Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

W SuSu custom made są do wyboru dwa denimy- jasny i ciemniejszy. Ciemniejszy kolor do sprawdzenia (próbka kosztuje 5zł z bezpłatną dostawą Pocztą Polską).- na zdjęciu próbki wydaje się dość jasny ale na konfiguratorze koszula z tego denimu jest ciemna. Koszt koszuli 399zł. Dostawa w ciągu 2 tygodni.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Camiceria Olga też zamówisz podobną koszulę, tylko tam sam wybierasz co chcesz (materiał, krój etc), podajesz swoje wymiary i szyją koszulę dla Ciebie. Denimów/Jeansu jest też kilka do wyboru. Na koszulę trzeba nieco dłużej poczekać i przesyłka idzie z Włoch (25 eur jak zamawiasz sam) ale widzę że kilka osób ma ochotę z tamtąd coś zamówić więc może będzie szansa na grupowe zamówienie :)

Jeden tak idenim od nich mam i polecam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 21:05, Manolete napisał:

Szanowni koledzy, czy ktoś ma doświadczenia z marką Faconnable? Jak jakość ich produktów, warta ceny? Czy ktoś zamawiał z ich strony do Polski? 

Facconable więcej swoich produktów sprzedaje w luksusowych butikach we Francji niż poprzez swoją stronę. Wielu rzeczy w ogóle nie ma w ich sklepie internetowym. Mogę polecić przede wszystkich ich dzianinę, mają najwyższej jakości swetry z alpaki, kaszmiru, często z dodatkiem jedwabiu. Ceny jak najbardziej adekwatne do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osovski koszula slim fit:

https://www.osovski.pl/pl/products/bialo-niebieska-koszula-meska-w-paski-slim-osovski-osv1824-1082.html

Kilka przemyśleń po dwóch użyciach - bardzo slim fit, o wiele bardziej niż SuSu Extra Slim. Po dwóch praniach rękawy na długość jak i długość całkowita raczej wykluczają ją z noszenia pod marynarkę. Jakość wykonania tzn. gęstość szwów, detale - bardzo ubogie w stosunku do SuSu Red Line (Osovski cena katalogowa 399PLN, SuSu 99€).

Chciałem spróbować, bo potrzebowałem koszuli OCBD w taki prążek, ale raczej jestem na nie. Zbyt agresywnie wycięta, zbyt kusa jak na koszulę garniturową, przegrywa z innymi opcjami jak Olga i SuSu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka koszul Osovski, kupowałem kilka lat temu, zawsze ze zniżką 50% lub 33% (np. 3 w cenie 2), w tym również absolutnie kultowe koszule Osovski&MrV. Te ostanie były wąskie, linia podstawowa oferuje raczej umiarkowany slim fit. Kurczenia nie zaobserwowałem. Ogólnie przyzwoita, polska średnia półka. Jak ktoś zasmakował w luksusach, może być rozczarowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Eton. Super miękkie tkaniny. Koszule nie są pomiętolone nawet po całym dniu noszenia. O jakości tkanin może też świadczyć fakt,

że producent jako maksymalne temperatury prania podaje  nawet 60 stopni,  co jest chyba niespotykane, aczkolwiek sam bym nie zaryzykował

prać w takiej temperaturze. Czasem można je trafić na wyprzedażach nawet 70% taniej, czyli 180-250zł/sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 19:14, piotrassss napisał:

A ja polecam Eton. Super miękkie tkaniny. Koszule nie są pomiętolone nawet po całym dniu noszenia. O jakości tkanin może też świadczyć fakt,

że producent jako maksymalne temperatury prania podaje  nawet 60 stopni,  co jest chyba niespotykane, aczkolwiek sam bym nie zaryzykował

prać w takiej temperaturze. Czasem można je trafić na wyprzedażach nawet 70% taniej, czyli 180-250zł/sztuka

W koszulach Eton warto uważać na te określane jako casual w nazwie lub opisie. Często nie różnią się na zdjęciach w sklepach, ale tkanina jest w chwycie i samym wyglądzie bardzo przeciętna, stębnowanie na mankietach i kołnierzyku nie tak ścisłe i bardziej luźne, guziki nie są mop. Cena nie jest niższa od tych najlepiej wykonanych. Jeśli ktoś jest zainteresowany koszulami wzorzystymi, to Eton i Stenströms są bardzo dobrą opcją. Nadruki mają zasadniczo wykonane z dużą starannością. Ostatni zakup na zdjęciu. Będzie trudny do skoordynowania. Jakość zadowalająca.
 

20200903_181127.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 21:01, mosze napisał:

Mam kilka koszul Osovski, kupowałem kilka lat temu, zawsze ze zniżką 50% lub 33% (np. 3 w cenie 2), w tym również absolutnie kultowe koszule Osovski&MrV. Te ostanie były wąskie, linia podstawowa oferuje raczej umiarkowany slim fit. Kurczenia nie zaobserwowałem. Ogólnie przyzwoita, polska średnia półka. Jak ktoś zasmakował w luksusach, może być rozczarowany. 

Osovski zmienił rozmiarówkę/sposób wykrojów gdzieś tak 2 lata temu, więc mogłeś się załapać jeszcze na wcześniejsze modele. W temacie o Osovskim dużo osób narzekało na kwestie kurczenia się materiału, ja uważam że też tego doświadczyłem. Dla mnie jakość ich koszul jest całkiem w porządku (przy cenie około 200 zł za jedną), ale niestety te powyższe cechy dla mnie dyskwalifikują markę z dalszych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr B napisał:

W koszulach Eton warto uważać na te określane jako casual w nazwie lub opisie. Często nie różnią się na zdjęciach w sklepach, ale tkanina jest w chwycie i samym wyglądzie bardzo przeciętna, stębnowanie na mankietach i kołnierzyku nie tak ścisłe i bardziej luźne, guziki nie są mop.
 

 

 Szwecja jest bardzo droga, jeśli chodzi o koszty produkcji,.Eton produkuje tylko najwyższej jakości koszule DnA we własnej szwalni w Gånghester. Znajduje to odzwierciedlenie w cenach tych koszul, które kosztują niemal tyle ile Turnbull&Asser. Wszystkie pozostałe koszule są produkowane w krajach taniej robocizny Mołdawia, Rumunia, Estonia,Litwa i Portugalia . ETON nie jest właścicielem,ani udziałowcem tych firm, współpracują z nimi na podstawie zlecenia.,Jeżeli chodzi o guziki z MoP to tylko ktoś naiwny może  liczyć na guziki wycinane z muszli perłowych w koszuli za 180 zł,zestaw guzików MoP do koszuli 12-13 szt kosztuje ponad $30 = 120 zł .W takim wypadku 60 zł  musiało by pokryć koszty: materiału, nici,wykroju, szycia,transportu,magazynowania , marży i jeszcze pewnie kilku składników.Na "chłopski rozum" jeżeli koszula kosztuje mniej niż 500 zł to nie oczekiwał bym guzików MoP, a szczególnie przy takiej grubości  jak u Etona gdzie z jednej muszli można wyciąć jeden w porywach do 2 guzików. W droższych koszulach też często producenci oszukują ,gdyż 99,9% klientów i tak nie jest w stanie odróżnić guzika z prawdziwej MoP od guzików z muszli Trochusa (których komplet kosztuje trzy dolary).
 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.