Jump to content

Pedant

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Pedant

 • Rank
  Zwykły

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak czasami sobie oglądam i ... żadne Bontoni, Santoni, Saint Crispin's czy Enzo Bonafe Benego nie umywają się pod względem wyglancowania do obuwu naszego Pana Kapelino.
 2. Pedant

  Buty, trochę taniej

  Ale tu już capi ździebko https://3dmlifestyle.com/collections/boots/products/wingtip-brogue-boot-burgundy?variant=14491523186755 Trochę tani, zbyt tanio, chyba że lico kaprawe jest.
 3. Pedant

  Buty, trochę taniej

  Prosiłem o pomoc w zakresie techniczno-operacyjnym (sprawy szewskiego rzemiosła, skóry, sklepów), nie zaś porad stylistyczno-smakowych. Gdy widzę przez niektórych tu preferowane gyw, na skórzanej słoninie, z genetycznym platfusem w samej konstrukcji buta per se, to mi się już nie tylko ockhamowska, ale Paramonowa w strollerze brzytwa otwiera! Czy ja muszę tłumaczyć truizmy?! Nie tracąc czasu na przepychanki i zapasy w kisielu..., co ze skórą na tej cholewie jest nie teges?
 4. Pedant

  Buty, trochę taniej

  Twe rozumowanie typowym jest dla osoby patrzącej przez pryzmat ceny. Cóż, Twój punkt widzenia - według prawidła - determinowany punktem siedzenia, włączywszy - po stępieniu kwiecistego pióra mego - pozycję kuczną :). Nie oblizuję się na samą nazwę producenta, ale szukam tego, co MI się podoba. Cena jest nieistotna. I od razu dodam, byś nie przetworzył tego po swojemu przaśnemu. Mogę wydać na buty 300 zł, 1000 zł, 5 tys. zł, 8 tys. zł. A gyw jest toporne, no chyba, że wysupłasz zdziebko monety brzęczącej więcej, by kupić zakichane gyw "w nadziei" wymiany podeszwy na bruku zdartej. Ekonom
 5. Pedant

  Buty, trochę taniej

  https://3dmlifestyle.com/ Kit czy hit?
 6. @Xune - bespoke: czekanie 3 miesiące (w praktyce 4 mieś.) i brak skór odpowiednich na mocne trzewiki, a przy moim zamawianiu indywidualnym - 4,5 mieś. @Bartek00 - mają fajną kulę piety i są ładnie wykrojone jak na swe proporcje @Egonax - Twe ze zdjęcia - nie wiem w czym upatrujesz ich urody, ale prima facie to podeszwa jest niewspółmiernie gruba względem wysokości noska, poza tym czy Ty widziałeś jakie one są szerokie - dla szerokopłetwych :), a ja szukam BARDZO WĄSKICH pi_senny - rozumiem, że rozklapciane loafersy znajdują się na nieco innym poziomie estetyki i budżetu, ale ni
 7. Tak, chce kupić i wprowadzić rzeczoną modyfikację. Warte z punktu widzenia surowca czy linii? Nie ma wielu opcji o rzeczywiście ładnej dynamice i na wąskim kopycie. Carlos Santos wycofał się z takich modeli, gdyż nie było popytu i było wiele zwrotów i utyskiwań ze strony "Panów", którzy swe płetwy chcieli wcisnąć w baletki Ostatnie słowa to parafraza, niezwykle wierna, słów jednego z mistrzów szewskich. Jestem pod ścianą, zatem rozważam także nieco poronione zabiegi.
 8. Czy wprawny szewc bezboleśnie byłby w stanie odjąć te wszystkie cekiny ze skórzanej podeszwy poniższego modelu? https://www.farfetch.com/pl/shopping/men/valentino-valentino-garavani-soul-rockstud-boots-item-12115915.aspx?storeid=10952
 9. Pedant

  Buty, trochę taniej

  http://www.shabab-tandoori.co.uk/ Tu też nieładnie pachnie? Ceny butów kuszące, z drugiej strony sklep już jakiś czas funkcjonuje i dziwnym jest, że nie został zablokowany, jeśli jest to fejk. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Nie niepokoi mnie ewentualna strata $, gdyż płacąc kartą, pieniądze odzyskam od banku, ale ewentualne otrzymanie jakiejś marnej podróbki.
 10. Pedant

  Buty, trochę taniej

  http://www.contentbydesign.org/ Ktoś kupował? Ceny obniżone o 40-70%. Dziwi mnie bardzo możliwość wyboru numeracji butów męskich w rozmiarze od 35 do 47, włączając w to połówki numerów oraz fakt, że taka sama numeracja jest stosowana wobec każdego producenta. Na bazie tego samego układu strony funkcjonuje http://www.sandhas-heizung.com/ Także z dziwnymi przecenami.
 11. @mds Dzięki za obszerną odpowiedź. Z doświadczenia wiem, że dobranie odpowiedniego numeru wiązałoby się co najmniej z 2-3 odsyłkami, zatem mamy ok. 600-900 zł (4 lub 6 x 150 zł) za samą pocztę. Ceny na poziomie 3-4 tys. zł za trzewiki, dodając pocztę, dają 4-5 tys. zł. W tej kwocie, myślę, zamknąłbym zamówienie na miarę w Polsce. Nadto, w żadnym z modeli Vassa nie widziałem szycie krytopasowego. Zdjęcia na ebay są wykonane pod takim kątem, by maksymalnie wysmuklić but.
 12. @Aron - niestety na stronie podanej przez Ciebie teraz nic krytypasowego nie sprzedają. @mds- gdzie je można kupić? Na https://www.vass-shoes.com/en są niedostępne.
 13. Tematy o butach na tym forum przeczytałem prawie wszystkie. Nie wiem, może te SL są szyte krytopasowo - trudno ocenić na podstawie zdjęć. Również wolę szyte, no może nie po norwesku :), ale krytopasowo. Czy potrafiłbyś wskazać buty (trzewiki, sztyblety lub jodhpurs) na wąskim kopycie i ładnej dynamicznej linii? Carlos Santos już takich nie ma, w Yanko, Vassach i podobnych próżno szukać.
 14. https://modesens.com/product/saint-laurent-wyatt-jodhpur-boot-in-smooth-leather-black-263571/ Jak oceniacie jakość butów Saint Laurent? Skóra, klejenie... Jak należy dobierać numerację?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.