Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@flozbi - po Twoim wyjaśnieniu o cel zelowania, podejrzewam, że nie chodziło o wymianę obcasów, a o wymianę fleków na antypoślizgowe. Jeżeli szewc użył określenie obcasy na fleki, to gratuluję mu znajomości terminologii, jeżeli Ty przekręciłeś słowo, to Twój poprzedni post z pytaniem od samego początku wprowadzał w błąd.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że Creme Universalle ma podobne właściwości jak renowator. Używam go do pielęgnacji teczki i portfeli. Nic więcej poza tym środkiem nie nakładam.

Ja zasugerowałem się opisem z multirenowacji informującym, że tego środka ("kremu uniwersalnego") używają konserwatorzy Biblioteki Narodowej w Paryżu (to chyba gdzieś we Francji jest ;) ) i od przedwczoraj stosuję go do odnawiania skórzanych grzbietów swoich XVIII- wiecznych "białych kruków". Oprawione zazwyczaj w półskórek polonica, często niestety w opłakanym stanie (wiadomo- zawieruchy różnorakie naszego kraju nie omijały, nie to co we Francji ;) ). Efekty osiągnąłem więcej niż zadowalające, ale właśnie takich się spodziewałem  :D .

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flozbi - po Twoim wyjaśnieniu o cel zelowania, podejrzewam, że nie chodziło o wymianę obcasów, a o wymianę fleków na antypoślizgowe. Jeżeli szewc użył określenie obcasy na fleki, to gratuluję mu znajomości terminologii, jeżeli Ty przekręciłeś słowo, to Twój poprzedni post z pytaniem od samego początku wprowadzał w błąd.

Masz rację, o zaniesienie butów poprosiłem tatę i przekręcił terminologię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na pewno ta kwestia była już poruszana na forum, ale niestety mie mogę znaleźć nigdzie tego wątku. Mianowicie, jak najlepiej przechowywać swoje buty? Nie chodzi mi tu o prawidła, czy odstawiacie je po prostu na półkę, do szafy, czy chowacie dodatkowo do woreczków bądź pudełek? Nie ukrywam, że chciałbym je ustawiać normalnie na półkach w garderobie ale nie wiem czy nie wpłynie to źle na ich żywotność.

Dziękuje z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie procedura przechowywania butów wygląda następująco:

1. buty na prawidłach

wariant 1. but jest często używany

2. podłoga w przedpokoju

wariant 2. but idzie w odstawkę

2. musi być suchy

3. następnie do wora, najlepiej dwóch ale nie zawsze są (tutaj taki mały przytyk do kolegów z Yanko).

4. jeśli wór jest jeden i bez przegródki, to buty stykają się podeszwami

5. do pudła

6. do szafy jeśli nie ma miejsca w szafie (a tych butów dziwnym trafem się nazbierało, co gorsza część jest chyba na dożywotnim zesłaniu) to mam taki sekretny kącik gdzie jest kolumna z xx pudeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) To są buty, a nie cygara, stare obrazy czy rocznikowe wina:-) Od odżywiania butów są kosmetyki, a opisany przez Ciebie sposób przechowywania nic im nie zaszkodzi (no chyba że masz tam pleśń, wilgotność 100%, ostre światło itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) To są buty, a nie cygara, stare obrazy czy rocznikowe wina:-) Od odżywiania butów są kosmetyki, a opisany przez Ciebie sposób przechowywania nic im nie zaszkodzi (no chyba że masz tam pleśń, wilgotność 100%, ostre światło itp.).

Dzięki za rozwianie wątpliwości, nie ukrywam że zacząłem moją przygodę z butami z wyższej półki od niedawna i mam na punkcie ich ochrony bzika, pewnie po 10 parze przejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niższa temperatura ? Po remoncie przeniosłem buty do garderoby - jest kiepsko ocieplona i mam tam w tej chwili jakieś 7-8 stopni.

Nie wiem; według mnie nie ma problemu (to wyższa temperatura, a szczególnie grzejnik stanowiłyby problem), ale może szewc24 lub ktoś inny się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim miejscu zamieszkania nie miałem możliwości, aby wszystkie buty trzymać w ciągłej gotowości. Po sezonie więc, te których nie zamierzałem już w najbliższych miesiącach zakładać, lądowały w kartonach w szafie. Teraz zaanektowałem trochę więcej miejsca w garderobie i szafie, trochę zmodyfikowałem to i owo i zamierzam wszystkie buty mieć pod ręką, W garderobie w sieni jest ogrzewanie podłogowe, więc się zastanawiam, jaki wpływ może mieć na buty stawiane bezpośrednio na podłodze. Myślę, że najbezpieczniej będzie w szafce na specjalnych stelażach, które sam zamontowałem (to ta modyfikacja). Szafka ma otwory wentylacyjne pomiędzy półkami. Nie wiem, jak się to sprawdzi, ale mam nadzieję, że będzie O.K

https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_02_2016/post-6001-0-55074800-1456522223.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie na pewno już było, ale czy nowe buty (Yanko) warto natłuścić przed rozchodzeniem? Niby do tej pory tak robiłem, ale może się myliłem...

 

W moich pierwszych użyłem renowatora + pommadiera i niezbyt ładnie się złamały, w drugich (fakt czarnych) postanowiłem poeksperymentować i użyłem płynnego tłuszczu. Nałożyłem ponad 10 warstw aż skóra przestała "pić" i zrobiła się matowa. Po dwóch tygodniach  zmatowienie zniknęło więc zastosowałem standardowy zestaw: renowator+pommadier+wosk. W czasie tych dwóch tygodni nosiłem je w biurze, pięknie się złamały. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.