Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

Ty rantami podeszwy mam nadzieję że też nie trzesz;-)
Czarne buty również się brudzą i również wymagają konserwacji. Dużo u nas na ulicach takich, którzy nie mają czasu / ochoty na czyszczenie czarnych butów. Dla mnie EOT, bo dyskusja o tym że na białym widać ciemny brud niewiele wnosi do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
23 godziny temu, mr.vintage napisał:

Ciekawy model pojawił się w nowej kolekcji Clarksa.

@Krzysiek_W, są też zielone :)

https://www.clarks.eu/en/men/shoes/brogues/hero-limit-white-leather-037131f26149423.html

Clarks.jpg

Jak zobaczyłem te białe to prawie zwymiotowałem, ale wszedłem na stronę Clarksa i widzę, że są brązowe no to je zakupiłem 😂 Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak jednego pierścienia/oczka ( nie wiem jak to się nazywa) nie będzie niszczył języka? Ogólnie słabo spasowane niektóre "oczka" 

https://m.zalando.pl/shoe-the-bear-cole-sneakersy-niskie-navy-sb612o00f-k11.html

.... 

Edit

Po 12 dniach buty były już przecenione o 100zł. Po kontakcie ze sklepem zwrócili mi różnice w cenie. Tak więc za 300 zł buty mogą zostać. 

IMG_20200311_151031.jpg

Edytowane przez Krzysztof G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Godzinę temu, torunianin napisał:

Ja kupiłem też niedawno sneakersy Grensona i się mocno zawiodłem stosunkiem jakości do ceny. Będę zwracał. Po pierwsze znaczna część wyściółki z poliestrowej tkaniny + made in india. 

Nie wiem skąd cena wyjściowa 189 funtów...

Nawet 195 funtów 😉 Ale wątpię, żeby ktoś je kupował w tej cenie, skoro od czasu do czasu ich cena spada poniżej 90.

Natomiast Grenson nigdy nie ukrywał, że wszystkie ich buty z serii G:Two wychodzą z fabryki (fabryk?) w Indiach. Nie wiem, czy to oznacza, że buty rozpadną się same, ale, moim zdaniem (choć totalnie się na tym nie znam, zaznaczam 🙂) skóra wykorzystana do ich produkcji jest więcej niż ok - szczególnie w porównaniu do innych sneakersów, które miałem/mam/mierzyłem. Dla mnie przyjemniejsze niż, na przykład, w Polo LR czy Carlos Santos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 19:51, musa19 napisał:

Nawet 195 funtów 😉 Ale wątpię, żeby ktoś je kupował w tej cenie, skoro od czasu do czasu ich cena spada poniżej 90.

Natomiast Grenson nigdy nie ukrywał, że wszystkie ich buty z serii G:Two wychodzą z fabryki (fabryk?) w Indiach. Nie wiem, czy to oznacza, że buty rozpadną się same, ale, moim zdaniem (choć totalnie się na tym nie znam, zaznaczam 🙂) skóra wykorzystana do ich produkcji jest więcej niż ok - szczególnie w porównaniu do innych sneakersów, które miałem/mam/mierzyłem. Dla mnie przyjemniejsze niż, na przykład, w Polo LR czy Carlos Santos.

Tylko to jest bardzo słaba strategia i osobiście bardzo tego nie lubię. Najpierw zawyżymy cenę, żeby potem zrobić sale. No, ale w sumie Grenson już od dawna idzie tą drogą.

Ja osobiście najbardziej jestem zawiedziony wyściółką, bo jaki jest sens robić but ze skóry, jeśli pod spodem jest tkanina z plastiku, która nie przepuszcza wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

3380FB53-F381-40F4-B35F-A224790445B0.thumb.jpeg.d6cd628c957f7fe114c8be7f5c0f18a2.jpeg

Moje Uniqlo Knitted White Sneakers kupione za 30 euro niestety wyzionęły ducha po 3 sezonach katowania na wakacjach. Buty były bardzo fajne i chętnie kupiłbym takie same, niestety nie ma ich już dostępnych w ofercie Uniqlo. Jako zastępstwo wybór padł na trochę bardziej high endowe sneakersy od Scarosso. W ostatnich czasach takie minimalistyczne białe sneakersy mają w ofercie zarówno marki luksusowe jak Brioni, producenci klasycznego obuwia np. Skolyx czy Berwick jak i dziesiątki mikrobrandów z kickstartera np. Koio. 
 

Scarosso oferuje to samo co wszystkie sneakersy z wyższej półki, czyli dobrej jakości mięciutką skórę cholewkową, skórzaną wyściółkę i podeszwy Margom, natomiast są trochę tańsze. Większość sneakersów o tej specyfikacji kosztuje od około 200 USD w górę. Scarosso formalnie kosztują 185 EUR, natomiast prawie cały czas oferują na swoje produkty 15-20% zniżki. Jedynym minusem (niestety częstym w tego typu butach) jest brak wzmocnienia dziurek na sznurowadła (od wewnętrznej strony nie ma wszytych metalowych oczek). Przy bardzo miękkiej cholewce na pewno spowoduje to z czasem rozciągnięcie się dziurek.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulegają. Oczywiście dużo szybciej zabrudza się jeżeli np. spacerujesz w nich po lesie w czasie deszczu niż używane tylko w mieście w słoneczną pogodę. Sneakersy Uniqlo po prostu myłem co jakoś czas wodą z mydłem. Przy skórzanych podejrzewam że zwykłe preparaty do czyszczenia skóry typu cleaning lotion Saphira poradzą sobie bez problemu z zabrudzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.