Skocz do zawartości

Filmy warte obejrzenia


szewc24

Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu nie pojawił się film traktujący o tematyce bliskiej temu forum, do momentu premiery "Dom Gucci". Bardzo sprawnie nakręcony film cenionego Ridleya Scotta. Bardzo dobry Adam Driver, ciągle zaskakująca aktorsko Lady Gaga oraz Robert de Niro we w końcu innej od większości swoich kreacji roli, do tego intrygująco pokazana historia rodu Guccich, która jest nader filmowa. Warto obejrzeć, choćby ze względu na ukazaną w tym filmie modę - moim zdaniem osoby odpowiedzialne za kostiumy zrobiły kawał dobrej roboty.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 latach wróciłem do Treme, którego za pierwszym razem nie skończyłem (zakończyłem gdzieś w połowie 2-go sezonu). Wtedy, obok The Wire, Sopranos czy Six feet under, jakoś mi nie podszedł. Chyba głównie przez formułę, bo to taki prawie musical, w dodatku jest tam sporo mocnego jazzu, który wtedy mi nie podchodził. Jednak po 10 latach wyedukowałem się muzycznie i odbiór jest całkowicie inny. David Simon to geniusz dramatów obyczajowych.

Do mojego serialowego top, obok wspomnianej wcześniej trójki, dołączyło Treme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zachęcony opiniami (skrajnymi) wybrałem się wczoraj na Titane.

Po filmie pierwsza myśl w glowie - WTF?! Jak ten film interpretować? Jak go ocenić? Nastawiłem się na uważne oglądanie, żeby nie pominąć żadnego istotnego szczegółu, ale w trakcie oglądania ciężko sobie ten film poukładać w głowie. Na bieżąco byłem w stanie ocenić oprawę audiowizualną (świetną) oraz grę aktorską. Jednak żeby powiedzieć, o co w tym filmie chodzi? Dobre pytanie. Film siedzi mi mocno w głowie od wczorajszego seansu i dopiero teraz próbuję go sobie tłumaczyć. To co tutaj najistotniejsze znajduje się w sferze domysłów, przenośni i metafor. To taki film, który każdy może interpretować po swojemu. Ciekawe kino, mało jest takich filmów i myślę, że warto takie twory próbować. To podobnie jak z muzyką czy malarstwem, które musisz próbować, żeby nabrać wprawy i doświadczenia w ich interpretacji i ocenie.

Ciężko jest mi ten film ocenić, bo w swojej kategorii nie umiem znaleźć żadnego odniesienia. Powiem tylko tyle, że moim zdaniem zdecydowanie warto obejrzeć, nie zważając na kiepskie opinie w sieci.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
16 godzin temu, mayor napisał:

Muszą się rzeczywiście bać przegranej, skoro każą usuwać tak banalne wpisy .,Mam nadzieje że przynajmniej dobrze płacą

Niestety, a może stety, wykonujemy te pracę społecznie, bez zapłaty. Naprawdę nie popieramy tu żadnej opcji politycznej, co więcej, stoimy na stanowisku, że Forum powinno być wolne od tych ciągłych kłótni plemiennych, które zalewają większość polskiego Internetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.