Jump to content

Luc

Użytkownik
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Luc

 1. Whatever. Jakiś konkretny model byle dobry?
 2. To jaki trymer do brody krótkiej polecacie? Mam ten problem, że jak długo bym aię nie golił, to broda nie będzie dłuższa niż te 12 - 15 mm, a jedynie włosy zaczną się skręcać. Dlatego też kiedy jestem u fryzjera, to strzyże on i brodę do tych 10 mm. Problem w tym, że chodzę raz na 4, maks 3 tygodnie, a broda powinna wg mnie być podstrzyżona częściej. Trymer powinien też mieć możliwość przycinania wąsów. Jakieś sugestie?
 3. Luc

  Męska fryzura

  Pomady oil-based dobrze wymywają się specjalnymi szamponami do tego celu skomponowanymi, np. American Crew Power Clensing Shampoo. A jak napisał kolega powyżej, zalety przewyższają wady. Z wodnych znam tylko te z Osmo, Royal Crown Hair Dressing (choć lepsza RC Pomade - tłuszczowa). Osmo może być, ale ja używam wyłącznie oil-based i raz na 3-4 dni Groom and Clean, który nie dość, że układa dobrze włosy, to rozbija tłuszcz z build-up'u i ułatwia całkowite wymywanie szamponem.
 4. Luc

  Męska fryzura

  Wodną czy oil-based?
 5. Czy zamiast lakieru mogę użyć pomady oil-based?
 6. Ja również polecam full bespoke u Sebastiana Żukowskiego. Szyłem u niego trzy garnitury, spodnie i płaszcz i bardzo sobie chwalę jego pracę. W planowanym budżecie zmieścisz się.
 7. Dziękuję, że założyłeś konto na forum, by podzielić się z nami kunsztem fryzjerskim pani Ewy.
 8. + Cambridge Marron + Yes Midle Brown (C/609) + Cambridge Cuero + Boxcalf Cuero A można by tak od najciemniejszego do najjaśniejszego ponumerować? Zdjęć nie potrzebuję, jedynie gradację odcieni.
 9. Założywszy sweter na siebie mogę stwierdzić, iż choć odrobinę za obszerny jest (wymienię XL na L), to jednak po dwudziestominutowej przymiarce nie zjeżdżał on z tyłu w dół.
 10. Ja mam jeden niemilerowy i on się ciągnie do tyłu. Za chwilę (w tym tygodniu) doręczą mi milerowy, to się przekonam na sobie. Jest to moje luźne spostrzeżenie, a nie zasada jak prawo grawitacji (choć może to z tego powodu), czy prawo podaży i popytu. Jak się wypowiedzą użytkownicy tych swetrów, to się dowiemy.
 11. To się bierze chyba z tego, że przy głębokim wycięciu sweter (każdy) ciągnie do tyłu, przez co z tyłu robi się luka pomiędzy swetrem a kołnierzem, a z przodu serek się zmniejsza.
 12. I just wanna to let you know, you're sitting in my chair.

 13. Ładny węzeł w tym 3-foldzie. Dobre wypełnienie.
 14. Blekit; ten krawat z Poszetki to 3-fold?
 15. FYI: Bardzo dobrze radzą sobie z krawatami w Pralni Buczyńskiego, drzewiej na Poznańskiej 37 (vis a vis Hotelu Polonia) a obecnie na Wspólnej 54a (wejście od Poznańskiej), obok fryzjera i sklepu szczotkarskiego p. Barylińskiego.
 16. Luc

  Zapachy

  Ja używam Knize Ten w sezonie jesienno-zimowo-wczesnowiosennym. Różnica pomiędzy etykietami bierze się zapewne z "odświeżenia" jej przez producenta. Książka Granville'a wydana była bodaj w 2011 r., więc proces twórczo-wydawniczy (w tym kompletowanie zdjęć) trwał być może nawet w 2009 r. Od tego czasu wiele się zmieniło, w tym np. przedstawiany tam zapach LT Piver Cuir de Ruisse zmienił flakon (nowy jest taki bezpłciowy), czy Creed Royal English Leather w ogóle został wycofany. Nie ma więc co martwić się o oryginalność wody, którą można praktycznie nabyć wyłącznie w Niemczech i może kilku miejscach na świecie (wiem że w jednej drogerii w Nowym Jorku był kiedyś dostępny). Zresztą, raz że to nisza, a dwa, że niezbyt droga, by opłacało się ją podrabiać. Wydaje mi się, że obecny wygląd jest bardziej surowy, bez zbędnych bajerów (vide srebrna obwódka), i bardziej pasuje do zapachu. Ja kupiłem swój flakon 225 ml w innym sklepie na jesieni 2013 r. i też etykieta była już zmieniona, ale nie wywołało to we mnie żadnego niepokoju. Wcześniej, bodaj w 2012 r. kupiłem "próbkę" 15 ml - mały flakonik Knize Ten, więc wiedziałem jak pachnie.
 17. Fuksa na JP2 znam i opieram się tam ze spodniami, płaszczami i marynarkami, ale nie wiem dlaczego, jakoś karawata bym im nie dał do oczyszczenia. Nikt nie ma doświadczeń w stolicy stricte z krawatami?
 18. Wolałbym jednak żeby zabrał się za to profesjonalista. Chodzi mi o dobrą pralnię, która wie co robić z krawatem (tj. m.in. go nie prasować).
 19. Która pralnia poradzi sobie z małą plamką na krawacie (od tłuszczu zapewne) nie fatygując go i nie prasując po wszystkim?
 20. Just want to let you know you're sittin' in my chair.

 21. Jak sprawuje się krawat z tego materiału? Sprężystość, wrażenia organoleptyczne i ogólne wrażenia?
 22. Jak mnie się pytają "co to za okazja", "co się tak wystroiłeś" (na szczęście teraz bardzo rzadko i to przeważnie ludzie mi obcy), zawsze odpowiadam, że idę do pierwszej komunii.
 23. Bardzo dobry. Co prawda kolor skórzanych mocowań powinien pasować do koloru butów, a nie widzę czy to czarny, czy brązowy (chyba czarny), ale szelki od Thurstona z barathea'i to zawsze dobry zakup. Ten konkretny do białej koszuli będzie dobry.
 24. No to ja zakupiłem o numer większe niż zwykle, gdyż uciskały mnie jeszcze po bokach, a nie jedynie dlatego, że przyszwa się nie schodziła. Urok przymiarek butów których nie ma w tabeli rozmiarów. To bardzo dziwne, że pasowały, zważywszy, że napisałeś że szerokość Twojej stopy wynosi 262 mm, a tabela pokazuje szerokość rozm. 9,5 na 255 mm. 7 mm różnicy to bardzo dużo. Pomimo większego rozmiaru pięta mi nie lata. Trochę luźniejsze są, ale wolę by były za luźne niż za obcisłe. Zobaczymy jak to będzie się zachowywać jak już się rozbiją.
 25. No to 9,5 na kopytach 960-962 ma szerokość bodaj 255 mm (z głowy, bo akurat zwykle noszę buty o tym numerze). Dlatego według tabeli wybierz odpowiedni rozmiar (pół albo numer większy), to i przyszwa się zejdzie. Mam tak z butami Patine. Musiałem wziąć numer większe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.