Jump to content

Luc

Użytkownik
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62

About Luc

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday December 20

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Historia, filozofia, myśl polityczna i prawna, a i teologia również. Whiskey, koniak oraz generalnie dobry alkohol. Kawa, herbata, oraz inne legalne używki. Moje pozaintelektualne zainteresowania sprowadzają się do zasady, że "zasadniczo w życiu chodzi o to by dobrze wypić i smacznie zakąsić"

Recent Profile Visitors

738 profile views
 1. Whatever. Jakiś konkretny model byle dobry?
 2. To jaki trymer do brody krótkiej polecacie? Mam ten problem, że jak długo bym aię nie golił, to broda nie będzie dłuższa niż te 12 - 15 mm, a jedynie włosy zaczną się skręcać. Dlatego też kiedy jestem u fryzjera, to strzyże on i brodę do tych 10 mm. Problem w tym, że chodzę raz na 4, maks 3 tygodnie, a broda powinna wg mnie być podstrzyżona częściej. Trymer powinien też mieć możliwość przycinania wąsów. Jakieś sugestie?
 3. Luc

  Męska fryzura

  Pomady oil-based dobrze wymywają się specjalnymi szamponami do tego celu skomponowanymi, np. American Crew Power Clensing Shampoo. A jak napisał kolega powyżej, zalety przewyższają wady. Z wodnych znam tylko te z Osmo, Royal Crown Hair Dressing (choć lepsza RC Pomade - tłuszczowa). Osmo może być, ale ja używam wyłącznie oil-based i raz na 3-4 dni Groom and Clean, który nie dość, że układa dobrze włosy, to rozbija tłuszcz z build-up'u i ułatwia całkowite wymywanie szamponem.
 4. Luc

  Męska fryzura

  Wodną czy oil-based?
 5. Czy zamiast lakieru mogę użyć pomady oil-based?
 6. Ja również polecam full bespoke u Sebastiana Żukowskiego. Szyłem u niego trzy garnitury, spodnie i płaszcz i bardzo sobie chwalę jego pracę. W planowanym budżecie zmieścisz się.
 7. Dziękuję, że założyłeś konto na forum, by podzielić się z nami kunsztem fryzjerskim pani Ewy.
 8. + Cambridge Marron + Yes Midle Brown (C/609) + Cambridge Cuero + Boxcalf Cuero A można by tak od najciemniejszego do najjaśniejszego ponumerować? Zdjęć nie potrzebuję, jedynie gradację odcieni.
 9. Założywszy sweter na siebie mogę stwierdzić, iż choć odrobinę za obszerny jest (wymienię XL na L), to jednak po dwudziestominutowej przymiarce nie zjeżdżał on z tyłu w dół.
 10. Ja mam jeden niemilerowy i on się ciągnie do tyłu. Za chwilę (w tym tygodniu) doręczą mi milerowy, to się przekonam na sobie. Jest to moje luźne spostrzeżenie, a nie zasada jak prawo grawitacji (choć może to z tego powodu), czy prawo podaży i popytu. Jak się wypowiedzą użytkownicy tych swetrów, to się dowiemy.
 11. To się bierze chyba z tego, że przy głębokim wycięciu sweter (każdy) ciągnie do tyłu, przez co z tyłu robi się luka pomiędzy swetrem a kołnierzem, a z przodu serek się zmniejsza.
 12. I just wanna to let you know, you're sitting in my chair.

 13. Ładny węzeł w tym 3-foldzie. Dobre wypełnienie.
 14. Blekit; ten krawat z Poszetki to 3-fold?
 15. FYI: Bardzo dobrze radzą sobie z krawatami w Pralni Buczyńskiego, drzewiej na Poznańskiej 37 (vis a vis Hotelu Polonia) a obecnie na Wspólnej 54a (wejście od Poznańskiej), obok fryzjera i sklepu szczotkarskiego p. Barylińskiego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.