Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest to model extra slim, to nie ma szans żebyś rozprasował, producent już tak zrobił i koniec. Pamiętam na własnym przykładzie, jak parę lat temu próbowałem rozprasować, nawet tatę - mojego mistrza prasowania prosiłem i nie pomogło. Trzeba się do tego przyzwyczaić lub kupować model slim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

9 hours ago, flozbi said:

Materiał jest spoko, ale kołnierzyki są nieakceptowalne. Też je kupiłem  ale poszly do zwrotu bo nie mogłem tego z niczym złożyć.  Ani do noszenia rozpięte, ani do krawata. Fajnie wyglądają w folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, flozbi napisał:

Jak jest to model extra slim, to nie ma szans żebyś rozprasował, producent już tak zrobił i koniec. Pamiętam na własnym przykładzie, jak parę lat temu próbowałem rozprasować, nawet tatę - mojego mistrza prasowania prosiłem i nie pomogło. Trzeba się do tego przyzwyczaić lub kupować model slim.

Jest :(

W super slim jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pershing napisał:

Materiał jest spoko, ale kołnierzyki są nieakceptowalne. Też je kupiłem  ale poszly do zwrotu bo nie mogłem tego z niczym złożyć.  Ani do noszenia rozpięte, ani do krawata. Fajnie wyglądają w folii

Dla mnie są znośne, tylko musiałem je porządnie przeprasowac bo odstawały. Do noszenia bez krawata akceptowalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest Wam może znana jakość koszul Avanti Uomo, Steven Land lub Daniel Ellissa?

Są dostępne głównie w USA, zamierzam zamówić przez @, wizualnie fajnie się prezentują, z ciekawymi rozwiązaniami stylistycznymi. Trudno wywnioskować coś o jakości tkaniny i wykończeniu. Bedę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym spytać czy kto o rozmiarze kołnierza 39 miał styczność z koszulami Charles Tyrwhitt i Miler Shirts. Potrzebuje dobrego źródła koszul. Koszule Milera, a dokładnie rozmiar 39 slim pasują na mnie jak robione na miarę, ale często jest mały wybór. Z moich obliczeń wynika, że powinna na mnie pasować Charles Tyrwhitt 15,5 w fasonie extra slim fit. Ma ktoś jakąś wiedzę na temat fasonów koszul CT i MLS jednocześnie i chciałby się ze mną nią podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ddzierzynski98Mam koszule CT w rozmiarze 15, wszystkie extra slim fit. Są dosyć mocno dopasowane, ale tak właśnie lubię. Koszulę MLS slim w tym samym rozmiarze musiałem odesłać. Była wyraźnie za ciasna, szczególnie w klatce. Koszule CT według mojego doświadczenia są trochę obszerniejsze niż MLS, ale w Twoim przypadku nie powinno to być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się pod pytanie o koszule CT, chciałbym spytać  jakiej długości rękawa w CT odpowiada rękaw 66/68cm z polskich marek (na wzrost 176-182 cm)? Oczywiście zrobię stosowne pomiary zgodnie z instrukcją, ale chciałbym mieć porównanie do Waszych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, nets napisał:

Ktoś spotkał się z koszulami w rozmiarze 38, 39 regularnym z kołnierzykiem 43? 

Czyli obwód kołnierzyka jednocześnie 38, 39 i 43?

Ja się nie spotkałem, ale chętnie poznam tego, kto się spotkał.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubo69 napisał:

Czyli obwód kołnierzyka jednocześnie 38, 39 i 43?

Ja się nie spotkałem, ale chętnie poznam tego, kto się spotkał.

Doprecyzuję. Noszę koszule w rozmiarze 38 lub 39 w zależności od producenta, jednak prawie wszystkie noszę z rozpiętym kołnierzykiem bo nie jestem wstanie go zapiąć, mam zbyt grubą szyję. Kołnierzyk w koszuli w rozmiarze 43 pasuje na mnie idealnie, jednak cała koszula jest zbyt duża. 

Szukam koszuli w której "korpus" jest w rozmiarze 38-39 a kołnierzyk jest większy, taki jak w rozmiarze 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnej wartości "korpusu w rozmiarze 38-39", każda firma ma swoją rozmiarówkę. Poszukaj po prostu koszuli z kołnierzykiem 43 w kroju, który jest jak najbardziej szczupły (na przykład koszule Miler w wariancie slim są dość szczupłe koszule).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38-39 to właśnie rozmiar kołnierzyka, czyli koszula w rozmiarze 38-39 z kołnierzykiem 43 niejako przeczyłaby prawom fizyki czy też logiki.

Propozycja @Kyle może okazać się nietrafiona; dałoby się to zrobić, gdybyś miał kołnierzyk powiedzmy 41. W tej sytuacji chyba tylko szycie na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.