Wessling

Użytkownik
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12

O Wessling

 • Tytuł
  Zwykły
 • Urodziny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nie są. Zwykle jest odwrotnie. Ale nie tylko to decyduje. Na forum i wielu innych stronach znajdziesz bez problemu informacje na ten temat.
 2. Ja bym odesłał. Przy cenach outletowych mango prawdopodobnie nieopłacalne. Nie zastanawiałbym się nawet czy możliwe. Osobiście nie widzę sensu w przerabianiu rozmiarów. Na rynku jest tyle produktów, że prędzej czy później można dobrać coś, co wymaga jedynie umiarkowanych korekt.
 3. Buty to nie Ford T Kolegom zapewne nie chodziło o granatowe buty co do zasady, tylko konkretnie o te. Delikatnie mówiąc są estetycznie ułomne. W każdym połączeniu.
 4. Silny magnes przykładasz do stożka i bez problemu wyciągasz metalową szpilę z drugiej strony. Neodymowy zawsze działa. Słabszym nie sprawdzałem. I ostatnio taki problem miałem właśnie z Vistulą. Może to jedna z ich stałych promocji
 5. Jeśli trochę, to da się bez problemu. Kilka kilogramów to zwykle kwestia dopasowania w talii i najczęściej wystarczy korekta po szwach bocznych. Ramiona i klatka pewnie Ci się nie zmieniły. Chyba że wcześniej był za duży i zrobił się przepastny. Wtedy przeróbaka może być trudna i mało opłacalna.
 6. Panowie, czy moglibyście pomóc z porównaniem do Meermina. Noszę Hiro 7,5 UK, które pasuje niemal idealnie. Ewentualnie dobre jest też kopyto Elton. Który model/kopyto Berwicka będzie najbardziej zbliżony dopasowaniem? I jaki wybieracie wtedy rozmiar? Może uda mi się zminimalizować ryzyko wymiany. Zamierzam wypróbować monki i loafersy, więc dopasowanie jest kluczowe. Z góry dziękuję za pomoc.
 7. Też skusiłem się na dwie sztuki. Niestety jedna jest źle uszyta i na karczku pod kołnierzem tworzy się wielka fałda. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem. Rękaw też do lekkiego skrócenia, więc jeśli krawcowa da radę to rozsądnie skorygować, to zostawię. Jednak istnieje ryzyko, że przygody z Osovskim nie zacznę i będzie zwrot. Szkoda, bo druga jest świetna. Nie mam szczęścia do ich produktów.
 8. Z tabeli rozmiarów jest odnośnik How to measure, który pokazuje sposób mierzenia. To jest długość od środka pleców tuż pod kołnierzykiem, a nie od ramienia.
 9. Odwiedziłem rodzinę wracając z wyjazdu służbowego i zostałem niespodziewanie zaproszony na ślub i przyjęcie weselne. Impreza zaczyna się w samo południe w kościele i dla mnie skończy się późnym popołudniem/wczesnym wieczorem. Mam ze sobą stonowany, granatowy garnitur, który ujdzie. Białą koszulę i ewentualnie krawat gdzieś dzisiaj kupię. Problem jest z butami. Do dyspozycji mam tylko czarne, pełne brogsy (derby) albo oksfordy w ciemnym brązie. Co będzie wg Was mniejszym złem?
 10. Na moim ekranie ten krawat wygląda na brązowy. Jeśli tak, to nie nada się na takie wydarzenie. Chociaż jeśli do wymienionego zestawu nie dorzucisz spodni, to na krawat nikt nie zwróci uwagi
 11. Takie plamy czasem mogą się zrobić, gdy płyn do prania lub płukania, szczególnie koncentrat, dostanie się bezpośrednio na suche tkaniny. Miałem tak kiedyś w starej pralce ładowanej od góry. System dozujący był zakamieniony albo coś innego mu dolegało (już nie pamiętam) i płyny ściekały na ubrania zanim rozpoczął się program i pralka napompowała wodę. O dziwo te plamy były wtedy bardziej widoczne na białych i jasnych ubraniach. Trochę wyglądały jak plamy po tłuszczu. O ile sobie przypominam, to niezły efekt przyniosło przypadkowe (bo zapomniane), wielogodzinne namaczanie w samej wodzie, a potem pranie.
 12. Jeśli goła szyja Ci nie pasuje (co akurat rozumiem), to załóż "kreatywną" muchę albo fular, jeśli będzie akurat bardzo ciepło.
 13. Sprawdź tabele rozmiarów na stronie Meermina. Po zmianach podane wymiary są dokładniejsze i z moich obserwacji dość dobrze oddają rzeczywistość. Obserwacje dotyczą jednak rozmiarów 7,5-8 i nie mam monków. Może jednak porównanie Olfe i pół rozmiaru mniejszych Hiro da Ci pewien pogląd. Moim zdaniem, w porównaniu do Hiro, Olfe jest dłuższe, bardziej smukłe, ale o dziwo jednak szersze. Zwęża się mocno dopiero za linią haluksów. Jest za to wyraźnie niższe w podbiciu. Porównuję tu oksfordy, więc nie wiem jak wyższe podbicie w Hiro przekłada się na zapięcie i trzymanie stopy. W Olfe w najszerszym miejscu stopy jest wyraźny luz. Hiro 7,5 pasują idealnie. Oba kopyta nie wyznaczają jednak standardu dopasowania do pięty. Jeśli chodzi o miejsce w palcach, to Hiro oferuje go więcej w szerokości i wysokości. Podane w tabeli długości stopy do jakiej pasuje rozmiar, też się w moim przypadku zgadzają. Z jedną uwagą - jeśli mierzę je po prostej. I zdarzają się błędy w tabeli, ale dość łatwe do wychwycenia. Zwykle skok między kolejnymi rozmiarami jest stały i widać, gdy coś się nie zgadza.
 14. Czy w tych nowych krojach rękawy nadal są tak absurdalnie nisko wszyte?
 15. Zależy jaki styl preferujesz i jakie zestawy masz na myśli. Ponieważ wiosna kiedyś w końcu nadejdzie, a lato też się zbliża, to z perspektywy własnych zakupów, o tej porze roku jako trzecie wybrałbym pewnie jakieś loafersy. Do swoich pierwszych długo się zbierałem, bo ciągle było coś pilniejszego. Myślę tak, ponieważ doświadczenie nauczyło mnie, że zawsze pojawi się jakaś okazja, para o nieodpartym uroku lub wyższa konieczność i te czwarte pojawiają się szybciej niż później Zgadzam się, że monki są bardzo uniwersalne. Jednak osobiście w lato, jeśli aura jest faktycznie letnia, sięgam po nie sporadycznie.