Skocz do zawartości

[Warszawa] Szewc - naprawy


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Polecam „Szewc na Grochowie” na Gorochowskiej w okolicy ronda Wiatraczna. 
 

Robiłem renowację podeszw w dobijanych wiele lat butach Alfred Sargent Hampstead i jestem bardzo zadowolony z wyniku. Zakład niepozorny, ale szewcy dali radę i uwinęli się w 24 godziny.
 

Naprawa dotyczyła uzupełnienia stratnych czubków, załatania przetartej podeszwy, zelowania Vibram i wymiany flekow. 

8356572E-427C-4CF7-89E9-2D67B9136A5D.jpeg.afe61d6bbce42decad07d9b2af37a629.jpeg

 

C5636FBC-B982-4AB0-9C8C-8130B9A1FDF8.thumb.jpeg.026bd73feba2be3d7d4f72842f1b1377.jpeg583913FA-6233-4E18-A485-223832197CB6.thumb.jpeg.c27c074790647e7d95a774f873f65dbf.jpeg
CEB132D9-75BB-48BE-8DFC-B38286D2D318.thumb.jpeg.8d814bf5fc0e0e155cee410e4db62688.jpeg

 

 

EDD5CD5B-0888-4C69-AC44-D21F8397819A.jpeg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/21/2020 at 11:05 PM, Fulko said:

Dobry wieczór, a czy ktoś korzystał z usług Wielki Shoe  ? bo mam zamiar rozciągnąć nieco moje Berwicki a ceny mają dość wysokie ...🙄 myślałem też aby zanieść je na Hożą, ktoś ostatnio rozciągał tam ? ( jak wyszło i jaka cena ?).

Rozciągałem. Ceny nie pamiętam, ale była rozsądna. Efekt umiarkowany, ale wątpię, żeby ktoś osiągnął lepszy. Buty są biurowe i na dłuższe wyprawy się nie nadają.

Ogólnie, Marek Katana jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Whitesnake napisał:

Polecam „Szewc na Grochowie” na Gorochowskiej w okolicy ronda Wiatraczna.

Wygląda ok, natomiast drugi czynnik oceny to trwałość. Korzystałem przez kilka lat z poleconego wcześniej na forum szewca w Warszawie. Robota była wykonana starannie, ale wszystkie zelówki po jakimś czasie zaczynały się odklejać. Przyjmował reklamacje, ale przecież chodzi o trwałe rozwiązanie problemu.

Natomiast były forumowy szewc Rafał robił to tak, że do dziś z żadną nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mosze napisał:

Wygląda ok, natomiast drugi czynnik oceny to trwałość. Korzystałem przez kilka lat z poleconego wcześniej na forum szewca w Warszawie. Robota była wykonana starannie, ale wszystkie zelówki po jakimś czasie zaczynały się odklejać. Przyjmował reklamacje, ale przecież chodzi o trwałe rozwiązanie problemu.

Natomiast były forumowy szewc Rafał robił to tak, że do dziś z żadną nie mam problemów.

Dam znać za jakiś czas.
 

Cieszę się, bo robota wykonana starannie a do szewca mam 5 min. Pakowanie, wysyłanie, oczekiwanie na odbiór - to nie dla mnie.

U Rafała niczego nie robiłem, więc nie mam porównania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Serio w Meerminach opłaca się wymienić podeszwę? Jestem bardzo ciekawy czym się kierujesz. Ma to sens ekonomiczny czy serce Ci każe?

To nie jest moim zdaniem wyłącznie kwestia opłacalności, a zasady nie wyrzucania rzeczy, które dobrze służą i wymagają co jakiś czas serwisowych wymian. Jeżeli ktoś ma dobrze ułożone, wygodne buty ze szlachetną patyną, które na dodatek lubi, to szkoda je wymieniać na nowy model. Koszt wymiany podeszwy to ok 300-400 złotych. Pewnie na Ebayu można wyhaczyć w tej cenie nowe, ale w sklepie Meerminy z linii Maestro kosztują ok 300€, więc nawet pod tym względem serwis nie wydaje się złą opcją.
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Servetch napisał:

Wielki Shoe?

Faktycznie, oferują taką usługę. Na stronie podają cenę za wymianę podeszwy 600 PLN. Wydaje mi się że to jednak trochę zbyt dużo. Wymiana podeszwy w C&J to koszt 500 PLN, przy czym cena obejmuje wysyłkę do i z UK. W Loake jest nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu - ja niestety nie jestem w stanie podzielić Twoich wrażeń. O ile @Zajac Poziomka nie planuje pożegnać się z butami na parę lat i narażać na anegdotyczne wręcz problemy z komunikacją, to usługi Szewca24 nie są dla niego (a przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń). 

Natomiast Wielkiego Shoe polecam. Co prawda nie wymieniałem u nich podeszw, ale naprawa trzewików jaką przeprowadzili została wykonana bardzo dobrze i terminowo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałem o wielkiego shoe akurat podeszew, ale wszystkie usługi, które zleciłem, były wykonywane szybko i bardzo sprawnie. Jest to jedyny zakład (!!!), który podjął się takiej ZDAWAŁOBY BY SIĘ dupereli, jak wstawienie brakującego haczyka w butach górskich, oraz zszycia górnej cholewki innej pary butów.

Większość zakładów szewskich to ha-tfu! wymieniacze fleków, i cokolwiek więcej to przerasta ich możliwości. Nie mówię tu o Kielmanie czy Januszkiewiczu, ale tzw. szewcach osiedlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dowiedziałem się czy mój nowy szewc-naprawiacz wymienia podeszwy i nie wymienia. Może lepiej, że mało kto się na to porywa, jeśli miałby to zrobić niezbyt dobrze. Korzystałem sporo razy z usług Wielkiego Shoe i nie mam zastrzeżeń, ale koszt wymiany podeszwy 600 zł w butach za 1000 zł... no nie. Rzeczony naprawiacz jest z Pruszkowa. Zrobił fleki bardzo estetycznie, używa dobrych materiałów i kosmetyków. Na razie nie mogę jeszcze jakoś mocno rekomendować, bo musze zrobić trochę km na tych flekach, ale zapowiada się bardzo obiecująco. Nazywa się Pod Pantoflem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, blekit napisał:

@Wodzu - ja niestety nie jestem w stanie podzielić Twoich wrażeń. O ile @Zajac Poziomka nie planuje pożegnać się z butami na parę lat i narażać na anegdotyczne wręcz problemy z komunikacją, to usługi Szewca24 nie są dla niego (a przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń).

Mam, niestety, podobne doświadczenia z Szewc24. W sierpniu 2017 r. dałem do renowacji teczkę i zapłaciłem z góry 350 zł. Do dzisiaj nie odzyskałem teczki ani pieniędzy. Ostatni kontakt z szewcem miałem w 2018 r.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grafa napisał:

Mam, niestety, podobne doświadczenia z Szewc24. W sierpniu 2017 r. dałem do renowacji teczkę i zapłaciłem z góry 350 zł. Do dzisiaj nie odzyskałem teczki ani pieniędzy. Ostatni kontakt z szewcem miałem w 2018 r.

?! przecież to już pod paragraf podchodzi, ja bym nie odpuszczał ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 09:02, eye_lip napisał:

To może uda się w Meerminie, mają taką usługę? 

No i na pewno któryś z szewców miarowych (tych nie tak znanych którzy mają dużo pracy) , podjąłby się. 

C6E90013-BBC6-4E78-86C7-406B6DCC1E69.thumb.jpeg.37a68b6fa8fb467c38735cd74b97135d.jpeg

Pomysł był dobry, niestety u Meermina bezpośrednio nie da się tego załatwić. Popytam wśród warszawskich szewców. Wielki Shoe rozumiem że ma dobre opinie ale tak jak pisałem wydaje mi się zdecydowanie zbyt drogi, 600 PLN to więcej za samą usługę niż życzą sobie angielskie firmy z kosztami przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.