Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2019 o 19:00, rav3nlord napisał:

Michalina - fajnie ze powstał projekt taliowanych koszul dla sylwetek muscular fit. Niemniej jednak na stronie ani słowa o jakości i rodzaju użytej bawełny.  Zakładam wiec z doświadczenia ze mogły być użyte najtansze, sztywne mieszanki w których muscularny człowiek będzie pocił się niemiłosiernie.

Mieszanki.. wątpię, żeby 100% bawełna była jakąkolwiek mieszanką, ale racja, tkanina jest najważniejsza. Dotykałam, widziałam na własne oczy - wyglądają jak normalne, nowe koszule. Nie wiem, jak się zachowują po praniu, zbyt młoda marka, żeby stwierdzić. Właściciele mają więcej kontaktu ze sportem niż krawiectwem, więc mogą nie znać takich geeków koszulowych jak Wy, Panowie. Z tego powodu zaprosiłam ich tutaj. W końcu Poszetka też kiedyś sprzedawała poszetki na allegro szyte na maszynie zanim poznała ludzi z bespoke.pl (czy jak to tam było w starych czasach, w erze dinozaurów, mogę coś kręcić, ale pamiętam ten sklep na allegro). 

Z tego, co kojarzę, to Atleto nie chcą iść w udziwnianie krojów, liczy się klasyka. Następnym krokiem jest wprowadzanie tkanin od renomowanych marek. To zrozumiałe, że na początek idą w 100% bawełny, bo i tak odróżnia to ich od wielu polskich producentów. 

Przyjemnie się czyta tę wymianę zdań powyżej o temperaturach prania. Chciałabym mieć kiedyś możliwość zobaczenia na własne oczy jak wygląda produkcja koszul w normalnej prędkości. Może wycieczka z Poznania do Buku? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 27.08.2019 o 08:44, Michalina Panfil napisał:

Szczerze powiem, że uciekła mi gdzieś odpowiedź na mój komentarz i jak przeczytałam, to szczęka mi troszkę spadła. Jak szybko ktoś by musiał szyć, żeby koszula zajęła mu tylko 6 godzin? Podziwiam i obiecuję się wzorować.

Szczerze mówiąc to nie ma szans. Mały zakład rzemieślniczy nie jest w stanie uszyć takiej koszuli jak Kiton z 22 pasażami ręcznego szycia w 6 godzin, zajmie to o wiele więcej czasu i będzie bardzo drogie.Nawet Alex Kabbaz, który szyje koszule w cenach od $1000 przy minimalnym zamówieniu 6 sztuk= $6000 (poza monogramem) nie oferuje ręcznego szycia tylko jego koszule są uszyte w 100% maszynowo.Przyczyna jest prosta mały producent nie dysponuje takim zespołem personelu jak Kiton. Dla Kitona pracuje ponad 350 krawców o najwyższych możliwych kwalifikacjach i kilku dekadach stażu w zawodzie, większość pracowników uczyła się fachu pod okiem Ciro Paone.Dzienna produkcja koszul u Kitona to ok. 200 sztuk.Te 6 godzin to także nie jest szybko ,gdyż koszule szyte industrialnie/masowo w szwalniach azjatyckich są produkowane w czasie od 6 do 9 minut,dodatkowo przeważnie przez dzieci- w najlepszym wypadku głodne ,a często też bite przez brygadzistów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję formalnej dobrej gatunkowo białej koszuli do 300zł na spinki. Czy możecie coś polecić? Do tej pory miałem Osovskiego materiał Albini, super jakość, sztywny i gruby materiał. Kupiłbym drugą ale w ogóle nie mają rozmiarów. Zamykają się czy co? Zamówiłem Lamberta materiał Getznera i porażka, materiał cieniutki wręcz prześwitujący o żadnej sztywności nie ma mowy. Emanuel Berg wygląda fajnie ale dla mnie 450zł za koszulę to już trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Lancerto&MrV są szersze od Lamberta w klatce i talii. Mają natomiast "wąskie" ramiona (szerokość koszuli na samej górze) i przez to długość rękawów mierzona "od góry" jest dłuższa niż w innych koszulach.

W praktyce rozmiar 39 Lancerto&MrV w porównaniu z Lambertem 39/182 jest szerszy w klatce i talii, węższy w ramionach i ma odrobinę dłuższe rękawy (może z 1,5 cm). Można by się pokusić o stwierdzenie, iż jest to takie 39/185.

Z kołnierzykami różnie. Czasem jest to 39,5 a czasami 40,5.
Lancerto jest raczej w obozie "zmierzyłeś obwód szyi i wyszło coś między 38 a 39 - kupuj 39).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna uwaga co do koszul Lancerto&MrV.

Koszule ze składem 74% len 26% sorona są generalnie ciaśniejsze - być może to efekt kilkukrotnego prania (zawsze w temp. 30 stopni) a być może "elastyczności" tego sztucznego dodatku. Nie polecam tych koszul. Lepiej kupić mieszkankę len-bawełna.

Nie polecam też jednokolorowych flanel (szczególnie ciemny granat). Strasznie się mechacą i wyglądają jak ścierka do podłogi.

Ogólnie na koniec: gdyby nie to, iż nie znalazłem lepiej pasujących i wyglądających button-downów w tej kategorii cenowej, to bym tych koszul nie kupował. Jakość wykonania nie jest najlepsza. Może mam pecha, ale chyba w każdej koszuli (a mam ich pewnie koło 10) albo odpadały jakieś guziki, albo wystawały nitki ze szwów. Za 300 zł można chyba trafić lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jak podejść do takiej koszuli inaczej niż do jeża?

https://royalcollection.pl/pl/product/koszula-stenstroems-830021-1467-000-bialy

W RC zblamowali się z większym zamówieniem i w ten sposób chcą mi zakneblować jadaczkę.

Jak zachowają się falbany po kilku praniach?

Drobne didaskalia: pytam o falbany i ogólny odbiór koszuli, nie zaś o markę Stenströms; smutni biuraliści pławiący się w rozterkach jaką to OCBD wybrać, by z jednej strony nie perforowała Świętego Graala - "budzetu", z drugiej nie ubliżała nazbyt ego pryncypała, proszeni są o skorzystanie z okazji, by milczeć wymownie.

03-crop-800-1000.jpg

04-crop-800-1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jak już się ma w szafie dwa smokingi i cztery koszule specjalnie do smokingu, to na piątą się można zabawić w sięganie do lat siedemdziesiątych. To nie jest żaden pudrowy błękit ani cekiny, sam falbanek mieści się może nie w kanonach, ale we w miarę klasycznej estetyce owszem (chociaż na granicy). Tylko trzeba mieć świadomość, że to nie bez powodu wyszło z mody i sięgnąć do lat siedemdziesiątych pełniej, zaznaczyć że to nie jest do końca na poważnie. Jak widać zestaw się może obronić (chociaż rewolwer w tym bronieniu pomaga ;) )

 Fancy-Ruffled-Shirt-801x1030.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 14:44, Michalina Panfil napisał:

Szczerze powiem, że uciekła mi gdzieś odpowiedź na mój komentarz i jak przeczytałam, to szczęka mi troszkę spadła. Jak szybko ktoś by musiał szyć, żeby koszula zajęła mu tylko 6 godzin? Podziwiam i obiecuję się wzorować. Obecnie szyję koszule tylko dla moich klientów o specyficznych wymaganiach. Szycie takiej koszuli też zajmuje mi parę ładnych godzin, chociaż większość czasu to modelowanie i przygotowywanie indywidualnych szablonów.

Śledzę ten wątek, żeby pozostałym doradzić odpowiednią markę. 

W ten sposób będąc dziś na Targach Mody w Poznaniu znalazłam markę koszul dla atletycznej budowy ciała. Poleciłam właścicielom marki Atleto, żeby się odezwali na forum w tym wątku, bo mimo, że forum But w Butonierce gdzieś im dzwoniło, ale nie wiedzieli, że muszą tu być :) Jak założą swój wątek marki tu, na forum, to na pewno będę śledzić, żeby wiedzieć, jak produkt się sprawdza. 

Koncepcja stworzenia produktu dla konkretnej sylwetki wydaje się strzałem w dziesiątkę. Szyjąc indywidualnie można sobie każdy element dopasować, ale nie wszyscy wiedzą o tym i nie są gotowi na to, aby każda koszula do pracy była bespoke. 

Rynek koszulowy na naszym rynku się rozwija i bardzo mnie to cieszy. Nie mam żadnej korzyści z tego, że to tu piszę. Po prostu odnalazłam skarb i chcę, żeby wszyscy wiedzieli. 

Dzień dobry:)

Dziękuję Michalina, za poruszenie wątku koszul dla atletycznych mężczyzn.
Chciałam odpisać wcześniej na wszystkie komentarze , ale cały czas jesteśmy w „trasie promującej Atleto”.
Jak wspomniała Michalina, oboje z mężem, jesteśmy bardziej związani ze światem sportu, niż mody, dlatego długo szukaliśmy partnerów biznesowych z branży, którzy stworzą dobry produkt.
Przy współpracy z doświadczonym konstruktorem, projektantem i w końcu wyspecjalizowaną szwalnią, stworzyliśmy koszule, które spełniają potrzeby muskularnych mężczyzn.
Bardzo długo pracowaliśmy nad samą konstrukcją koszuli oraz opatentowaniem pomysłu.
Udało nam się stworzyć konstrukcję koszuli, która w skrócie pisząc, ma więcej miejsca w klatce piersiowej i ramionach, a mniej w talii.
Dzięki takiej konstrukcji, nie musimy używać i nie używamy mieszanek sztucznych tkanin.
Nasze koszule uszyte są ze 100% bawełny (gładkie i typu TWILL) lub z 97% bawełny i 3% elastanu.
W doborze pomógł nam sprawdzony, polski dostawca tkanin.  Oczywiście, mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli zaproponować naszym klientom piękne, mięsiste tkaniny renomowanych producentów.
Już teraz jednak, możemy pochwalić się jakością przeszycia, o czym świadczy m.in. gęstość ściegu, czy wyjmowane fiszbiny kołnierza.

Koszule cieszą się dobrymi opiniami i uznaniem klientów.
Będzie mi miło, jeśli podzielicie się sugestiami na temat naszych produktów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Len od http://www.davidandjohnanderson.co.uk/en/brands/david-john-anderson

szyta ręcznie, wersja letnia naszej lini RTW. Tym razem nie bespoke. Oczywiście całość na płótnie.

W zestawie ze spodniami 100% Irish Linen od Caccioppoli.

Zestaw według nas idealny na lato :) 

 

L1060371.jpg

L1060335.jpg

L1060339.jpg

L1060344.jpg

L1060348.jpg

L1060355.jpg

L1060358.jpg

L1060360.jpg

L1060362.jpg

L1060363.jpg

L1060390.jpg

L1060387.jpg

L1060378.jpg

L1060375.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cineos napisał:

@Andells A to wasze RTW jest dostępne online? Przechodząc do niektórych zakładek na waszej stronie można się uśmiechnąć.

Nie jest ;) A w sklepie sa produkty "testowe" , ale jako ze nikt tam nie zaglada to coz, jeszcze chwile powisza, taki urok braku czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie! Ostatnie tygodnie spędziłem w gorącej Tajlandii. W Bangkoku praktycznie na każdym rogu można było spotkać (a właściwie trzeba było się opędzać) od miejscowych krawców wymachujących markowymi magazynami modowymi (Armani, Boss, Gucci i co jeszcze tylko chcecie) i proponującymi uszycie garnituru z najlepszych materiałów (oczywiście) w cenie niższej od ceny guzików markowej koszuli i to w 24 godziny. Z wiadomych względów nie byłem zainteresowany. Natomiast w poszukiwaniu prezentów dla bliskich trafiłem do MBK center. Tutaj było jeszcze więcej krawców ale i normalne sklepy z ubraniami. Tak jak już pisałem, nie mam zbytniego zaufania do miejscowych produktów, ale za to outlet z zagranicznymi markami prezentował się nieźle. Dużo towaru i śmieszne ceny. W ramach eksperymentu kupiłem sobie 2 koszule (TM Lewin i Chevalier), które po przeliczeniu kosztowały po około 30 zł każda. Nie wyglądają na podróbki i dobrze leżą, ale zobaczymy jak się będzie je nosić. Gdyby któryś z kolegów odwiedzał Bangkok to warto odwiedzić to centrum handlowe.

I jeszcze pytanie na koniec. O ile TM Lewin to znana marka to o Chevalier nie byłem w stanie zbyt dużo znaleźć. Czy któryś z kolegów mógłby podzielić się opinią (wydaje mi się, że spotkałem produkty tej marki również w naszym TK Maxx'ie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 05:21, eye_lip napisał:

Czy te detale wykonania tyczą się wszystkich linii Kitona?

Nie wszystkie koszule Kitona są wykonane jednakowo.Ostatnio przy okazji inwentaryzacji garderoby dostałem od klienta ,któremu doradzam w kwestii ubioru ponad 30 sztuk koszul głównie Turnbull&Asser Bespoke i Made to Measure,ale także kilka Kiton i Charvet, (w sumie te koszule kosztowały równowartość nowego auta segmentu miejskiego).269710973_PB090079(2).thumb.JPG.0ab061a52995f632c624e282f4283028.JPG596664836_PB090081(2).thumb.JPG.81360a81d0e126c0f1d9df47b3029550.JPGKoszule Kitona szyte z materiałów Carlo Riva(łatwo odróżnić ,gdyż w koszulach jest dodatkowa metka z numerem belki) są lepiej wykończone 2066893609_PB090061(2).thumb.JPG.5323cbd30ea2d258f345e1f0e79ec3e8.JPG Koszule Kitona szyte z bawełny od innych dostawców  niż Carlo Riva są uszyte mniej starannie ,w niektórych brakuje nawet gusetowania, tak samo dolna krawędź jest zrolowana i szyta z mniejszą dokładnością ,cieńsza i paski nie spotykają się tak jak w tych z bawełny od Rivy.1663842829_PB090063(2).thumb.JPG.258ab75dbe24eaa994f71de466ab620e.JPG

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Taka ciekawostka, artykuł z bloga PermanentStyle: THE APPEAL OF SHIRTMAKER WIL WHITING

https://www.permanentstyle.com/2019/11/the-appeal-of-shirtmaker-wil-whiting.html

Cytat

One other thing that’s not mentioned much is that Wil’s shirtmaking team is based in Poland.

It won’t surprise readers to know that this makes no difference to me – just as it makes no difference that the 100 Hands team is based in India. It’s the quality that matters.

Wil also fully owns the workshop and employs the staff. He’s trained them meticulously and they are well paid.

In reality it’s also not an operation that could be easily put together from scratch in the UK. But I am aware that this will matter to some - and it does need to be clearly stated. 

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.