Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

7 minut temu, pablocito napisał:

Brzmi dobrze i wygląda ładnie z wyjątkiem nitki wystającej z drugiego guzika. Więcej tego jest?

Specjalnie mi to nie przeszkadza ale fakt, że mogłoby być lepiej. Dziurki też mogłyby być staranniej obszyte.

W tym egzemplarzu dobrze spasowany jest wzór na dzielonym karczku- na dwóch innych zamówionych w tym samym czasie jest nieco gorzej ale porównałem z droższą koszulą i tam przy prążkach również nie jest idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przyszły i moje dwie pierwsze, zamówione od Merceria koszule. Co do tkanin - nie wiem kto jest producentem, nie ma oznaczenia na koszulach. Chciałem klasyczną, białą i błękitną do garnituru - kołnierzyk kent i klasyczne, proste mankiety. Tak się składa, że nie było takich w ofercie, ale można u nich podmieniać w zamawianej koszuli np. kołnierzyk włoski na klasyczny. Tak zrobiłem. Z efektu jestem generalnie zadowolony, ale mam zgrzyt z dwoma rzeczami, tzn. tym, jak układa się materiał pod szyją jak zapnę ostatni guzik i wielkością wyłogów kołnierzyka (zaskakująco krótkie, na pewno nie schowają mi się pod klapami marynarki garniturowej). Pierwsza z tych rzeczy to oczywiście pewnie błąd w szyciu, natomiast druga - cóż, nie spytałem o wielkość wyłogów i poznałem je dopiero jak odebrałem paczkę.

Mam nadzieję, że krawat mi to przykryje. Tak samo wygląda to na obu koszulach. 

Załączam zdjęcie obrazujące temat marszczenia materiału.

koszula.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, dzięki :) ale 120 zł to chyba na Allegro lub wyprzedażach, np. w Royal Collection ceny wyjściowe Etona są w granicach 600-700. Oczywiście znam politykę tego sklepu (200% marży na początek, potem wyprzedaże), ale ogólnie kupno porządnej koszuli za 120 zł to jest jednak wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
22 minuty temu, Cineos napisał:

Zacznij od Zack Roman i Macaroni Tomato. 

Ja nie polecam MT , szczególnie jeśli chodzi o popovery , wystające nitki , odpadające guziki ( koszul nie miałem i nie będę miał ) oraz słabą obsługę klienta ( doświadczenie online ) . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 8.04.2022 o 12:47, B737 napisał:

Przyszły i moje dwie pierwsze, zamówione od Merceria koszule. Co do tkanin - nie wiem kto jest producentem, nie ma oznaczenia na koszulach. Chciałem klasyczną, białą i błękitną do garnituru - kołnierzyk kent i klasyczne, proste mankiety. Tak się składa, że nie było takich w ofercie, ale można u nich podmieniać w zamawianej koszuli np. kołnierzyk włoski na klasyczny. Tak zrobiłem. Z efektu jestem generalnie zadowolony, ale mam zgrzyt z dwoma rzeczami, tzn. tym, jak układa się materiał pod szyją jak zapnę ostatni guzik i wielkością wyłogów kołnierzyka (zaskakująco krótkie, na pewno nie schowają mi się pod klapami marynarki garniturowej). Pierwsza z tych rzeczy to oczywiście pewnie błąd w szyciu, natomiast druga - cóż, nie spytałem o wielkość wyłogów i poznałem je dopiero jak odebrałem paczkę.

Mam nadzieję, że krawat mi to przykryje. Tak samo wygląda to na obu koszulach. 

Załączam zdjęcie obrazujące temat marszczenia materiału.

koszula.jpg

Tkanina wygląda tak jak w mojej od nich, w ich wzorniku oznaczona jako Mileta Duca. Do wyboru z białych są jeszcze dwie inne Milety, o większej gramaturze (ja akurat chciałem jak najcieńszą, bo zależało mi na oddychalności). 
Też mam Kenta ale jego długości sobie przypilnowałem. Tak jak piszesz można sobie wybrać kołnierzyk spośród tych w sklepie, ale akurat długiego Kenta chyba nie mają. Będąc osobiście można wybrać ze wzornika, którego podczas mojej wizyty nie udało się znaleźć :) Z mojego opisu słownomuzycznego miał być Kent o długości wyłogów około 8,5 cm (tak żeby przynajmniej stykało się z klapami marynarki) i Pani która zbierała zamówienie miała coś dobrać. Finalnie wyszło tak jak na zdjęciu poniżej, wyłogi mają około 9 cm i zachodzą około 1 cm w klapy, co nie do końca widać na zdjęciu (marynarka się przesunęła i wydaje się, że zachodzi nieco więcej). Jak dla mnie coś bliżej 8-8,5 cm było by w tym przypadku optymalne (przynajmniej jeśli chodzi o tą marynarkę).
Jeśli chodzi o kołnierzyk to, można sobie też przypilnować zrobienie wymiennych fiszbin. Także możliwości personalizacji jest sporo. 
Dostarczyłem koszulę na miarę, zaznaczyłem przy tym, że chce 1 cm więcej w barkach, Pani zaznaczyła, że w 100% idealnie jak chce jej nie uszyją, bo oni robią według szablonów a później korygują (przynajmniej tak zrozumiałem). Koniec końców wyszło praktycznie idealnie jak zostało opisane.
Pani zauważyła też zegarek, i zmierzyła nadgarstek, tutaj też wyszło idealnie. W paru koszulach na spinki, które mierzyłem miejsca na zegarek było mało (a mam raczej wąski), a w SuSu nie było wcale.

IMG_20220524_183510.thumb.jpg.03ad1c1a937ed801c13d4b2ecaf01f12.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.