Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam w szafie nie dawno kupionego Lamberta z Tessitura Monti i zwykłą Wólczankę. Tutaj różnica jest widoczna w materiale. Lambert jest bardziej mięsisty i delikatny.

W porównaniu Lamberta z Osovskim ten drugi jest bardziej mięsisty, sprawia wrażenie jeszcze wyższej jakości. Nigdzie nie wystają nitki gdzie w Lambertach to raczej norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ostatnio w Wólczance mierzyłem Lamberta (tkanina Getzner - wydawała się świetna w pierwszym odczuciu) powstrzymałem się od zakupu bo zniechęciła mnie nieco cena 299 zł więc postanowiłem wstrzymać się z zakupem. Chciałem kupić w kontekście ślubu i muchy. Do tej ostatniej ma być kołnierz typu: kent, łamany (smoking) lub półwłoski. Jednak na stronie ta koszula ma kołnierz określony jako włoski (według standardów Wólczanki taki jest - pół włoski u nich ma mniejszy rozstaw) ale ma ona krytą plisę jak do muchy. Poniżej zdjęcia z muchą. Nie wiem co o niej sądzić bo muchy jeszcze nigdy nie zakładałem... Pytanie czy jest przekombinowana (kołnierz włoski + plisa) czy nadaje się do muchy?

Wólczanka (wolczanka.pl)

-38373.jpg

-38409.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli chodzi o tkaninę, to polecam twille (najłatwiej je poznać po diagonalnym splocie), których faktura jest zazwyczaj bardziej elegancka niż popeliny z której szyje się większość koszul garniturowych, a poza tym nie gniecie się tak szybko (to ważne, bo na weselu zazwyczaj w pewnym momencie zdejmuje się marynarkę). Diagonalny splot tej tkaniny wprowadza subtelne urozmaicenie faktur. Dobrym wyborem będą także koszule z royal oxfordu (niesłusznie uważane za zbyt nieformalne na ślub), a także tkaniny o ciekawej mikrofakturze. W ofercie Lantiera znaleźliśmy piękną koszulę z taką jakby mikrokrateczką (tu link), która świetnie wyglądała z każdym mierzonym garniturem, niestety dostępna jest tylko w wersji z tradycyjnym mankietem, więc wybór padł na drobny twill z podwójnymi mankietami i kołnierzem włoskim (tu link).

źródło Garnitur ślubny w 48 godzin | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiej - Porady i Blog - @mr.vintage

Co myślicie i royal oxfordzie czy innych wzorach w kontekście ślubu? Większość Blogerów raczej zaleca dobry twill (czyli bezpieczny wybór) a royal oxford czy inne sploty koszykowe zaleca na mniej formalne okazje.

Przykłady z Lamberta:

Wólczanka (wolczanka.pl)

bia%C5%82a-koszula-lambert-86825.jpg

 

Wólczanka (wolczanka.pl)

bia%C5%82a-koszula-lambert-72283.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 17:03, tryhp3 napisał:

Co myślicie i royal oxfordzie czy innych wzorach

Nie rozpatrywałbym go w kwesti wzoru, a sam w sobie jeat moim zdaniem świetny i bardzo oficjalny. No i przyjemniejszy w letniej porze niż gęste twille, lepiej oddycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedyś tutaj przeczytałem, że koszule slim Emanuel Berg są mocno taliowane, dlatego brałem modele modern i były obszerne. Teraz zaryzykowałem rozmiar 41 slim i przy moich 104 cm w klatce i 91 cm w pasie, mieszczę się spokojnie, jeszcze po ok. 3 cm zapasu zostaje. Koszula ma wymiary: 

pod pachami: 56,5 cm 

w pasie: 52 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, flozbi napisał:

Kiedyś tutaj przeczytałem, że koszule slim Emanuel Berg są mocno taliowane, dlatego brałem modele modern i były obszerne. Teraz zaryzykowałem rozmiar 41 slim i przy moich 104 cm w klatce i 91 cm w pasie, mieszczę się spokojnie, jeszcze po ok. 3 cm zapasu zostaje. Koszula ma wymiary: 

pod pachami: 56,5 cm 

w pasie: 52 cm.

3cm zapasu nazwałbym właśnie mocnym taliowaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, flozbi napisał:

66,5 cm;)

Krótkie :(  potrzebuję 69. Berg odpada. Narazie ugrzęzłem z Osovskim (mały wybór wzorów dla 190 cm wzrtostu). SuSu ma taki rozjazd w rozmiarówce, że zostaje tylko szycie na miarę u nich. Zastanawiam się jeszcze nad VelVenti - tylko u nich wybór materiałów też jest bez szału. Wspomniany powyżej Henderson też rozważałem - podbiję pytanie kolegi - ktoś i nich szył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eduardo napisał:

Krótkie :(  potrzebuję 69. Berg odpada. Narazie ugrzęzłem z Osovskim (mały wybór wzorów dla 190 cm wzrtostu). SuSu ma taki rozjazd w rozmiarówce, że zostaje tylko szycie na miarę u nich. Zastanawiam się jeszcze nad VelVenti - tylko u nich wybór materiałów też jest bez szału. Wspomniany powyżej Henderson też rozważałem - podbiję pytanie kolegi - ktoś i nich szył?

Mam trzy zupełnie różne koszule od SuSu w szafie dla wzrostu >186 w Extra Slimie i one są identyczne.

Tak nawiasem, to najgorsza rozmiarówka jest w Lancerto, tzn. z trzech złapanych koszul w tym samym rozmiarze (wzrost + kołnierzyk + sylwetka) jedna będzie ciasna, druga workowata a trzecia idealna. Podobnie jest z ichniejszymi kamizelkami. 

Mam jak ty 190 cm ale dla mnie Osovski ma odrobinę za krótkie rękawy i jest workowaty (chociaż jakby nie rękawy to dało by się je ładnie wyprowadzić u krawca). 

Jest recenzja Hendersona ale z 2018 roku... Koszule na miarę: Henderson. Pierwsze wrażenia. – Luigi Saladini (fashion.blog)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eduardo napisał:

Krótkie :(  potrzebuję 69. Berg odpada. Narazie ugrzęzłem z Osovskim (mały wybór wzorów dla 190 cm wzrtostu). SuSu ma taki rozjazd w rozmiarówce, że zostaje tylko szycie na miarę u nich. Zastanawiam się jeszcze nad VelVenti - tylko u nich wybór materiałów też jest bez szału. Wspomniany powyżej Henderson też rozważałem - podbiję pytanie kolegi - ktoś i nich szył?

Możesz jeszcze spróbować na apposta.com. Najlepiej by było zamówić na podstawie wymiarów koszuli, która na Ciebie pasuje, bo ja zamówiłem podając wymiary ciała i tak nie do końca jestem zadowolony.

Wstawiam reflinka na -20%

https://apposta.mention-me.com/m/ol/oc9lz-pawel-jankowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PanJohnson napisał:

Możesz jeszcze spróbować na apposta.com. Najlepiej by było zamówić na podstawie wymiarów koszuli, która na Ciebie pasuje, bo ja zamówiłem podając wymiary ciała i tak nie do końca jestem zadowolony.

Wstawiam reflinka na -20%

https://apposta.mention-me.com/m/ol/oc9lz-pawel-jankowicz

Ja zamawiałem tam podając wymiary ciała i byłem zadowolony poza szerokością nadgarstka (możliwe że coś było źle zmierzone), natomiast krój regular leżał na mnie o niebo lepiej niż slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 1.02.2022 o 08:58, eduardo napisał:

Krótkie :(  potrzebuję 69. Berg odpada. Narazie ugrzęzłem z Osovskim (mały wybór wzorów dla 190 cm wzrtostu). SuSu ma taki rozjazd w rozmiarówce, że zostaje tylko szycie na miarę u nich. Zastanawiam się jeszcze nad VelVenti - tylko u nich wybór materiałów też jest bez szału. Wspomniany powyżej Henderson też rozważałem - podbiję pytanie kolegi - ktoś i nich szył?

Zerknij sobie tu: https://e-merceria.pl/

Możesz zadzwonić/napisać, pogadać, umówić się na wysłanie własnej koszuli na wzór i zrobią Ci taką samą z wybranej tkaniny. Tkanin trochę jest- z lepszych głównie Mileta, ale też Albini (te są wyraźnie droższe)- część od ręki, część na zamówienie z Czech/Mileta (podobno z bardzo szybką realizacją dostawy tkaniny- około 7 dni).

Można ustalić szczegóły i modyfikacje (zrobią gusset, dzielony karczek, inny kołnierzyk, cienkie guziki perłowe).

Póki co uszyłem 2 koszule odwzorowane rozmiarowo z koszuli, którą przesłałem do nich. Obie z bardzo fajnego twillu Mileta w ładny prążek. Pierwsza koszula nie wyszła najlepiej- częściowo z mojej winy a częściowo z winy szwalni (poprosiłem o krótsze rękawy- okazały się zbyt krótkie; dodatkowo był drobny błąd i mankiet wyszedł zbyt wąski) ale udało się uratować koszulę niewielkim kosztem.

Ważna informacja- działają szybko- 3-4 dni i koszula była gotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, za koszule zapłaciłem 300zł/sztukę. Czy to dużo- pozostawiam do oceny. Tkaniny Mileta Zaffiro, dość matowy twill, 138g/m2. Tkanina easy care, 100% bawełna- przyjemna w prasowaniu, świetnie wygląda po 8-10h noszenia (praca za biurkiem).

Załączam efekt finalny, z którego jestem bardzo zadowolony.

Jak pisałem wyżej- tkanina była na zamówienie u producenta a z realizacją wyrobiliśmy się w zasadzie w 1 tydzień (zamówienie złożyłem 21.02.2022 a 01.03.2022 paczka była już u mnie- koszule były już uszyte w piątek 25.02.2022 czyli zamówienie tkaniny, transport do Polski i uszycie zajęło w sumie 5 dni).

20220302_170400.jpg

20220302_170413.jpg

20220302_170438.jpg

20220302_170541.jpg

20220302_170600.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.