Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pablocito napisał:

Tylko uwaga, bo krój regularnie w BB przypomina wór pokutny. Pacha na wysokości pępka, a talia jak dla nałogowego klienta McDonalda.

Z jednej strony można się zgodzić, ale BB ma w ofercie 5 krojów plus szósty Big&Tall, tak że jest w czym wybrać różnica w obwodzie talii miedzy krojem SoHo a Traditional to 10 cali (ok 25 cm).,Rzeczywiście na wyprzedaże trafiają z reguły koszule w kroju regularnym Regent, ale jeżeli ktoś jest w stanie zaakceptować pełną cenę to ma duży wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

3 godziny temu, Diminished napisał:

Dziękuję za propozycje, BB wygląda na świetny material, ta Stenstroms też fajna ale nie ma niestety mojego rozmiaru.
@Kyle co miałeś na myśli przez 'kombinowanie' z dostawą? Dobrze widzę, że ich standardowa dostawa międzynarodowa kosztuje $50?
Jest jakiś dystrybutor BB w Polsce?
 

Dystrybutor to za mocne słowo, ale jest sklep w Warszawie przy Placu Bankowym, w którym są te koszule. Jednak ceny tam są zabójcze, ok. 600 zł, za tyle to siebie zamówisz MTM, więc bez sensu.

W kwestii dostawy to chyba nie wszystko wysyłają do Polski. Wtedy trzeba skorzystać z firmy pośredniczącej. Trzeba też dodać cło i vat (liczony też od kosztu przesyłki).

Gdybyś był zainteresowany zakupem, to daj znać na PW.

16 minut temu, Paczuch napisał:

Nie ma. Ta firma zbankrutowała jakis czas temu, ale chyba się odrodziła🙂

Mam kilka ich koszul, krój milano bawełna supima, w rozmiarze XL (klatka 128-130 cm) i są prze-fajne. Jak trafisz - polecam. Wersje z logo tez😉

Nie musiała się "odradzać", firmy bankrutują, a sklepy działają dalej :-) zmienia się albo akcjonariat, albo następuje jakieś dokapitalizowanie czy restrukturyzacja zadłużenia. W każdym razie cały czas działają. Ale zamknęli sklepy w Europie (nie wiem czy wszystkie, ale mieli duży sklep w Designer Outlet w Noventa di Piave, w tym roku nie było po nim śladu).

I przefajne to za mocne słowo, bo ich supima cotton jest mało przewiewna (trochę tych koszul miałem). Fajne są kołnierzyki BD, koszule łatwo się prasują, i mają sporo klasyki. W cenach po ok. 50 usd są OK, w wyższych bym się zastanawiał, w regularnych nie ma co nawet brać pod uwagę. Milano fit akurat też mi pasuje :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2021 o 23:02, Diminished napisał:

Od kilku (3-4) lat na rynku jest straszna posucha wśród różowych koszul OCBD - kiedyś oglądałem taką w salonie Poszetki w Katowicach, Miler zdaje się też kiedyś taką oferował, ale wszyscy producenci jakby umówili się, by wycofać je z oferty równocześnie i jak na razie zostają koszmarki z logo w stylu Hilfigera albo RL...

https://www.poszetka.com/product-pol-6695-Bawelniana-koszula-OCBD-w-rozowy-prazek.html

Proszę bardzo, wczorajsza nowość od poszetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, BB wygląda na świetny material, ta Stenstroms też fajna ale nie ma niestety mojego rozmiaru.
@Kyle co miałeś na myśli przez 'kombinowanie' z dostawą? Dobrze widzę, że ich standardowa dostawa międzynarodowa kosztuje $50?
Jest jakiś dystrybutor BB w Polsce?



Koszule BB teraz na Zalando Lounge w dziale wyprzedaży premium.
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/24/2021 at 1:02 AM, Giacomo de Taglia said:

Mierzyłem kiedyś podobną koszulę tylko innej firmy. Bardzo lubię różowe koszule i bardzo lubię koszule w kratkę, ale w koszuli w kratkę nie potrafiłem odpędzić się od skojarzeń z obrusem na piknik.

6 hours ago, adamW said:

Fajna ale szkoda ze ma kieszonke piersiowa...

Kieszonkę ostatecznie można odpruć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 21:35, lubo69 napisał:


Jasna metka na zdjęciu koszuli = slim (Milano), ciemna = classic (Regent).
Są też na dziale Męski styl premium, ale droższe.

Tak gwoli ścisłości, Regent to jest krój slim u BB, Milano to super slim. Po prostu inny punkt odniesienia mają ;-) Krojem regularnym jest Classic, który faktycznie jest przeogromny (typu 120 cm w klatce dla rozmiaru 38). 

Większość koszul, które teraz noszę to BB, Regent zresztą i mi bardzo pasują, tyle że wolę luźniejszy krój. Świetnie znoszą pranie i prasowanie. Można też znaleźć fajne koszule lnianie BB z (nieco grubszego) irlandzkiego lnu, czy bardziej casualowe oxfordy. A jak ktoś upoluje model ze starych kolekcji premium jak Own Make czy Black Fleece, to już w ogóle bajeczna jakość.

Bardzo duży wybór BB jest na Yooxie i tam polecam szukać, na wyprzedażach ceny bywają śmieszne, typu 30 euro - Yoox ma marne opisy, ale poszczególne kroje można czasem odróżnić właśnie po metce: czasem jest napisany krój, ale też da się po kolorze czcionki, granatowe literki to Regent, a zielone to Milano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 07:33, dziko napisał:

Tak gwoli ścisłości, Regent to jest krój slim u BB, Milano to super slim. Po prostu inny punkt odniesienia mają ;-) Krojem regularnym jest Classic, który faktycznie jest przeogromny (typu 120 cm w klatce dla rozmiaru 38). 

Większość koszul, które teraz noszę to BB, Regent zresztą i mi bardzo pasują, tyle że wolę luźniejszy krój. Świetnie znoszą pranie i prasowanie. Można też znaleźć fajne koszule lnianie BB z (nieco grubszego) irlandzkiego lnu, czy bardziej casualowe oxfordy. A jak ktoś upoluje model ze starych kolekcji premium jak Own Make czy Black Fleece, to już w ogóle bajeczna jakość.

 

Ściśle rzecz ujmując: Regent to jest krój Regular neutralny (0),Milano to Slim minus 2,5 cala w talii i klatce ,a SoHo Super Slim minus 5 cali.,Madison to Relaxed plus 2,5 cala i Traditional Extra Relaxed plus 5 cali. Jeżeli chodzi o jakość to 90% koszul BB jest szyta przez firmę TAL Apparel w Azji (PRC, Malezja,Tajlandia) zresztą ta sama firma największy producent koszul na świecie (ok. 90 milionów szt/rocznie) szyje koszule dla Polo RL. Ch Thyrwitt,JC Penny J Crew ,T Hilfigher i wielu innych marek.,Pomimo tego azjatyckie koszule BB na pewno się wyróżniają na plus jakością od reszty .O wiele lepsze są koszule Made in USA szyte przez BB we własnej szwalni w NC, a najlepsze są koszule z kolekcji Golden Fleece różnica w jakości szycia i materiałach jest kolosalna. Jeszcze jedno sprostowanie- kolekcja Black Fleece niekoniecznie rożni się jakością od innych linii BB są w tej kolekcji zarówno koszule szyte po taniości w Azji jak i w USA, jedyna różnica to fakt ,że kolekcje Black Fleece zaprojektował Thom Browne.,W tym wypadku cena premium to zapłata za talent projektanta, a nie dodatek za jakość wykonania i lepsze materiały.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć !

W poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu natrafiłem na to forum, może ktoś z Was będzie w stanie mi doradzić. 

Z racji podjęcia przeze mnie od nowego miesiąca nowej pracy zaszła konieczność pilnego zakupu min. 5-6 koszul codziennych. Problem z tym, że z powodu uprawianego aktywnie sportu (bieganie) posiadam bardzo smukłą sylwetkę - waga 62 kg przy 176 cm wzrostu. Konieczne więc wydają się koszule SUPER SLIM (pomijając jakość świetnie na mnie leży z ZARY w rozm. S). 

Budżet mocno ograniczony, przy takiej ilości koszul do zakupu na raz mogę przeznaczyć ok 100 zł/sztuka. Czy gdzieś jest opcja dostania czegoś rozsądnego? Czy najlepszym rozwiązaniem w tej cenie jest może zakup w Wółczance (aktualnie na black friday mają po 59,99) i taliowanie u krawca?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to szukaj w Vistuli różnego rodzaju koszul, może na Black Friday złapiesz jakieś okazje. Ogólnie wybieraj markę 'Lantier'. Dobrze jest spojrzeć na zdjęcia gdzie widać złożoną koszulę, czasem jest metka producenta tkaniny. Jak będziesz widział Albini albo Mason to koszula powinna być w miarę ok, za te pieniądze. Aczkolwiek nie jest to reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Taliowanie jest proste, o ile chodzi o samo dopasowanie w talii. Bo rękawy też mogą być zbyt szerokie (kolejne koszty). Jeśli natomiast koszula jest zbyt szeroka w ramionach, to przeróbka jest nieopłacalna.

Z rękawami może być też problem, biceps ok. 29-30 cm. Nie orientuję się w cenach przeróbek, ale we Wrocławiu (gdzie mieszkam) to tanio nie ma niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Henzir napisał:

W tej cenie to szukaj w Vistuli różnego rodzaju koszul, może na Black Friday złapiesz jakieś okazje. Ogólnie wybieraj markę 'Lantier'. Dobrze jest spojrzeć na zdjęcia gdzie widać złożoną koszulę, czasem jest metka producenta tkaniny. Jak będziesz widział Albini albo Mason to koszula powinna być w miarę ok, za te pieniądze. Aczkolwiek nie jest to reguła.

Hmm... Vistula trochę ponad mój budżet chyba, nawet z aktualnymi promkami na BLACK FRIDAY (-40%). Podskoczę jutro poprzymierzać stacjonarnie, jak będzie fajnie leżała to pomyślę o zakupie np. 2. 

 

A co sądzisz o GIACOMO CONTI ? Widzę, że poza spoko ceną mają teraz akcje z darmowymi poprawkami krawieckimi (pewnie mocno ograniczony ich zakres ale taliowanie powinni ogarnąć). Są w jednej galerii handlowej więc też mógłbym poprzymierzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michu_ns napisał:

Hmm... Vistula trochę ponad mój budżet chyba, nawet z aktualnymi promkami na BLACK FRIDAY (-40%). Podskoczę jutro poprzymierzać stacjonarnie, jak będzie fajnie leżała to pomyślę o zakupie np. 2. 

Śledź ich stronę www, czasem mają happy days, kiedy można kupić z naprawdę dużym rabatem. Ja kupowałem po 100-150 zł za sztukę.

GIACOMO CONTI nie znam, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.