Jump to content
szewc24

Filmy warte obejrzenia

Recommended Posts

'Fuga' - nie jest miło, nie jest ładnie; ale od wczoraj nie wychodzi z głowy; jak zadra której nie można się pozbyć.

Aktorsko - Muskała i Simlat bez szarży, a mimo to,(a może właśnie dzięki temu) - genialnie! (dodatkowo chłopczyk odtwarzający rolę Daniela - świetny.)

Pierwsza refleksja - film uniwersalny, do pokazania na dowolnej szerokości geograficznej.

"Hell or high water" - fajny neo-western. Obejrzałem też nową wersję "Papillon", ale nie obejrzawszy oryginału ze Steevem McQueen nie chcę się wypowiadać.

"Grand Budapest Hotel" widziałem już 2 razy i jeszcze raz bym chętnie obejrzał.

• Upvote 1

Jestem świeżo po seansie z Carnivale, 2-sezonowym serialu HBO.

Dorzucam do grona serialowych perełek, choć na początku wcale się na to nie zanosiło. Serial jest dość specyficzny, nie ułatwia oglądania (miałem problem się wciągnąć w historię przez pierwszych kilka odcinków), jednak nie wiadomo kiedy związałem się z bohaterami i żałowałem, że to tylko historia na dwa sezony. Mnóstwo symboliki, a zakończenie - choć na początku wydaje się rozczarowujące - było tak naprawdę oczekiwane, bo nie wyobrażam sobie jak inaczej mógłby się skończyć jak właśnie nie cliffhangerem.

Dla mnie 9/10, HBO to jednak wie, jak się robi seriale.

1 godzinę temu, Wodzu napisał:

Jestem świeżo po seansie z Carnivale, 2-sezonowym serialu HBO.

Dorzucam do grona serialowych perełek, choć na początku wcale się na to nie zanosiło. Serial jest dość specyficzny, nie ułatwia oglądania (miałem problem się wciągnąć w historię przez pierwszych kilka odcinków), jednak nie wiadomo kiedy związałem się z bohaterami i żałowałem, że to tylko historia na dwa sezony. Mnóstwo symboliki, a zakończenie - choć na początku wydaje się rozczarowujące - było tak naprawdę oczekiwane, bo nie wyobrażam sobie jak inaczej mógłby się skończyć jak właśnie nie cliffhangerem.

Dla mnie 9/10, HBO to jednak wie, jak się robi seriale.

Obejrzałem prawie cały sezon 1, około 8 -10 lat temu i w ogóle mnie nie porwal. Właściwie po chyba 6 odcinkach odpuściłem, choć lubię nietypowe kino, a do takiego ten serial zdecydowanie należy

52 minuty temu, Krzysiek_W napisał:

Obejrzałem prawie cały sezon 1, około 8 -10 lat temu i w ogóle mnie nie porwal. Właściwie po chyba 6 odcinkach odpuściłem, choć lubię nietypowe kino, a do takiego ten serial zdecydowanie należy

W moim przypadku podobnie stało się z Treme kilka lat temu, ale planuję wrócić do tego serialu (widocznie zbyt młody i gupi wtedy byłem).

Jeżeli chodzi o seriale to polecam "Billions" na Showtime. Stworzony przez spółkę Brian Koppelman i  David Levien , z udziałem Paula Giamattiego i Damiana Lewisa, Pierwowzorem głównego bohatera Chucka Rhoadesa(Paul Giamatti) jest  Preet Bharara, były prokurator generalny w południowym dystrykcie Nowego Jorku i jego walka z menedżerem funduszy hedgingowych Steve Cohenem w serialu Bobby Axelrod (Damian Lewis).,Jeżeli kogoś nie wciągnie fabuła to warto obejrzeć ze względu na kostiumy.,Garnitury Paula Giamattiego od sezonu 2 do 4 to moje wypociny, w sumie 24 garnitury i dwa razy tyle kamizelek, po 2 kamizelki do każdego garnituru (jedna V-neck i jedna self lappeled).,I jeszcze taka ciekawostka z planu zdjęciowego "Billions" -pracownia krawiecka na 18 kołach.

IMG_1425.JPG

IMG_1428.JPG

IMG_1788.JPG

IMG_1789.JPG

• Like 2
  • Upvote 6

Na netflixie pojawił się dokument "fyre - najlepsza impreza, którą nigdy się nie zdarzyła" znakomicie się to ogląda.  Świetna ilustracja, co się dzieje, gdy ktoś stosujący zasadę "fake it till you make it" nie wie kiedy przestać :D

• Like 1

Mój ulubiony film od 10 lat. Polecam przeczytać historię Romana Polańskiego i Sharon Tate żeby w pełni zrozumieć ten film. Absolutnie genialny Tarantino i wpaniali Leonardo DiCaprio jako Rick Dalton i Brad Pitt jako Cliff Booth.

Widziałem go już 3 razy w kinie i polecam każdemu. 

Dużo polskich akcentów, a do tego jest tak śmieszny, że zleciałem z kinowego fotela ze śmiechu.

• Like 1

On 9/6/2019 at 6:19 PM, Koval said:

@Beny23,

a zwróciłeś uwagę na markę i smaki jedzenia w puszkach dla psa? :ph34r:  (Tarantino dopracował szczegóły).

Tak ale nie będę spoilerów zamieszczał ;)

• Upvote 1