Skocz do zawartości

Współpraca marek odzieżowych z blogerami


Hargin

Rekomendowane odpowiedzi

@Dark, wyolbrzymiasz kwestie tu poruszane.

Forum przetrawiło już całą masę produktów z różnych półek cenowych, niedoświadczeni użytkownicy chcą polecenia produktu, który będzie najlepszy w danym przedziale cenowym - dlaczego im nie pomóc? Dlaczego nie można skomentować i sprostować zafałszowanego testu?

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to wrzucić, ale może zostawię to tu... Atelier Zabłotny i Januszowy marketing

"meandryblog:
A do pracy chodzę tak! @MacaroniTomato
PS: Podmieniam na wersję w lepszej jakości ;)

atelier_zablotny:
Big sale #savemoney with @atelier_zablotny ✌ #plactrzechkrzyzy16 Garnitury już od 1.800 PLN ""

https://www.instagram.com/p/BAxfT1BEQPC/
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco rozjaśniając sytuację - podejrzewam, że właśnie przez otagowanie MT, ktoś obsługujący instagram Atelier Zabłotny trafił na mój profil i umieścił reklamę w komentarzu. Spostrzeżenia Hargina są trafne, pracuję obecnie na Rozbracie, ale akurat z Zabłotnym mam wspólnego tyle, co nic. Ot rzeczywiście dość żenująca forma reklamy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo podoba mi się ten wątek. W pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, czy wszystkie polskie eleganckie blogi są sponsorowane. Wydaje się, że te, które kiedyś czytałam albo przeszły metamorfozę albo umarły śmiercią naturalną. Może czas bezinteresownego internetu się skończył? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może czas bezinteresownego internetu się skończył? 

 

Jak każdy obszar aktywności zaczął się komercjalizować. Fajnie jest zarabiać na tym co się kocha - i o to nie może być pretensji. Żal jest tych, którzy "nie kochają", a chcą zarabiać, bo widzą niszę. Pseudo blogerów bez wiedzy jest multum i robią wodę z mózgu początkującym aspirantom męskiego stylu. 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie popadajmy w skrajność. Mamy dobrych, a nawet świetnych blogerów z własnego podwórka - i to nie tylko pionierów męskiej elegancji (Szarmant, MrV, T.Miler, MT) , ale także z "młodego pokolenia" (np. BlueLoafers, SecondHand Dandy, Szymon Jeziorko, Outdersen). Wszyscy współpracują komercyjnie w różnym wymiarze, ale we wszystkim zachowany jest umiar i wyczucie przyzwoitości. Natomiast jak widzę np. markę James Button, która pcha swoje produkty przez 10 różnych "nowych" blogerów, którzy notują koszule w sektorze "premium", to mi się nóż w kieszeni otwiera. 

U MrV też było trochę reklamy, wpisów sponsorowanych, szczególnie z markami z którymi współpracował, na innych niż czysto marketingowe, polach. Ale rzeczywiście, nigdy w takim stopniu jak nowo powstałe "blogi". O współpracy Szarmanta z próchnikiem dowiedziałem się przez przypadek, na blogu nawet nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
1 godzinę temu, pablo102425 napisał:

Czyli poliester nie jest taki zły? http://janadamski.eu/2016/09/poliestrowy-garnitur/

Czytając ten wpis miałem wrażenie, że to ukryta reklama poliestrowych garniturów Próchnika ;) Pan Adamski współpracuje z  Próchnikiem, ostatnio przy lookbooku na sezon jesień zima

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to zdjęcie i ostro skomentowałem markę Próchnik pod tym zdjęciem że naciagają ludzi nie umieszczając na stronie informacji o składzie podszewki. Kilka osób zrobiło to samo po mnie. A że jestem kolarzem co na FB gdzie umieściłem komentarz widać, jakoś czuję że ten wpis jest do mnie :-) No bo przecież na codzień teznjeżdżę w poliestrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze z perspektywy "traktuję wpis poważnie":

1. porównanie komfortu - ok, ale trzeba pamiętać, że tanie garnitury z wełny mają ową wełnę jako "wabik", a reszta materiałów jest najtańsza z możliwych. Trzeba zatem porównać garnitur poly 100%; garnitur z wełny z podszewką poly 100%, klejony; garnitur z wełny i podszewki z wiskozy lub lepiej, klejony; wreszcie - garnitur z wyższej półki, szyty w całości z naturalnych materiałów. Wtedy można sprawdzać, na którym etapie są zauważalne różnice. No i w jury powinno być kilka osób (może się trafić jakiś gruboskórny, któremu wszystko jedno), do tego obiektywnych, tzn. nie na kontrakcie Próchnika.

2. dotyk - moje doświadczenia w tym zakresie są zupełnie inne. Tkaniny z dużą domieszką poliestru są nieprzyjemne w dotyku. Najbardziej przyjemne są materiały naturalne (nie wszystkie), jednolite lub mieszanki, zwłaszcza z dodatkiem kaszmiru.

3. wygląd - tutaj również mam inne doświadczenia, tkaniny poliestrowe, które widuję (TkMaxx - różności, ale większość w miarę markowa, tzn. bez najtańszego chłamu z marketu), wyglądają "tanio" - oczywiście z bliska.

Przy okazji pomacam sobie owe plastikowe cuda z Próchnika, ale przy okazji, jakoś mi się nie śpieszy.
 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mosze napisał:

Moje trzy grosze z perspektywy "traktuję wpis poważnie":

1. porównanie komfortu - ok, ale trzeba pamiętać, że tanie garnitury z wełny mają ową wełnę jako "wabik", a reszta materiałów jest najtańsza z możliwych. Trzeba zatem porównać garnitur poly 100%; garnitur z wełny z podszewką poly 100%, klejony; garnitur z wełny i podszewki z wiskozy lub lepiej, klejony; wreszcie - garnitur z wyższej półki, szyty w całości z naturalnych materiałów. Wtedy można sprawdzać, na którym etapie są zauważalne różnice. No i w jury powinno być kilka osób (może się trafić jakiś gruboskórny, któremu wszystko jedno), do tego obiektywnych, tzn. nie na kontrakcie Próchnika.

2. dotyk - moje doświadczenia w tym zakresie są zupełnie inne. Tkaniny z dużą domieszką poliestru są nieprzyjemne w dotyku. Najbardziej przyjemne są materiały naturalne (nie wszystkie), jednolite lub mieszanki, zwłaszcza z dodatkiem kaszmiru.

3. wygląd - tutaj również mam inne doświadczenia, tkaniny poliestrowe, które widuję (TkMaxx - różności, ale większość w miarę markowa, tzn. bez najtańszego chłamu z marketu), wyglądają "tanio" - oczywiście z bliska.

Przy okazji pomacam sobie owe plastikowe cuda z Próchnika, ale przy okazji, jakoś mi się nie śpieszy.
 

w tym wszystkim przykre jest to, że polska marka zamiast poprawiać jakość fasonów i dbać o coraz lepsze tkaniny robi na odwrót traktując klienta jak ćwierćinteligenta. Swoją drogą tak sobie myślę, że wg. Adamskiego garnitury z poliestru mają teraz membranę i są z tkanin typu dry fit skoro zachwala tak ten materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz jednej Pani z FB do mojego postu że nie można porównywać ciuchów kolarskich z gatniturami bo trochę inne jest zastosowanie materiału

"ubrania kolarskie sa okropne:) i takie nie męskie w dodatku:))) a poliestry tez sa juz różne :)) najlepsze domu mody szyją z poliestru! Sa poliestry oddychające i inne kosmiczne "

 

Zresztą miałem dziś na sobie koszulkę kolarską swojego klubu. Test dmuchania na rękę... super. Wziąłem podszewkę wyprutą z marynarki Próchnik. Ten sam test. Myślę że jakbym był kiedyś mafiozem to zamiast reklamówki na głowę zakładał bym komuś worek uszyty z podszewki :-) Tak samo szybko by się udusił.

 

 

W załączniku zasadnicza różnica między poliestrem stosowanym w kolarstwie (koszulka zawieszona, nie rozciągana). Koszulka taka kosztuje ok. 500zl. I jest to koszt produkcji, ponieważ dostajemy to prosto od producenta.

2016-09-20 12.49.45.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.