Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

nie rób nic,

poza obserwowaniem czy podeszwa nie odkleja się od pasa. Tym co trzyma podeszwę jest klej. Jeżeli fabryka zrobi la robotę rzetelnie, nic nie powinno się dziać przez długi czas.

Co do zelowania - buty już są częściowo podzelowane, szkoda, że nie w części pod noskiem - tam się podeszwa ściera najszybciej.

 

Jak wychodzi szew, jak w tym przypadku, to raczej nie będą klejone wcześniej. Ale tak jak napisał @damiance chodź i obserwuj. Jeżeli trzeba byłoby zadziałać, to w sumie nie ma znaczenia czy na tej powierzchni co teraz, czy na większym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może doświadczenie z pastami herring shoes? Mam kilka sztuk na stanie ale zastanawiam się czy nie zainwestować mimo wszystko w saphira.

Mają chyba sporo więcej pigmentu, niż woski saphira. Dla mnie to takie coś pomiędzy pommadierem, a pate de luxe. Jak nie chce Ci się robić lustra, to są całkiem OK, można używać zamiast pommadiera, dadzą wyższy połysk. Ale lustro nimi zrobić ciężko i wychodzi raczej słabe (ja nie próbowałem, ale tak pisał w innym wątku Whitesnake).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polecicie mi jakąś niedrogą szczotkę do zamszu do codziennego stosowania, która dobrze będzie spełniała swoją zadania? Dodam, że mam już taką: http://multirenowacja.pl/szczotka-do-zamszu-nubuku-i-microfibry-saphir.html oraz taką najtańszą dwustronną z deichmanna. Żadna z nich nie posiada mosiężnego włosia. Czy te które mam powinny wystarczyć? Czy szczotki z krepy używa się na codzień? Dzięki :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polecicie mi jakąś niedrogą szczotkę do zamszu do codziennego stosowania, która dobrze będzie spełniała swoją zadania? Dodam, że mam już taką: http://multirenowacja.pl/szczotka-do-zamszu-nubuku-i-microfibry-saphir.html oraz taką najtańszą dwustronną z deichmanna. Żadna z nich nie posiada mosiężnego włosia. Czy te które mam powinny wystarczyć? Czy szczotki z krepy używa się na codzień? Dzięki :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Proszę: https://www.eobuwie.com.pl/szczotka-coccine-do-zamszu-i-nubuku.html?gclid=CIaZhYCx78wCFbYW0wodU8AG-A&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, polecicie mi jakąś niedrogą szczotkę do zamszu do codziennego stosowania, która dobrze będzie spełniała swoją zadania? Dodam, że mam już taką: http://multirenowacja.pl/szczotka-do-zamszu-nubuku-i-microfibry-saphir.html oraz taką najtańszą dwustronną z deichmanna. Żadna z nich nie posiada mosiężnego włosia. Czy te które mam powinny wystarczyć? Czy szczotki z krepy używa się na codzień? Dzięki :)

 

Na co dzień najbezpieczniej jest używać szczotki - gumowego jeżyka. Mosiężne włosie tylko w celu potrzeby mocniejszego rozczesania, ale należy uważać, by nie narobić przy tym więcej krzywdy niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten środek Tarrago służy teoretycznie do odnowienia koloru i w tym wypadku się sprawdził. Może renowator Saphir z aplikatorem, to ten sam środek, który dostępny jest w sprayu. Jeszcze jest kwestia dostępnych kolorów. O szczegóły musisz już dopytać chyba w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u Kielmana i powiedzieli mi, że odkąd mają do czynienia z pastą do zamszu, to nie używają sprayów. Mówili, że dużo łatwiej się aplikuje i nie wysusza skóry w przeciwieństwie do sprayu. Mieli collonila i woly, ale niestety nie w ciemnym brązie, więc podziękowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyszczotkować?

Z farbowaniem to spokojnie - jeśli to zabrudzenia, a nie wilgoć to i tak będzie widać. A poza tym to one chyba są granatowe? Ciemniej to już tylko czerń :-o

...

Jeśli nie doschną, proponuję umyć je wodą z szarym mydłem lub jakimś dedykowanym preparatem (np. Cleanerem z Tarrago) - powinno pomóc.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.