Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
37 minut temu, eduardo napisał:

Zechciałby ktoś podzielić się opinia na temat popoverów Macaroni?

Mam kilka popoverów MT. Jakość materiału jest bardzo przeciętna, po kilku praniach mocno się spierają i wyglądają jakby miały już z 5 lat ;) Wykonanie koszul też jest takie sobie np. standardowe nitki wszędzie.Mimo to bardzo je lubię, bo są wygodne i przyjemne w codziennym użytkowaniu, łatwo je się prasuje, do wszystkiego niemalże pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o których popoverach mówimy? Mam biały z piki - ten by pasował do opisu @Pawcio, do tego u mnie jakoś rękawy nie chcą się zbiec i są dalej, po kilku praniach, mocno za długie. Poza tym na białym nie widzę efektu sprania ;) Wygodne, miękkie, dla mnie kołnierzyk trochę za miękki, wolałbym taki, który trzyma określoną formę.
Jeśli mówimy o popoverach tegorocznych, z flaneli, to polecam je bardzo. Szyte bardziej koszulowo. Mam brązowy - bardzo dobrze odszyty, rozmiarówka też mi podpasowała, po kilku praniach kolor nie wyblakł, a i sam materiał nie jest szmaciany (a widziałem już takie opinie nt. flanelowych koszul np. od Monti).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nawrot napisał:

Ale o których popoverach mówimy? Mam biały z piki - ten by pasował do opisu @Pawcio, do tego u mnie jakoś rękawy nie chcą się zbiec i są dalej, po kilku praniach, mocno za długie. Poza tym na białym nie widzę efektu sprania ;) Wygodne, miękkie, dla mnie kołnierzyk trochę za miękki, wolałbym taki, który trzyma określoną formę.
Jeśli mówimy o popoverach tegorocznych, z flaneli, to polecam je bardzo. Szyte bardziej koszulowo. Mam brązowy - bardzo dobrze odszyty, rozmiarówka też mi podpasowała, po kilku praniach kolor nie wyblakł, a i sam materiał nie jest szmaciany (a widziałem już takie opinie nt. flanelowych koszul np. od Monti).

Rzeczywiście nie zauważyłem, że było kilka kolekcji. Flanelowych koszul  nie miałem, mam granat i zielony z 1 kolekcji oraz jasny niebieski z ostatniej. Zapomniałem o rękawach, też mam ten problem ale myślałem, że to indywidualny problem 😃 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nawrot napisał:

 materiał nie jest szmaciany (a widziałem już takie opinie nt. flanelowych koszul np. od Monti).

To nie opinie, tylko szczera prawda. Dwie koszule MTM z flaneli Tessitura Monti po roku użytkowania wyglądały jak szmaty (błękitny melanż i kratka). Akurat były one od Makarona, ale materiał ogólnodostępny w różnych próbnikach. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Velahrn napisał:

To nie opinie, tylko szczera prawda. Dwie koszule MTM z flaneli Tessitura Monti po roku użytkowania wyglądały jak szmaty (błękitny melanż i kratka). Akurat były one od Makarona, ale materiał ogólnodostępny w różnych próbnikach. Nie polecam.

Potwierdzam, miałem dwie i jedna po kilku praniach się zmniejszyła o 2 rozmiary, druga mniej ale efekt wyglądu szmaty do podłogi został. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Velahrn napisał:

To nie opinie, tylko szczera prawda. Dwie koszule MTM z flaneli Tessitura Monti po roku użytkowania wyglądały jak szmaty (błękitny melanż i kratka). Akurat były one od Makarona, ale materiał ogólnodostępny w różnych próbnikach. Nie polecam.

Ja w żadnym wypadku nie chciałem tych opinii podważać ;) Po prostu sam tego nie doświadczyłem, jedynie macałem tę błękitną flanelę w próbniku Monti. W porównaniu do tej mojej brązowej flaneli, ta błękitna była o wiele delikatniejsza - cieńsza ale i też miększa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.12.2020 o 12:51, Xune napisał:

Apposta ma 50% zniżki na koszule MTM, ważne chyba do dzisiaj. Kod zniżkowy trzeba było znaleźć, nie jest wrzucony publicznie, więc jak ktoś jest zainteresowany, niech pisze na priv. Nic jeszcze od nich nie mam, ale pewnie wypróbuję.

Od razu zaznaczam że nie jest to wykorzystywanie błędów w systemie - pisali o limitowanej ofercie na FB, kod normalnie działa, nie trzeba nic kombinować.

Dziękuję za cynk, na dzień dzisiejszy mam w domu 5 z 6 koszul ze świątecznego zamówienia - sklep poszedł na rękę i najpierw zrobił i wysłał jedną testową, później całą resztą. Po drodze wyszło, że przedłużyła się produkcja ostatniej, więc chociaż nie musieli, to doślą ją później, w efekcie 6 koszul śląc w 3 paczkach. Jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny, to przy tej promocji był bezkonkurencyjny, i gdyby taka promocja była częściej, to ze względu na niego oraz duży wybór tkanin/opcji i kołnierzyki pasujące do większych twarzy zamawiałbym tylko u nich. Jeżeli chodzi o dopasowanie, to nie wiem, czy to sklep, czy kompetencja osoby zbierającej miarę, ale na etapie zamówienia testowego poradzili sobie dużo lepiej niż Olga. Wrzucam zdjęcie poglądowe koszul dla zainteresowanych.

IMG_20210302_120151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawski MTM Sartopea

https://www.facebook.com/Sartopea-619168138581412/

Ma teraz promocje na dwie koszule MTM za 800 zł.

Byłem i zamówiłem. Bardzo fajny wybór materiałów, dużo większy niż w standardowych "elbląskich" MTM-ach (czyli np. Macaroni, Zack Roman), w tym bardzo ciekawe sztruksy koszulowe, chambraye, flanele wełna/bawełna, oksfordy i lny we wzory (normalnie rzadko dostępne). Właściciel zapewniał, że szyją w Szwajcarii. Jak wyjdzie finalnie, nie wiem, bo odbiór za 4 tygodnie, ale mam dobre przeczucia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pepo napisał:

@Velahrn rozwiniesz ten "elbląski" MTM? Zaciekawiło mnie z racji mojej obecnej lokalizacji 😜 

Nie jest chyba tajemnicą, że prawie wszystkie polskie MTM-y szyje tak naprawdę jeden zakład koszulniczy w Elblągu. To dlatego we wszystkich miejscach spotykasz te same próbniki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pepo napisał:

Myślałem że to w Tczewie :D

Szyją w Vel Venti, czasami nawet były chamsko te same koszule co w Poszetce. Zresztą tabele rozmiarowe też wszyscy mają takie same. No i Vel Venti jest otwarte na negocjacje przy większej ilości koszul

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepo napisał:

Myślałem że to w Tczewie

W Bergu chyba lecą bardziej na zachód. Wydaje mi się, że część Jortów z SuSu była w Tczewie szyta.

 

8 godzin temu, Velahrn napisał:

Bardzo fajny wybór materiałów, dużo większy niż w standardowych "elbląskich" MTM-ach (czyli np. Macaroni, Zack Roman), w tym bardzo ciekawe sztruksy koszulowe, chambraye, flanele wełna/bawełna, oksfordy i lny we wzory (normalnie rzadko dostępne).

Były jakieś brandowane Masony itp.?

 

  

8 godzin temu, Jakub.B napisał:

Dziękuję za cynk, na dzień dzisiejszy mam w domu 5 z 6 koszul ze świątecznego zamówienia

Fajnie! U mnie na razie DJA zefir z Gizy 45, jeszcze pewnie raz wypiorę, sprawdzę wymiary i będę zamawiał biały pin collar (obiecali, że zrobią z wyłogami "ostrymi" - jak ich tab, ale spinany spinką) z twillu DJA, też Giza. Pierwsze założenia - tkanina fenomenalna, wymiarowo wyszło u mnie tyci słabiej niż Camiceria, ale nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Na popularnym serwisie aukcyjnym znalazłem w moim rozmiarze nową koszulę eton DnA made in Sweden, która nie jest już produkowana. Sam ze sobą wygrałem aukcję i byłem ciekaw, czy będę miał się z czego cieszyć. Zasadniczo liczyłem się z tym, że to podróba, ale opcja zwrotu rekompensowała ewentualny zawód. Dzisiaj odebrałem koszulę i na pewno jej nie zwrócę. Jest bardzo dobrze odszyta, chociaż dla mnie nie wygląda lepiej niż rumuńskie etony, których kilka posiadam. Wszystkie są wykonane równie starannie. @mayor pisał, że różnicy trudno nie zauważyć, ale dla mnie jakość jest taka sama z jednym wyjątkiem, który dotyczy guzików (nie liczę rozszerzającej się u dołu listwy guzikowej i białej taśmy, która biegnie nie tylko wzdłuż kołnierzyka, ale i części listwy guzikowej). Pięknie się mienią, są zdecydowanie ładniejsze w DnA, chociaż od spodu są trochę wyszczerbione i zimne w pocałunku.

IMG_0616.jpg

IMG_0617.jpg

IMG_0618.jpg

IMG_0619.jpg

IMG_0620.jpg

IMG_0621.jpg

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.