Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W dniu 22.03.2019 o 09:07, Zajac Poziomka napisał:

Mój również! Ostatnie 3 pary butów które kupiłem to były właśnie C&J. Co prawda nie wydaje mi się żebym miał kupować kolejne buty RTW ale jeżeli się kiedyś zdecyduję to na 99% będą to „krokiety”. Mam buty ładniejsze, droższe, staranniej wykonane, z dużo lepiej dopracowanym np. azurowaniem czy kształtem kuli pięty... ale C&J są dla mnie wystarczająco ładne, a na dodatek obłędnie wygodne. Jedynie japoński Cornoblu wydaje mi się zbliżony pod względem wygody, Vass czy Meccariello wysiadają przy „krokietach”.

Ja mam podobne zdanie.,Po co naprawiać coś co nie jest zepsute?.Mam 4 pary Indy i  w zasadzie nie mam potrzeby kupowania żadnych butów, ale jeżeli się kiedyś zdecyduje to na 99% będą to Aldeny Indy z groszkowanej skóry Alpine na kopycie Modified 

P3080001.JPG

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mayor napisał:

Kolejne trzewiki z rodziny " sto razy wygodniejszych od sneakersów" Thorogood 814  Lace To Toe Roofers.,Buty firma Weinbrenner  wprowadziła na rynek ok 1930 r , a produkowane są w  niezmienionej formie od  roku 1950.,Główne elementy wyróżniające te buty  z tłumu to przyszwy sięgające do  czubka dużego palca ,które zapewniają wygodę przy pracy na kolanach, przeciwpoślizgowe podeszwy...

Mi ten fason nieodmiennie przypomina obuwie pani woźnej ze szkoły, do której uczęszczałem w początkowym okresie żmudnego procesu edukacji. Tamte pantofle to jednak płócienne raczej były :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tanatos70 napisał:

Mi ten fason nieodmiennie przypomina obuwie pani woźnej ze szkoły, do której uczęszczałem w początkowym okresie żmudnego procesu edukacji. Tamte pantofle to jednak płócienne raczej były :).

Teoretycznie podoba mi się ten styl butów, wyglądają wspaniale, leżąc na półce, ale wyglądają zbyt groteskowo, gdy są założone na stopy. W praktyce wyglądają one trochę jak buty clowna i nie są zbyt uniwersalne do noszenia z czymkolwiek innym niż jeansy/sztruksy. Bardziej eleganckie buty robocze w stylu  semi dress #405 Indy znacznie łatwiej zestawić z resztą ubioru . Red Wing próbował także wejść na rynek Monkey Boots z modelem o nazwie Lineman (2995 i 2996), który został zaakceptowany tylko na rynkach europejskich.,W USA przez kilka  miesięcy model RW Lineman był dostępny na Sierra Trading Post , ale został wycofany., Red Wingi to niezbyt wygodne buty, wymagające bolesnego procesu rozchodzenia dlatego Harrison Ford zaprotestował kiedy na planie Raiders OTLA kazano mu grać w Red Wingach 875

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek_W napisał:

Ot takie, MTO TLB. Z różnymi przygodami, w końcu do mnie dotarły – wymyśliłem je bodaj we wrześniu, były możliwe do kupna tylko jako MTO, ale widzę że tak się Danielom Sp. z.o. spodobały że wrzucili je do stałej oferty, drugie #krzyśki :)

Pierwotnie miał być jeszcze na nosku medalion, ale @Zajac Poziomka mnie od tego pomysłu odciągnął. Z perspektywy czasu nie wiem czy jednak bym go nie zrobił (ale drugiego takiej pary z tym „dodatkiem” nie zamówię ;))

  Świetne buty Krzysiek! Również uważam, że bez medalionu jest lepiej ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lubo69 napisał:

Nie tylko@mayor. Czasy @+Immune+, który z kolei twierdził, że but zawsze rozejdzie się o rozmiar, widocznie minęły; pytanie, czy producenci obuwia o tym wiedzą.

Bo to niestety jeden z tych dylematów, które nie mają jednoznacznych rozwiązań :). Jeden but sie rozejdzie znacząco po 2 miesiącach (Loake), inne nie ruszą ani trochę po latach mocnego dobijania (AS Hampsted). 

Dodam jeszcze „jedną stronę tego medalu” ; otóż, mam wrażenie, że najbardziej rozchodzą się buty, które były za małe w momencie zakupu. ;) 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lubo69 napisał:

Nie tylko@mayor. Czasy @+Immune+, który z kolei twierdził, że but zawsze rozejdzie się o rozmiar, widocznie minęły; pytanie, czy producenci obuwia o tym wiedzą.

Ze swoich doświadczeń z butami (często bolesnych) mogę powiedzieć ,że nie ma reguły: czasem się rozejdzie ,czasem się nie rozejdzie.,Zależy od konstrukcji buta i materiałów z jakich jest zrobiony, ale na pewno nie o pełny rozmiar - wielkość ziarna jęczmienia czyli 8.4 mm. Najczęściej się nie rozejdzie bo nie ma okazji gdyż ciasne buty lądują na dnie szafy i tam leżakują latami, a te wygodne są w rotacji.,

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

Najczęściej się nie rozejdzie bo nie ma okazji gdyż ciasne buty lądują na dnie szafy i tam leżakują latami, a te wygodne są w rotacji.,

A więc tak: jestem między rozmiarami 6,5 i 7. Zakup tych pierwszych na samym początku w 99% okazał się nietrafiony, bo były ciasne. Tych drugich także nie zawsze trafiony, bo nieco za luźne. Z tym że po jakimś czasie te pierwsze są idealne (yanko, loake, barker, meermin, johston&murphy i dziesiątki par butów do tańca), a te drugie zawsze pozostają trochę za luźne. Tylko jedna para butów, która w momencie zakupu była mocno dopasowana się nie rozeszła (loafersy massimo dutti) i wylądowała na dnie szafy. Tylko jedna para butów była od samego początku idealnie dopasowana do moich stóp - chukka w rozmiarze 40 i ⅔.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.