Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...

Czy ktoś miał do czynienia z knitami z Woods of Shropshire (http://www.woodsofshropshire.co.uk/ties-bow-ties/ties/knitted-ties?dir=asc&limit=all&order=position)? Jak ma się sprawa z ich jakością (są one jedwabne, a nie bawełniane jak większość knitów)? :)

 

Bawełniane knity? Użycie bawełny jako głównego surowca do produkcji akcesoriów jest podyktowane chęcią zaoszczędzenia paru złotych na półproduktach. Oczywiście są firmy, które przekonują, że jest inaczej i produkują np. poszetki z bawełny. Dla mnie bawełniana chusteczka, to ta biała chowana w wewnętrznej kieszeni marynarki. Podejrzewam jednak, że co człowiek, to teoria ;). Inaczej sprawa wygląda kiedy bawełna jest używana jako domieszka (niezmiennym pozostaje fakt, że jest tańsza od wełny, jadwabiu itp.). Często łączy się bawełnę z jedwabiem aby "pozbyć się" połysku z produktu finalnego. Co do samej jakości krawatów ze strony, którą wkleiłeś nie wypowiem się. Warto jednak pamiętać, że od krawata za 25 funtów gdzie część tej kwoty to podatek, część zarobek a część to koszt związane z transportem i produkcją nie należy oczekiwać zbyt wiele.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jednak pamiętać, że od krawata za 25 funtów gdzie część tej kwoty to podatek, część zarobek a część to koszt związane z transportem i produkcją nie należy oczekiwać zbyt wiele.

Mam kilka krawatów za grosze tj 15$ z thetiebar.com i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że robią świetną robotę jako krawaty średniej półki za cenę krawatów z sieciówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka krawatów za grosze tj 15$ z thetiebar.com i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że robią świetną robotę jako krawaty średniej półki za cenę krawatów z sieciówek.

 

Jak wygląda czasowo kwestia wysyłki do Polski i cła? Zastanawiałem się jakiś czas temu nad kilkoma rzeczami od nich "na próbę", ale potencjalne problemy wysyłki z poza Europy mnie odstraszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

 

Jeszcze raz dziękuję. Przejrzałem ich oferty i przy okazji najbliższej nadwyżki finansowej coś sobie zakupię. Okazało się, coś tam „grenadynopodobne” w szafie mam. Są to jednak starocie. Nie wiem kiedy znowu założę krawat, jednak czasem wystarcza świadomość, że mam.

 

Znacie to uczucie?

 

Z tym zarzutem „trollowania” to chyba przesada: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Tadeuszu polecam zajrzeć do Embassy od Elegance, mają co raz większy wybór i cenowo są również konkurencyjni, o jakości możesz sobie poczytać na ich wątku. Dziwne, że koledzy wyżej nie polecali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Posiadam krawaty z grenadyny od Poszetka.com. To moje jedyne krawaty z tego materiału, więc nie mam porównania. Jestem bardzo zadowolony. Miałem problemy z długością. Przy wzroście 180 cm musiałem prosić o skrócenie krawatów do długości 135 cm. Z rozmowy z obsługą sklepu wynika, że ten materiał rozciąga się z biegiem czasu. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej wiążą się krawaty bez podszewki (rolowane brzegi). Mam nawet jeden egzemplarz z wypełnieniem i z podszewką z grenadyny, z tego jestem najmniej zadowolony. Jeżeli zdecydujesz się na Poszetkę, to zapytaj, czy mają materiał i czy mogą uszyć Ci krawat bez podszewki. Te, które są na stronie mają podszewkę z wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei skusiłem się na EoE i mając dość wysokie wymagania "jakościowe" jestem bardzo zadowolony - krawat gruby, mięsisty i dobrze się wiąże. Niestety na wcześniejsze pytanie o porównanie poszetki.com do EoE nie doczekałem się odpowiedzi, więc zaryzykowałem z wyborem oferty kolegów z Poznania. 

 

@Aron - przy 180cm wzrostu skracałeś do 135cm? Ja mam 177cm i przy 4inH optymalnie jest 148-150cm (oba końce na równej wysokości po zawiązaniu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to zależy od proporcji ciała no i od obwodu kołnierzyka:). Osobiście nie lubię gdy końce są na równej wysokości, bo wtedy przy pasku od spodni jest dość dużo materiału. Przy długości 135 cm jest spora odległość pomiędzy końcami po zawiązaniu. Też wiążę 4inH pojedynczy. Może to też zależeć od szerokości samego krawata i od tego jak "szybko się zwęża".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam krawaty z grenadyny od Poszetka.com. To moje jedyne krawaty z tego materiału, więc nie mam porównania. Jestem bardzo zadowolony. Miałem problemy z długością. Przy wzroście 180 cm musiałem prosić o skrócenie krawatów do długości 135 cm. Z rozmowy z obsługą sklepu wynika, że ten materiał rozciąga się z biegiem czasu. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej wiążą się krawaty bez podszewki (rolowane brzegi). Mam nawet jeden egzemplarz z wypełnieniem i z podszewką z grenadyny, z tego jestem najmniej zadowolony. Jeżeli zdecydujesz się na Poszetkę, to zapytaj, czy mają materiał i czy mogą uszyć Ci krawat bez podszewki. Te, które są na stronie mają podszewkę z wiskozy.

 

Pozwolę sobie zauważyć, że posiadanie lub też nie podszewki w krawacie, nie wpływa na charakterystykę wiązania, gdyż podszewka jest nieznacznie powyżej rygielka.

Zatem w miejscu gdzie jest węzeł krawata nie ma podszewki. Kwestie, które wpływają na wiązanie krawata to materiał i rodzaj wypełnienia.

 

Dodatkowo ważne jest, aby główny szew był szyty ręcznie, jedwabną nicią (najlepiej długowłóknistą) oraz, aby posiadał pętelkę lub dwie  - dzięki temu nie będzie zbytnich naprężeń i krawat szybciej wraca do swojej pierwotnej formy.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.