Skocz do zawartości

Współpraca marek odzieżowych z blogerami


Hargin

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie, piszcie. 

Jeśli mogłabym pomarzyć, to teraz tu bym Wam zdradziła moje małe marzenie.. Chciałabym, żeby na polskich blogach ludzie uwieczniali polskie krawiectwo. Takie wiecie, charakterystyczne dla naszego regionu i klimatu. Takie z odrobiną historii. O brytyjskich czy włoskich sposobach na robienie różnych rzeczy mogę sobie poczytać gdzie indziej, a w sklepach mam azjatycką przemysłową interpretację tego zachodniego wyglądu. Wierzę, że polscy krawcy też mają coś od siebie do zaoferowania tylko nie są na tyle medialni, żeby to pokazać internetowi. No, może pokazywać pokazują, ale nie tłumaczą co i jak i dlaczego. Potrzebują ambasadorów. Przez jakiś czas polskie blogi tak właśnie wyglądały. Tylko, że zatrzymały się z tą analizą rynku na jakimś poziomie, w jakimś miejscu w czasie. Ostatnio robiłam rozeznanie na forum wśród krawców poznańskich i chyba przez 3 lata nic specjalnie się nie zmieniło. Wiadomo kto robi dobrze i to w zasadzie wszystko. Mniej popularni krawcy są nadal nieznani. Na pewno mają coś dobrego do zaoferowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę coś od siebie ;) Raczkujące w Polsce "blogi męskie" przeszły gwałtowną, tudzież przyspieszoną, ewolucję - podobną do tej jaka dotknęła damską część blogosfery. Tylko, że tam to trwało latami. "Panowie blogerzy", na czele z Pane Janem, mają potrzebę błyszczenia w świetle fleszy i bycia semi-celebrytami, tym samym dążąc do bycia "influencerami", których głównym działaniem jest wywierania bezpośredniego wpływu na potencjalnym kliencie. A, że są świeży i zachłanni (w moim odczuciu) to wychodzi to jak wychodzi - skoro autor jeszcze się oswaja z dobrobytem płynącym ze współpracy, to co dopiero odbiorca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Victor napisał:

Śmianie się z jakichś grupek na Facebooku, które zrzeszają fanów klasycznej męskiej elegancji tylko dlatego, że jest tam zbieranina młodych ludzi (studentów, a nawet licealistów czy gimnazjalistów) jest trochę słabe.

Nie zauważyłem, żeby na forum panowała moda na wyśmiewanie się z grupek na Facebooku (z tego co zrozumiałem, jesteś członkiem którejś z nich). Temat grupki o której mówisz zdaje się, że był raz poruszony kiedyś na forum, większość osób uznała że nie jest jej grupą docelową (ze względu choćby na używany w tej grupie facebookowej eufemistycznie pisząc młodzieżowy język) i od tego czasu nikt się tym tematem nie fascynuje. Możesz wskazać mi to "śmianie się z grupek na Facebooku"? Tylko nie jeden, czy dwa posty jednej czy dwóch osób, a całe zjawisko - bo piszesz tak jakby to faktycznie było powszechnym problemem na forum. Bez urazy, ale wydaje mi się, że wykreowałeś problem który nie istnieje i teraz starasz się bronić wyśmiewanych z których nikt się nie śmieje.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem moderatorem na największym forum i pajęczakach oraz właścicielem największego forum o skorpionach w Polsce. Dodatkowo mocno udzielam się na dwóch forach o rowerach. I zgadzam się z przedmówcą, często na forach osoby z ogromną wiedzą się lekko wywyższają. Ale według mnie to jest normalne. Widzę to na każdym forum, nawet tutaj, ale nie ma co robić z tego kwestii. Tak już po prostu jest.

 

 

Ps. To zdjęcie wyżej to Jan Adamski kilka lat temu? Jeśli tak to ja się za głowę łapie i rwę wszystkie włosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, R50 napisał:

coś poszło nie tak

Wątek jest zatytułowany "Współpraca marek odzieżowych z blogerami" a nie odwrotnie. Jestem pełen podziwu dla Pana Adamskiego za jego dystans do samego siebie, ale pozwolę sobie na żart: Jestem ciekaw, która marka odzieżowa współpracuje z blogerem na drugim zdjęciu. (Benetton?)

 

Edit: skorygowałem nazwisko,

 

Edytowane przez Midlife-Crisis
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

 Jestem pełen podziwu dla Pana Adamskiego za jego dystans do samego siebie, ...

Ja bym raczej tego nie nazwał dystansem... ale tym, czego się nie robi, aby zabłysnąć. Na litość.. Benetton by tego nawet nie wymyślił... raczej reklama nowego wzornika Pantone. 

22 minuty temu, blueloafers napisał:

Wybaczcie jesli nie rozumiem zartu :(

To smutna rzeczywistość..., która dzięki naszemu egalitarnemu forum nabrała formę żartu sytuacyjnego. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Whitesnake napisał:

Zajrzałem tam na kilka dni i bliżej mi do poczucia zażenowania niż wyższości. Jestem przekonany, że świat elegancji zaczyna się od słowa, zachowania, szacunku dla drugiego człowieka (z szacunkiem można dać też w twarz, dla tych którzy mylą asertywność z agresją)  a jednym z jego przejawów jest dbałość o strój. W tych grupkach nie ma elegancji. Jest zabawa w przebieranie okraszona wulgaryzmami, chamstwem i nowomową. Mam wrażenie, że nie trzeba się wywyższać, żeby być "ponadto"... Jeśli tak wygląda elegancja wśród studentów to świat "leci na pysk", wystarczy nie lecieć wraz z nim.

Na kilka dni! Niezla masz cierpliwosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale a propos tych zestawionych zdjęć to ja nie wiem, co niby "poszło nie tak"??? Druga stylizacja deklasuje pierwszą.

Stylizacja Szarskiego to banalny mix elementów dandy-nie-dandy, na który za ćwierć wieku ludzie będą patrzyli pewnie tak, jak my dziś patrzymy na seledynowe dwurzędówki z pewnej epoki.

Stylizacja Adamskiego to świetnie skomponowany i (fakt, niezamierzenie) postmodernistyczny dziadek-flower-power, o którym za ćwierć wieku ludzie będą myśleli, ze to kadr z filmu Tima Burtona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koval napisał:

Po drugie - nie sądzę, żeby Panu Adamskiemu zależało na uzyskaniu efektu a'la 'Kraina czarów'

A ja sądzę, że dokładnie o to mu chodziło. Celowo ubiera się w sposób, który wyjątkowo zwraca uwagę - stąd się biorą artykuły w sieci na tzw. plotkarskich portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.