Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..sprzedawca poinformował że buty są zrobione z "glove leather" czyli skóry na rękawiczki. Nie skojarzyłem tego z cordovanem, ale faktycznie - pasty praktycznie nie wchłaniają, co nałożyłem to starłem. Pęcherzyki po kontkcie z wodą podobne jak we wątku o cordovan shell (dziękuję MH_fan), marszczą się też podobnie. Podpytam jeszcze w drugim wątku, dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za model? Pokaż te buty.

w opisie maja "balmoral" ale to znaczy tyle samo co "oksford". podobne bardzo do consulów ale starsze kopyto (100) i minimalnie inne szycie. stawiam ze musialy polezec dluzszy czas zapomniane w jakims magazynie. zdjecie wrzuce jutro jak bedzie lepsze swiatlo.

 

edit:

plame/opuchlizne od kropli deszczu minimalnie widac jeszcze na pierwszym zdjeciu

 

http://imgur.com/Nt9Er4f

http://imgur.com/KH9W1g4

http://imgur.com/CiCoihD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ostatnio kupiłem zamszowe trzeiwki od Bexleya. Nie bardzo jednak wiem jak usunąć ten brązowy pas zamszu na bucie. Mam do dyspozycji sCzotke do zamszu (gumka do wycierania, gumowa szczotka i szczotka drucianą -3w1) i nanoprotector saphira.

Czy da sie coś z tym zrobić?

post-4660-0-18135000-1462100660_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach najpierw trzeba zastosować gruntowne czyszczenie (nawet jeśli skóra nie wygląda na brudną). Czyszczenie powoduje stonowanie przebarwień. Później można stosować ewentualnie renowatory koloru. Używaj raczej tylko szczoteczki gumowej, druciana w przypadku słabego zamszu może zrobić go trochę "wypłoszowatym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kosmetyk za 50zl? Renomat, renowator, omnidajm -> 150zl żeby utrzymać w czystości buty za 650... Biznes życia, nie ma co ;/

użyj mydła do rąk ... pytasz, dostajesz odpowiedź i narzekasz... zawsze mogłeś kupić buty za 3000€, nie miałbyś kłopotu z wydaniem 150zł na kosmetyki... czasami ręce opadają

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj mydła do rąk ... pytasz, dostajesz odpowiedź i narzekasz... zawsze mogłeś kupić buty za 3000€, nie miałbyś kłopotu z wydaniem 150zł na kosmetyki... czasami ręce opadają

A jakbym kupił samolot, to nie miałbym problemu z zakupem sklepu z kosmetykami ;). Sa produkty i usługi, za które naprawdę warto zapłacić więcej - w przypadku kosmetyków do butów nie sposób oprzeć sie wrażeniu, ze poza lepszymi kremami i pastami saphira cała reszta kosmetyków jest warta spokojnie 1/3 wartości rynkowej. Szczotka za 40zl? Szmatka do polerowania za 30? Pudełko do trzymania butów za 200? Litości ;D. Taki desalter saphira to zwykły ocet z dodatkiem czegoś delikatnego po 50zl za malutka buteleczkę.

No ale jak już mam buty za 3000euro, to aż z duma można sobie nakupowac za 500zl kosmetyków wartych w produkcji góra 40 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym kupił samolot, to nie miałbym problemu z zakupem sklepu z kosmetykami ;). Sa produkty i usługi, za które naprawdę warto zapłacić więcej - w przypadku kosmetyków do butów nie sposób oprzeć sie wrażeniu, ze poza lepszymi kremami i pastami saphira cała reszta kosmetyków jest warta spokojnie 1/3 wartości rynkowej. Szczotka za 40zl? Szmatka do polerowania za 30? Pudełko do trzymania butów za 200? Litości ;D. Taki desalter saphira to zwykły ocet z dodatkiem czegoś delikatnego po 50zl za malutka buteleczkę.

No ale jak już mam buty za 3000euro, to aż z duma można sobie nakupowac za 500zl kosmetyków wartych w produkcji góra 40 ;).

 

Jest popyt to jest i sprzedaż. 

Zawsze możesz kupić produkty "kudłatego kartofla" - nikt Ci tego nie zabroni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym kupił samolot, to nie miałbym problemu z zakupem sklepu z kosmetykami ;). Sa produkty i usługi, za które naprawdę warto zapłacić więcej - w przypadku kosmetyków do butów nie sposób oprzeć sie wrażeniu, ze poza lepszymi kremami i pastami saphira cała reszta kosmetyków jest warta spokojnie 1/3 wartości rynkowej. Szczotka za 40zl? Szmatka do polerowania za 30? Pudełko do trzymania butów za 200? Litości ;D. Taki desalter saphira to zwykły ocet z dodatkiem czegoś delikatnego po 50zl za malutka buteleczkę.

No ale jak już mam buty za 3000euro, to aż z duma można sobie nakupowac za 500zl kosmetyków wartych w produkcji góra 40 ;).

 

Zazwyczaj cena detaliczna produktu jest wyższa niż cena produkcji. Używam kosmetyków Saphir gdzieś od początku 2013 roku. Przez ten czas zużyłem 1,5 butelki renomatu, czyli 70,5 zł na 3 lata. Myłem pewnie kilkanaście par butów. Jednak najważniejsze jest to, że kosmetyk świetnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja. :) Loafersów faktycznie brakuje, szczególnie tassel loafers. 

 

 

... koledzy zmotywowali mnie do tego, żeby pierwszy raz od bardzo dawna spędzić kilka godzin z pastami i woskami, 

 

Masz niezłe tempo. Miałbym z tym zabawy na 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze cztery godziny mi to zajęło... a w użyciu były tylko pasty i woski, bez renomatu/renowatora. Do "tych śmiesznych butów z kutasikami" jakoś nie mogę się przekonać. Ale do "tych śmiesznych butów z klamerkami" też się długo przymierzałem, więc może i co do tassel loafers jeszcze zmienię zdanie. 

 

Hargin: Ale że taka jak o smoku wawelskim? ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koniec tygodnia tylko odkurzam używane w tym tygodniu buty, a co jakiś czas na daną parę nakładam krem, wosk, czy poddaję dogłębnemu czyszczeniu. Wtedy nie trzeba spędzać długich godzin nad butami. :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.