Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, kontynuując wątek z poprzedniej strony (głównie o CT) orientuje się ktoś jakiej jakości są koszule Lamberta z wykończeniem easy care? Chciałem kupić kilka koszul do pracy w promocji druga gratis, ale miałem już koszule bytom z takim wykończeniem i niestety nie wspominam tego dobrze, zwłaszcza w upalne dni. Skończyło się na tym, że używałem ich głównie zimą i jesienią. Wizualnie podobała mi się też koszula z Wólczanki, ale raz kupiłem jedną na próbę na wyprzedaży i jakościowo jednak mocno odbiegały, widzę, że na forum opinie są podobne i piszecie, że lepiej dołożyć do Lamberta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Może ktoś z Państwa borykał się z takim problemem, który mnie dręczy, a teraz to już nawet irytuje, bo rozprawia się bezlitośnie z moim portfelem. Otóż kłopot polega na tym, że od pewnego czasu (miesiąca-dwóch) wszystkie koszule rwą mi się na lewym łokciu. Udało mi się dojść, że bezpośrednio jest to spowodowane opieraniem się na łokciach i co ciekawe, postanowiłem przeprowadzić na uszkodzonej koszuli i nigdy nie rozrywa się na prawym łokciu, nieważne jakbym się starał. Dodam, że wcześniej takich przypadłości nie miałem i dotyka to każdej koszuli niezależnie od marki (głównie Bytom i CT, ale "skasowałem" w ten sposób też Milera i E. Berga).

 

Czy ktoś ma może jakiś pomysł na to, jak pozbyć się problemu?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pi_senny napisał:

Nie opierać się na łokciach? 

Jak to się mówi, łatwiej mówić, trudniej zrobić. Mi chodzi akurat o znalezienie może jakiejś nieoczywistej przyczyny, bo to raczej nietypowe, że koszule, które przez miesiące, a nawet lata funkcjonowały jak należy nagle się porwały przez jedną rzecz i to jeszcze zawsze rwą się w tym samym miejscu i tylko z jednej strony (na prawym łokciu mogę opierać się, ile mi się żywnie podoba i nic się nie stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Le_Char napisał:

Jak to się mówi, łatwiej mówić, trudniej zrobić. Mi chodzi akurat o znalezienie może jakiejś nieoczywistej przyczyny, bo to raczej nietypowe, że koszule, które przez miesiące, a nawet lata funkcjonowały jak należy nagle się porwały przez jedną rzecz i to jeszcze zawsze rwą się w tym samym miejscu i tylko z jednej strony (na prawym łokciu mogę opierać się, ile mi się żywnie podoba i nic się nie stanie).

Bawiąc się w detektywa ;) to może nastąpiła jakaś zmiana w Twoim otoczeniu, np. coś się stało z podłokietnikiem w aucie i szarpie Ci rękaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Le_Char napisał:

Jak to się mówi, łatwiej mówić, trudniej zrobić. Mi chodzi akurat o znalezienie może jakiejś nieoczywistej przyczyny, bo to raczej nietypowe, że koszule, które przez miesiące, a nawet lata funkcjonowały jak należy nagle się porwały przez jedną rzecz i to jeszcze zawsze rwą się w tym samym miejscu i tylko z jednej strony (na prawym łokciu mogę opierać się, ile mi się żywnie podoba i nic się nie stanie).

Może po prostu coś Ci się stało z lewym łokciem :)  

Przeprowadź kontrolowany eksperyment, w którym momencie koszula się uszkadza, zwłaszcza że jak twierdzisz dzieje się to zawsze w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam forumowiczów! To mój pierwszy post, chociaż forum śledzę od dłuższego czasu w związku z przygotowaniami do ślubu.

Aktualnie szukam białej, gładkiej, twillowej koszuli z mankietami na spinki i kołnierzykiem włoskim.

Jestem wysoki (184 cm) i bardzo szczupły, kołnierzyk 37, obwód w klatce <90 cm, talia<80 cm.

Znalazłem koszulę, która spełnia moje kryteria w Emanuel Berg https://emanuelberg.com/pl/mcr-mr-crown-twill-mtm1862.html chociaż i tak będzie wymagać poprawek krawieckich.

Proszę o radę - czy nie jestem aby zbyt chudy nawet na najbardziej slimowane koszule? Może powinienem pomysleć o MTM?
A jeśli RTW jest w zasięgu przeróbek, może moglibyście zaproponować tańszą niż Berg alternatywę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBerg używa uproszczonej rozmiarówki, wymiary zmieniają się co drugi rozmiar kołnierzyka. Np. 39 i 40 mają ten sam rozmiar klatki/talii - dla 40 koszula jest lekko slim, dla 39 już nie będzie slim. Analogicznie 37 nie jest specjalnie wąska.

Generalnie zwężenie koszuli jest łatwą przeróbką, ale problemem są ramiona. Jeśli są zbyt szerokie, to już nie jest prosto i nie wiem, czy przeróbka ma sens (a na pewno nie w koszuli za 460 zł).

Poszukaj w markach młodzieżowych, ew. w Albione - mają małe rozmiary. Inną opcją jest faktycznie mtm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Korhil Poszetka szyje ładne koszule na szczupłe sylwetki, o zdecydowanie wąskich rękawach.

Co prawda nie widzę na stronie modelu, jakiego potrzebujesz, ale możesz zamówić np. błękitną lniano-bawełnianą w swoim rozmiarze i w razie trafienia z rozmiarem poprosić ich o uszycie podobnej, białej, z mankietami francuskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo, że Poszetka szyje swoje koszule w Vel Venti. Oni mają na stronie internetowej opcję "zaprojektuj własną koszulę", to będzie najprostsza opcja. Mają też dobrą obsługę klienta. Zamawiałem tam koszule, których Poszetka nie miała w swojej ofercie. Jakość wykonania i krój identyczne. Tylko w gotowcach może być naszyte logo na lewym przedramieniu (schowane po "wewnętrznej" stronie rękawa, ale jednak dość spore).
http://www.koszulanawymiar.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Owszem, mam dwie, a miałem trzy. Jedną reklamowałem, bez problemu.

Dwie najważniejsze rzeczy to materiał i dopasowanie. Dla mnie dopasowanie jest ok. Materiały są dobrej jakości, ale ich osobisty odbiór zależy od preferencji. Ja mam wrażliwą skórę i wolę materiały cienkie i delikatne. Cienka flanela w jodelkę jest super. Materiał w białej ocbd - gruby, sztywny oksford - niekoniecznie.

Trzecia sprawa - warto kupować w promocji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eduardo,

Rozumiem, że stoisz przed wyborem full retail za koszule SuSu (czyli 79Euro za średnią linię) lub MTM (w jakiej cenie ?).

Mimo, że sam posiadam 6 koszul SuSu to nie powiedziałbym, że są one warte 79Euro/sztuka. Fakt, że nabyłem je w outlecie za 1/3 tej trochę je deprecjonuje, ale powiedzmy że dałbym za nie spokojnie 50E/sztuka.

Za 75 Euro jest dostępna opcja MTM w Camiceria Olga i to już na drugim z trzech stopni jakości materiału (najtańsza opcja startuje chyba od 55E). Jeśli będę zadowolony z mojego ostatniego zamówienia to chyba tam skieruję swoje przyszłe kroki, a w SuSu będę nabywał podczas outletu i raczej sztuki do casualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.