Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Sprawa taka, nasmarowałem 2 pary butów tłuszczem HP Dubbin no i efekt mi się nie podoba. O ile koniakowe pozostały koniakowe i tylko trochę się przyciemniły ( równomiernie), to te w kolorze średni brąz zmieniły kolor na ciemnobrązowy ( i to w dodatku nieregularnie, widać jaśniejsze i ciemniejsze plamy). Czy da się to jakoś odkręcić? A może same z czasem/używaniem wrócą do poprzedniego koloru? 

Przeprowadziłem zgodnie z zaleceniami test przy pięcie i wszystko było ok. Dopiero gdy doszedłem do bardziej miękkich miejsc skóra zaczęła ciemnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dałem im czas przez całą noc. Liczyłem, że może kolor wróci do normalnego, niestety nic z tego. Czekać dłużej? Wolałbym w nie nieingerować więc jeśli z czasem wrócą do naturalnego koloru to jakoś się przemęczę.

Jaka rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dałem im czas przez całą noc. Liczyłem, że może kolor wróci do normalnego, niestety nic z tego. Czekać dłużej? Wolałbym w nie nieingerować więc jeśli z czasem wrócą do naturalnego koloru to jakoś się przemęczę.

Jaka rada?

Nie wiemy jak grubą warstwę tego tłuszczu nałożyłeś. Jeśli czujesz, że na skórze jeszcze on jest to daj im czas jeszcze do jutra, żeby na spokojnie mogły go wchłonąć. Po wypolerowaniu kolor nie powinien różnić się bardzo od oryginalnego. Wszystko jest kwestią czasu., jeśli nawet będzie trochę ciemniej, to prędzej czy później stary kolor wróci ;) Tak jak napisał saphir.pl - jeśli skóra nie jest przesuszona, to nie trzeba stosować tłuszczu, zwłaszcza gdy na butach chce się osiągnąć wyższy połysk. Dobry krem posiada zazwyczaj wystarczającą ilość środków odżywczych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pocieszyliście mnie, że z czasem samo wróci do normy. Już byłem przerażony, że trwale odbarwiłem buty. Te koniakowe bym przeżył ale permanentnej zmiany koloru ze średniego brązu na ciemny chyba nie:)

Chciałem dobrze odżywić skórę i fakt, że po takim natłuszczeniu skóra wygląda świetnie - jest elastyczna, miękka, sprężysta i wygląda zdrowo. Ale następnym razem chyba sobie daruję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugi, ja bym się tak nie cieszył niestety - nie wiem skąd @eustachu czerpie wiedzę dla takich kategorycznych sądów, ale z moich doświadczeń wynika, że natłuszczona skóra nie wraca do pierwotnego koloru; może trochę się rozjaśni, ale pozostanie ciemniejsza niż  na początku... :-(

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bugi, ja bym się tak nie cieszył niestety - nie wiem skąd @eustachu czerpie wiedzę dla takich kategorycznych sądów, ale z moich doświadczeń wynika, że natłuszczona skóra nie wraca do pierwotnego koloru; może trochę się rozjaśni, ale pozostanie ciemniejsza niż  na początku... :-(

Z moich własnych doświadczeń. 

Jeśli krem jest w kolorze butów, to po jakimś tam czasie od natłuszczenia, jeśli buty będą regularnie kremowane kolor wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obstawiałbym, że rację ma @Koval, Żeby skóra nie ściemniała i użycie tłuszczu nie miało dla niej długoterminowych konsekwencji musiałaby być słabej jakości, w dodatku garbowana chromowo. Usunięcie tłuszczu to bardzo trudna sprawa. Jak masz mydło, to działaj, ale może się okazać, że usuniesz nie tylko tłuszcz i trzeba będzie buty rekoloryzować, lub nawet w skrajnych przypadkach odtwarzać lico. Powtórzę przy tym opinię, że używanie tłuszczu w takich butach nie jest wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, czy taka różnica w łamaniu się butów to norma?

Prawy złamał się ładnie, natomiast niepokoi mnie lewy - czy słusznie?

attachicon.gifWP_20160520_22_07_38_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20160520_22_08_20_Pro.jpg

Oczywiście zdjęcia w zgięciu :).

Jasne, wynika to z różnicy w budowie Twoich stóp :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem reklamacja z góry skazana jest na porażkę. Nie udowodnisz im, że nie starłeś tego np. celowo. Pójdź z tym do szewca/wyślij do Rafała, na pewno dowiesz się co z tym zrobić.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szew w podeszwie wyszedł z kanału, lato się zbliża i chciałbym jeszcze pochodzić na skórzanej podeszwie ale nie wiem czy już nie przydałoby się jej podzelować, jak myślicie? Buty mają za sobą ok. 10 wyjść po 1,5-2 km każde.  

 

nie rób nic,

poza obserwowaniem czy podeszwa nie odkleja się od pasa. Tym co trzyma podeszwę jest klej. Jeżeli fabryka zrobi la robotę rzetelnie, nic nie powinno się dziać przez długi czas.

Co do zelowania - buty już są częściowo podzelowane, szkoda, że nie w części pod noskiem - tam się podeszwa ściera najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wynika to z różnicy w budowie Twoich stóp :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem, to zależy jak długo użytkujesz buty. co do różnicy stóp nie widziałem ich więc trudno mi się wypowiadać.

Jeśli buty używasz niezbyt długo to proponuję wysłać zdjęcia do rzeczoznawcy, koszt wstępnej wyceny to 20 zł i wtedy będziesz miał pełniejszą odpowiedź czy warto zacząć temat.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.