Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie krawaty Suitsupply są gorsze od Poszetka.com, czy Embassy of Elegance. Nie wiążą się tak ładnie, ale przede wszystkim nie mają tak dobrych proporcji. Krawat teoretycznie ma 8 cm szerokości, ale szybko się zwęża i nie za bardzo jest z czego zrobić ładny węzeł. To oczywiście zależy tez od proporcji noszącego krawat. Uważam że cena w przeliczeniu na PLN krawatów z Suitsupply jest zbyt wysoka. Dużym plusem są za to ciekawe wzory i kolory.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak oceniacie krawaty Vistuli z serii Lantier - pod względem ogólnej jakości i węzła? Wpadł mi w oko ten krawat http://vistula.pl/krawaty/krawat,id-67680 aczkolwiek nie wiem czy jest wart tych 70 zł.

 

Ma ciekawy wzór i jest wykonany z wełny. Nie kupiłbym go tylko dlatego, że jest tani, ale gdyby niska cena była dla mnie istotna, to nie szukałbym innego.

Nie jest to świetny krawat, ale dobrze zawiązany będzie wyglądał na droższy niż 70PLN.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka wełnianych Lamberta, ładne i proporcjonalne, ale grube, z jakimś sprężynującym wypełnieniem - na żadnym nie było szans zawiązać zgrabnego i trwałego węzła - takie misiowate kulki wychodziły, luzujące się po kwadransie czasem.

 

Za to wszystkie moje jedwabne Lamberta (mam 4) wiążą się bardzo dobrze, węzły bardzo zgrabne i stosunkowo trwałe, łezki bezproblemowe.

 

Z wełnianych (z domieszkami bawełny i jedwabiu) najlepiej mi się wiążą M. Dutti (mam dwa - to moje ulubione zimowo-jesienne do pracy).

 

Bardzo ciężko się wiążą trzy moje wełniaki Poszetki - mają za małe zwężenia - Dutti i Lamberty mają o wiele lepsze proporcje.

 

W poszetkowych ratuję się węzłami małymi (jeszcze prostsze niż węzły na cztery), żeby nie mieć kuli u szyi.

 

Embassy of Elegance dopiero w planach  :mrgreen: 

 

Jednego z tych poszetkowych bym się pozbył - jest tak gruby i ma coś nie tak z wypełnieniem (egzemplarz z początków firmy) - ale ma świetny kolor i chwyt i węzeł wychodzi ładny i trwały, choć wielgachny :(

 

Za to muchy od Poszetki są świetne, wszystkie się wiążą dobrze lub bardzo dobrze :) Co ciekawe mam i krawat, i muchę z niedawnej serii z wełny merino (tkaniny super) - no i krawat wiąże się nieszczególnie - za to mucha rewelacja! Kwestia szerokości materiału i wypełnienia (a muchy mają wypełnienie bawełniane...).

 

Wg mnie osoby drobne czy preferujące mniejsze węzły powinny w Poszetce zamawiać wełniaki w bespoke - prosić o większe przewężenia krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! zamówiłem dzisiaj krawat o szerokości 8 cm. Myślałem, ze takie szerokości już dawno odeszły do lamusa ( noszę normalnie 6 albo 7 cm) więc trochę się rozpędziłem i jego zamówienie było dość spontaniczne.

 

I teraz takie pytanie. Jestem wysoki, mam ponad 193 cm wzrostu i 94 kg wagi. Przeczytałem, ze krawaty 8 cm będą dla mnie właściwie idealne jednak nie do końca jestem przekonany czy krawat ten dobrze wygląda bez marynarki. Idę na ślub i całą noc nie zamierzam w marynarce tańczyć :)

 

Nie wiem co robić, zamawiać inny czy zakładać ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! zamówiłem dzisiaj krawat o szerokości 8 cm. Myślałem, ze takie szerokości już dawno odeszły do lamusa ( noszę normalnie 6 albo 7 cm) więc trochę się rozpędziłem i jego zamówienie było dość spontaniczne.

 

I teraz takie pytanie. Jestem wysoki, mam ponad 193 cm wzrostu i 94 kg wagi. Przeczytałem, ze krawaty 8 cm będą dla mnie właściwie idealne jednak nie do końca jestem przekonany czy krawat ten dobrze wygląda bez marynarki. Idę na ślub i całą noc nie zamierzam w marynarce tańczyć :)

 

Nie wiem co robić, zamawiać inny czy zakładać ten?

Przy Twoich gabarytach im szybciej polubisz min 8 cm, tym lepiej.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujekrada:

 

1. na forum panuje słuszne przekonanie, że optymalna szerokość krawata to 8 cm. 

2. Ty jako kawał chłopa nie powinieneś wyglądać dobrze w młodzieżowym śledziku o szerokości 6-7cm (może, gdybyś miał np. 168cm i 54kg)

3. marynarki dżentelmen nie zdejmuje w towarzystwie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujekrada, żyłeś w błędzie - przy Twojej posturze 8 to raczej absolutne minimum.

 

Ale warto pamiętać. że 8 cm w szerszym końcu to nie cała prawda o szerokości krawata. Ważniejsza nawet jest krój - szerokość, kształt i położenie (względem wzrostu) przewężenia, czyli miejsca, gdzie wiąże się węzeł. Do tego dochodzą grubość krawata i rodzaj węzła.

 

8 cm w krawacie z Poszetki.com to calkiem inne 8 cm w krawacie Lamberta.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wujekrada, żyłeś w błędzie - przy Twojej posturze 8 to raczej absolutne minimum.

 

Ale warto pamiętać. że 8 cm w szerszym końcu to nie cała prawda o szerokości krawata. Ważniejsza nawet jest krój - szerokość, kształt i położenie (względem wzrostu) przewężenia, czyli miejsca, gdzie wiąże się węzeł. Do tego dochodzą grubość krawata i rodzaj węzła.

 

8 cm w krawacie z Poszetki.com to calkiem inne 8 cm w krawacie Lamberta.

 

 

Właśnie... jest gdzieś rzeczowy poradnik o tym? Google znajduje mi tylko jakieś interie czy inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od węzła.

Ja mam 185cm i standardowe 148cm przy węźle prostym sprawia, że albo węzeł jest dość cienki albo krótki koniec krawata jest za długi.

Jak wiążę Windsor, długość jest idealna.

Wiążać z kolei taki Eldredge knot, dopiero za chyba 5 podejściem uzyskałem odpowiednią (w miarę) długość krawata - za pierwszym razem sięgał mi do pępka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie mogę zgodzić, sam mam 195cm wzrostu i śmiem twierdzić, że standardowe długości w zupełności wystarczają.

zakładając, że masz proporcjonalną budowę i wiążesz 4inH, to nie sądzę abyś mógł zawiązać tak, by mieć dwie równe koncówki sięgające do pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.