Skocz do zawartości

Klasyczne sneakersy


Beny23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Archibald of London wypuszcza drugą serię swoich butów - robionych co prawda dla "konkurencyjnego" StyleForum, ale myślę, że kogoś z nas też mogą zaciekawić. A tam takie cuda jak:

- sneakersy z chromexcelu

- sneakersy ze skóry garbowanej w 100 % roślinnie (wielka rzadkość)

- sneakersy z cordovanu (!!!), które są GYW i do których producent dołącza dwie pary zapasowych podeszew (!) na przyszłe wymiany

- sneakersy z kangura

- sneakersy z jelenia w wersji ultralight

... i kilka innych (patynowane, zamszowe, etc).

Do końca weekendu obowiązuje rabat (naked price) jakoś 30-40 %.

Kusza mnie bardzo te cordovanowe - po jednej parze trzewików Horween Shell Cordovan wsiąkłem totalnie-  no ale te 600 funtów... 😕

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej wpadki Archibald odniósł się, wysyłając wszystkim subskrybentom newslettera bardzo obszerne wyjaśnienia (w skrócie - samowolka podwykonawcy). Nie wiem czy te wyjaśnienia są w wątku, nie chce mi się czytać całości, ale mnie one przekonały. To zresztą może element strategii marketingowej - pewnie wiele więcej osób dowiedziało się o wpadce z odpowiedzi, niż z wątku na SF. Wydaje mi się, że strategia tej firmy jest niekonwencjonalna, ale działa. Kiedy napisałem do nich pierwszy raz na infolinię z pytaniem, czy kampania Naked potrwa jeszcze jakiś czas, bo chciałem coś kupić miesiąc później, dostałem odpowiedź (nieznany człowiek z ulicy) że co prawda nie, ale mogę dostać tajny kod rabatowy dla pracowników firmy😃

Tymi sneakersami (poprzednią edycją) interesował się już nieodżałowany Żorż i gdzieś w czeluściach tego wątku można znaleźć te informacje. Żorż kupił też loafersy i ostatecznie chyba oddał. Ja mam od Archibalda okulary (moja ocena 5/5) i T-shirt (4/5). Przy cenach Naked ich produkty warte są zakupu, ale to oczywiście też nie jest tak jak w opisie, czyli że oni to robią charytatywnie.

Jako miłośnik shellu, sneakersów z tej skóry nie brałbym. Ciekawy jest jeleń, ale jasny jest praktycznie niemożliwy do utrzymania w czystości, to trudna skóra pod tym względem. Kangur natomiast to moim zdaniem świetny pomysł - skóra wygodna i bardzo mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem firma nie zasługuje na zaufanie i mail do klientów nic im nie wyjaśnił. Tłumaczenie w stylu ,,my jesteśmy tylko pośrednikiem, to  producent z z Włoch nas oszukał” nie zmienia faktu, że nie kontrolują procesu produkcji, nie mają pojęcia co sprzedają (dopiero klient zwrócił uwagę na nieprawidłowości)  i kupowanie ich produktów to jedna wielka loteria. Poza tym ceny naked są mocno naciągane i porównywanie ich produktów np. do Loro Piany wydaje mi się wątpliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio, z ciekawości, ile masz produktów tej firmy?

Edit, pozornie off topic: właśnie założyłem skarpetki LCF: horrendalnie drogie, sprzedawane przez mojego ulubionego partnera forumowego, bardzo polecane przez jednego z naszych kolegów. Według mnie są to skarpetki bardzo przeciętne i na pewno niewarte swojej ceny (ale patrz też niżej). Zmierzam do tego, że powszechna (dzięki internetowi) dostępność do opinii na temat praktycznie każdego produktu to super sprawa, ale wyrokowanie na temat tych produktów jedynie na podstawie tych opinii jest moim zdaniem niewłaściwe. Można na ich podstawie co najwyżej zaryzykować i przybliżyć się do decyzji o zakupie, ale i tak podejmuje się ryzyko. Co więcej, ja nadal nie wiem czy LCF to super skarpetki, a ja trafiłem na wadliwą parę, czy też jest tak jak piszę powyżej. Wydaje mi się, że cokolwiek wiem jedynie tylko na temat koszul Eton, butów Yanko, krawatów EoE czy usług krawieckich Kolegi Dawida, bo w każdym przypadku mam zarówno przegląd opinii jak i własne, co najmniej czterokrotne doświadczenie.

Oczywiście rachunek ekonomiczny dołączony do kampanii Naked jest mocno naciągany, natomiast finalne ceny są w mojej ocenie uczciwe. Sneakersy ze skóry premium w cenie circa 150 funtów to nie jest zła oferta, natomiast mechanizm jest powszechnie znany: gorzej sprzedają się buty za 150 funtów niż buty za 150 funtów przecenione z 500 funtów...

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Rozważałem zakup sneakersów, ale zrezygnowałem po lekturze ww. wpisów. Uważam, że przed zakupem czegokolwiek warto zapoznać się z opiniami innych osób, zwłaszcza na styleforum gdzie jest wiele osób mających niezłe pojęcie o butach. Zwracam uwagę, że ww. wątku to forumowicze tłumaczyli na czym polega problem ze sprzedawanymi butami a nie firma, która jedynie odnosiła się do emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Sneakersy z konia czy tam innego jelenia to dobre dla dziadersów; prawdziwi goście noszą sneakersy z grzyba:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/buty-adidas-stan-smith-milo-wykonane-ze-skory-z-grzybow

"Grzybica stóp" nabiera nowego znaczenia.

Akurat w przypadku tych sneakerśów od Archibalda bardzo fajne jest, że są dogłębnie, ze tak powiem, zrecenzowane.

Tutaj youtuber przecina je na części, co daje unikalną możliwość zobaczenia, co tak naprawdę ten but ma w środku:

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja biała. wątpię że jest to prawdziwy full-grain jak chwali się producent. Nawet mając tylko porównanie do butów full-grain timberlanda. Skóra po naciśnięciu jest miękka, marszczy, podobnie jak common project. Cenna 400 zł na zalando za granatowe. Tylko ta zewnętrzna warstwa wydaje się delikatna, nie wiadomo jak będzie z jej trwałością. Wyprodukowane w portugali(wersja usa jest produkowana we Włoszech), podeszwa to nie Margom jak kiedyś tylko jakiś własny produkt.  Mam małe doświadczenie ze skórzanymi sneakersami, wiec to tylko takie  moje luźne przemyślenia. Zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć do Grensona albo Pantofola d'Oro wersja gold albo kupić tańsze GP.

IMG_20210420_104409.jpg

IMG_20210420_103240.jpg

IMG_20210420_103322.jpg

IMG_20210420_104234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 11:31, nqtvvv napisał:

 

 

 

 

IMG_20210420_104234.jpg

Adidasy córki Stan Smith były "powleczone" warstwą foli, która zaczeła schodzić .

Najpierw pokazały się bąble jak po opaleniźnie. To powleczenia wyglądało jak streth folia.

A miała być skóra naturalna. Nie sprawdziłem co było pod tą folią; reklamację uznali.

To wygląda podobnie jak na adidasach (marki Adidas :) )córki.  Wcześniej zakupiłem biały krem, a wychodzi na to że trzeba by zakupić korektor szkolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.