym deseniem na kamizelce. Ale ja konserwatywny jestem
 10. @vrod Trochę smutno wygląda ten zestaw, a chcesz osiągnąć efekty ożywienia kolorystycznego. Spróbuj w takim razie z żywszymi kolorami. Ja raczej wybrałbym jaśniejszą, bardziej nasyconą zieleń. Szczególnie na cieplejsze miesiące. Dobrze gra z niebieskim i granatem. Z kolei w połączeniu z szarym dobrze czuję się w spodniach oliwkowych lub khaki. I jeśli nie mam nic pod szyją, to do vnecka raczej wybieram koszulę z przypinanymi wyłogami. Nie martwię się wtedy, co się z nimi dzieje.
 11. Myślę, że ważne są możliwości budżetowe i etap, na którym ktoś jest. Na początku wydawałem znacznie więcej. Procentowo i kwotowo. Później to było raczej uzupełnianie, odświeżanie, jakieś ciekawostki, okazje. Co miesiąc głównie drobiazgi (poszetka, krawat, koszula, bielizna, czapka, itd.) - zwykle max 5%. Co kilka miesięcy większe zakupy (marynarka, spodnie, garnitur, kurtka, itp.) - przeważnie granicą było 20% kumulowane przez jakiś czas. Nie sądzę, żebym średnio przekraczał 10%. Ale wolę zbyt dokładnie nie liczyć. Szczególnie, kiedy stwierdziłem, że butów mało, a te co mam już nie wydają się takie świetne. I jeszcze nie próbowałem bespoke
 12. A jaki rozmiar i długość rękawa potrzebujesz? W TM Lewin czy CT można wybrać różną długość rękawa, ale o ile pamiętam, to różnica jakichś 2-2,5 cm. Czasem jest opcja dopasowania rękawa (w cenie, za którą u krawcowej zrobisz dwie koszule).
 13. Może ekonomia skali. Pasków do spodni robi się chyba znacznie więcej.
 14. Te spodnie układają się niewiele lepiej niż poprzednie. Zmarszczenia występują w podobnych miejscach, choć w tych skala jest nieznacznie mniejsza. Jak są dopasowane na górze (pas/biodra)? Nie ściągnąłeś mocno paskiem nadmiaru materiału? Takie fałdy czasem robią się, gdy spodnie są zbyt luźne. Sprawdź, czy sytuacja się poprawia, gdy zbierasz trochę materiału na poszczególnych szwach. Po drugie dość wyraźnie widać łydkę. Możliwe, że spodnie trochę się na niej opierają i nie mogą swobodnie opaść - wąska nogawka przy mocno wysklepionej łydce. Na zdjęciu sugeruje to przesunięcie bocznego szwu. Za długie spodnie też nie pomagają odpowiedniemu układaniu się materiału. Prawdopodobnie w kilku miejscach cechy osobnicze rozjechały się z krojem i wszystko złożyło się na taki efekt Najlepiej zabrać garnitur do krawca i skonsultować
 15. Trudno ocenić długość, bo nie widać całej sylwetki. Same rękawy dłuższe być nie powinny. Moim zdaniem mogą być krótsze. Płaszcz wygląda na zbyt obszerny, ale może to tylko kwestia zdjęcia. Zastanawia mnie też szew na plecach, bo na zdjęciu wygląda na krzywy.