Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post i pytanie, ktore przez wiekszosc z uzytkownikow zostanie skwitowane usmiechem, ale sprobuje:). Czym polerowac buty po nalozeniu kremu lub pasty? Szczotka czy bawelna? Kolejne zaskakujace:) Czy krem do butow, np. Burgol ma te same wlasciwosci co pasta i czy mozna uzywac go z ta sama czestotliwoscia co paste, naprzemiennie. Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post i pytanie, ktore przez wiekszosc z uzytkownikow zostanie skwitowane usmiechem, ale sprobuje:). Czym polerowac buty po nalozeniu kremu lub pasty? Szczotka czy bawelna? Kolejne zaskakujace:) Czy krem do butow, np. Burgol ma te same wlasciwosci co pasta i czy mozna uzywac go z ta sama czestotliwoscia co paste, naprzemiennie. Z gory dziekuje za odpowiedz

Ja poleruje szczotką z dość miękkim włosiem, natomiast są tacy którzy polerują bawełnianą szmatką, pończochą czy nawet kawałkiem futra. Według mnie to osobista preferencja.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szczotka tylko do wstępnego czyszczenia.

Nakładanie, polerowanie robię tylko szmatką. Dostałem kiedyś wyprodukowaną przez Saphir od multirenowacji jako prezent i mimo całej mojej sceptyczności (bo czym się taka szmatka różni od "zwykłej") okazała się najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szczotka tylko do wstępnego czyszczenia.

Nakładanie, polerowanie robię tylko szmatką. Dostałem kiedyś wyprodukowaną przez Saphir od multirenowacji jako prezent i mimo całej mojej sceptyczności (bo czym się taka szmatka różni od "zwykłej") okazała się najlepsza.

Dzieki. Wiem juz wiecej, a jednak niewiele:). Szczotka, bawelna (szmatka) 1:1:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczotkę tańszą niż przysłowiowe 10zł, dokładnie tą http://allegro.pl/szczotka-do-pastowania-obuwia-butow-i5326109827.html i też daje radę, bardzo miękkie włosie. To zależy jakie buty poleruję, jak skóra gładka to szmatką, a np. buty full brogues to szczotką, ponieważ szmatka na ażurowaniu się kołtuni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

Rozumiem. Czy farbowanie mogę załatwić u każdego szewca? Muszę mieć ze sobą farbę? Ile zwykle kosztuje taka usługa? Przepraszam za ten natłok pytań, jestem zupełnie zielony  :? .

 

@aron

Dokładnie. Sam byłem bardzo zdziwiony. Te buty to Loake Braemar. Mówiąc szczerze nie byłem bardzo delikatny nakładając krem, ale żeby aż zedrzeć pigment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

Co się właściwie stało? Nałożenie kremu za pomocą zwykłej szczotki spowodowało usunięcie wykończenia?

 

Na 99 % krem usunął wykończenie. 

 

@szewc24.pl

Rozumiem. Czy farbowanie mogę załatwić u każdego szewca? Muszę mieć ze sobą farbę? Ile zwykle kosztuje taka usługa? Przepraszam za ten natłok pytań, jestem zupełnie zielony  :? .

 

 

U każdego, który ma o tym pojęcie i doświadczenie, bo inaczej trafisz z deszczu pod rynnę, albo możesz trafić też na szewca co Ci buty w parę minut pofarbuje farbkami wodnymi (były takie przykłady na forum).

 

edit :

cena to kwestia indywidualna każdego usługodawcy, jakby któryś szewc chciał od Ciebie farbę do pomalowania, to uciekaj z butami gdzie pieprz rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam podobnego przypadku po zastosowaniu kremu Tarrago na dobrych skórach. Czy nie jest to przypadkiem Polished Leather?

Jeżeli tak, to nie polecam na takich skórach stosować standardowych kremów do licówek, lecz delikatnych kremów przeznaczonych do tego typu skór:

http://multirenowacja.pl/gel-glass-szmatka-delikatny-zel-do-skor-gladkich-saphir.html

http://multirenowacja.pl/gel-cream-tarrago-50ml-delikatny-zel-do-skor.html

 

Próba na skrawku przed użyciem dla pewności ZAWSZE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musiałem mieć wyjątkowo podły polished na warsztacie swego czasu :)

 

Generalnie Shoe Cream to produkt na bazie wody, więc jest on bezpieczniejszy dla takich skór niż lepszej jakości kremy penetrujące głębiej. Nie doszukiwałbym się tu winy samego kremu. Zastanowiłbym się raczej nad jakością wykończenia ewentualnie techniką aplikacji. Nadmiar siły słabszym wykończeniom nie służy. Jeżeli wykończenie schodzi pod Shoe Creamem przy użyciu kremów produkowanych na bazie rozpuszczalników może być jeszcze "ciekawiej".  Skoro wykończenie tak chętnie schodzi, sam bym pewnie usuwał wykończenie i malował na nowo. Ale raczej nie polecam takich prac początkującym - chyba rozsądniej wysłać buty do @szewc24 lub @arsena - podotykają, zdiagnozują i dobiorą optymalne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.