Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich Aficionado!

Niestety nie jest to jeszcze czas na koszule szyte u krawca na zamówienie, ale mam pytanie odnośnie tego co kupię z wieszaka, a w zasadzie co już kupiłem. KOSZULA (bytom.com.pl)

Pytanie: Czy koszula wykonana ze 100% bawełny skurczy się podczas prania? 

sedno: Kupiłem dwie koszule na promocji (link wyżej), do pracy za barem. Chciałem, żeby stosunek cena/jakość był w miarę jak najlepszy jeśli chodzi o niższe budżety, aby nie było szkoda takiej koszuli w razie uszkodzenia. Kiedyś zakupiłem koszulę w rozmiarze 38 marki Bytom i kołnierzyk jest idealny. Teraz jest ciut za duży i stąd nasuwa się powyższe pytanie. Pomyślałem też, że najważniejsze to kupić koszulę dobrą w kołnierzyku, bo resztę można jakoś u krawca zmienić. 

Pozdrawiam 😎🤙

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 17:06, Pascal_Bartender napisał:

Witam wszystkich Aficionado!

Niestety nie jest to jeszcze czas na koszule szyte u krawca na zamówienie, ale mam pytanie odnośnie tego co kupię z wieszaka, a w zasadzie co już kupiłem. KOSZULA (bytom.com.pl)

Pytanie: Czy koszula wykonana ze 100% bawełny skurczy się podczas prania? 

sedno: Kupiłem dwie koszule na promocji (link wyżej), do pracy za barem. Chciałem, żeby stosunek cena/jakość był w miarę jak najlepszy jeśli chodzi o niższe budżety, aby nie było szkoda takiej koszuli w razie uszkodzenia. Kiedyś zakupiłem koszulę w rozmiarze 38 marki Bytom i kołnierzyk jest idealny. Teraz jest ciut za duży i stąd nasuwa się powyższe pytanie. Pomyślałem też, że najważniejsze to kupić koszulę dobrą w kołnierzyku, bo resztę można jakoś u krawca zmienić. 

Pozdrawiam 😎🤙

Każda koszula trochę się kuyrczy, najbardziej na długość, mniej na szerokość. Na przykład, wspomniany przeze mnie w jednym z temaów Proper Cloth zakłada pewien margines kurczenia (do 5 %) i szyje koszule z takim naddatkiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Odebrałem dzisiaj kolejne koszule od Luca Avitabile. To już moje kolejne zamówienie (w sumie 7 i 8 koszula).

Proces zamawiania jest bardzo sprawny, zaczynałem od poprawiania już bazowo dobrze leżącej "Friday Polo". Zamawia się poprzez wideokonferencję, bez żmudnego mierzenia i zastanawiania się nad tym o ile centymetrów gdzie poprosić.

Na zdjęciu dwie koszule BD z materiału od Simona Cromptona - błękitny oksford i jasny denim.

 

IMG_7122.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Servetch napisał:

Odebrałem dzisiaj kolejne koszule od Luca Avitabile. To już moje kolejne zamówienie (w sumie 7 i 8 koszula).

Proces zamawiania jest bardzo sprawny, zaczynałem od poprawiania już bazowo dobrze leżącej "Friday Polo". Zamawia się poprzez wideokonferencję, bez żmudnego mierzenia i zastanawiania się nad tym o ile centymetrów gdzie poprosić.

Na zdjęciu dwie koszule BD z materiału od Simona Cromptona - błękitny oksford i jasny denim.

 

IMG_7122.jpeg

Sam dostarczyłeś materiał czy mają go na stocku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ze sklepu PS z wysyłka do nich. Niezbyt lubię kupowanie z PS, bo maja malo towaru i trzeba szybko zamawiac, wiec trudno jest uzbierac wieksze zamowienie i kupic raz.

Natomiast materiał na koszulki polo maja u siebie, trzeba tylko dobrze ustalić kolor. Zamawiałem "green" a uszyli mi "olive". Ponieważ przy zamówieniu nie dostaje się żadnego potwierdzenia, mogli mnie potraktować niegrzecznie, natomiast od razu w odpowiedzi na pierwszego maila z uwaga zaoferowali uszycie właściwej na swój koszt. Przy kolejnym zamówieniu wysłałem im już ze swojej strony krótkie podsumowanie wideo rozmowy, żeby tym razem nie mieć niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dawno temu także zgubiłem kilka kg i zaniosłem na próbę do trzech krawcowych (jednego krawca) koszule w moim miasteczku. Żaden z nich nie wykonał taliowania po szwach poprawnie, żadnych szwów bieliźnianych czy tym podobnych. Overlock i do widzenia. Przerzuciłem się na zaszewki.

Jeżeli przedstawi się jak chce się to wykonać i krawcowa powie, że umie to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetknęliście się z Martin and Moore?https://martinandmoore.com/

Wcześniej gdzieś minęła mi polecają na grupie FB, wzornictwo wtedy opierało się o koszmarki, ale też kilka klasyków.

Teraz widzę, że odświeżyli ofertę o sporo pozycji - ładne ocbd (świetny roll!), półwłochów z royal oxfordu i twilli. Na zdjęciach zgrabne i gęste szwy. Jedynie tkanina raczej nieznanych tkalni, a przynajmniej się nie chwalą skąd.

Kusi mnie stestować jeansową button down. No i cena to połowa obecnej poszetki, macarona, vel venti itp.

 Ktoś użytkuje?

Screenshot_20231127_201706_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 koszule OCBD Martin and Moore i w tej cenie mogę je polecić głównie ze względu na bardzo ładny kołnierzyk (chyba nie ma takich w żadnych innych koszulach poniżej 350zł).

Tkanina jest średnia, w porównaniu do np. Charles Tyrwitt dużo bardziej się gniecie, nie jest tak "mięsista", ale nie jest to na pewno najgorszy oksford z jakim spotkałem się w budżetowych koszulach.

A no i na plus: do każdej zamówionej koszuli dodają bokserki z bardzo przyjemnego twillu oraz poszetkę z tkaniny koszulowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 koszule Martin Moore z bawełny oksford, zamówiłem właśnie czwartą jeansową. Zamawiam głównie przez idealne dopasowanie dla mnie, wymiary koszul takie jak podawałem przy mtm, a cena niska. Koszule ładne, dobre kołnierzyki BD a i te półwłoskie wystarczająco długie żeby rogi chowały się pod marynarkę. Co do bawełny oksford to pewnie nie jest najlepszej jakości, jedna koszula bardzo ciężko mi się prasuje. Jednak w tej cenie koszule z bawełny oksford z ładnymi kołnierzami to ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, papiez_ napisał:

Zetknęliście się z Martin and Moore?https://martinandmoore.com/

Wcześniej gdzieś minęła mi polecają na grupie FB, wzornictwo wtedy opierało się o koszmarki, ale też kilka klasyków.

Teraz widzę, że odświeżyli ofertę o sporo pozycji - ładne ocbd (świetny roll!), półwłochów z royal oxfordu i twilli. Na zdjęciach zgrabne i gęste szwy. Jedynie tkanina raczej nieznanych tkalni, a przynajmniej się nie chwalą skąd.

Kusi mnie stestować jeansową button down. No i cena to połowa obecnej poszetki, macarona, vel venti itp.

 Ktoś użytkuje?

Screenshot_20231127_201706_Chrome.jpg

Mam ich 4 koszule i każda z innego materiału :)

Fakt, że 2 kupiłem z outletu po 80 zł i jedna z nich naprawdę mocno się gniecie.

Druga natomiast super.

Pozostałe 2 kupiłem w cenach regularnych ze wzgledu na rozmiarówkę - są nieco węższe niż standardowo w innych sklepach co mi odpowiada.

Ta akurat w prążek którą wyświetlasz jest bardzo fajna. Dobre dopasowania, fajny materiał, dobrze się pracuje i mało gniecie. Druga z regularnej ceny to klasyczna biała z klasycznym kołnierzem - ta niestety trudno się prasuje i gniecie niemniej materiał bardzo przyjemny i krój też na plus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Update z mojej strony jeżeli chodzi o Martin Moore. Koszula z niebieskiego oxfordu skurczyła się w praniu. Z początku obawiałem się, że w stopniu nie nadającym się do noszenia - kiedy była sucha, próbowałem przymierzyć i rękaw był dużo węższy niż pierwotnie, sama szerokość koszuli też. Poprawiło się po wyprasowaniu generatorem pary, kiedy materiał dostał trochę wilgoci i gorąca, po tym jest OK do noszenia, choć i tak węższa niż pierwotne wymiary (według których nie była na mnie mocno dopasowana, więc pomimo skurczenia jest OK do noszenia). Sam materiał sztywny i niespecjalnie przyjemny w dotyku, ale tu dam szansę - tak samo miałem z koszulami oxford od Majlera. Na ten moment werdykt jest taki, że pomimo problemów producenta można rozważyć z uwagi na relację do ceny i dobrą stylistykę (w ofercie głównie klasyka, z ładnymi kołnierzykami). Pytanie jakie byłoby podejście producenta, gdyby była zgłoszona reklamacja z uwagi na skurczenie (u niektórych, jak u Osovskiego w tym przypadku defaultowo winien jest klient, bo nie umie uprać, i nie ma znaczenia, że koszula była prawa z kilkoma innymi, którym się nic nie stało). W międzyczasie w drodze mam różowy oxford, zamówiony jeszcze przed praniem tej niebieskiej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.