Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To co zrobiłeś na skórze, to już nie jest czyszczenie.

 

Pozbawiłeś skórę nie tylko wykończenia, ale tarciem doprowadziłeś do uszkodzenia lica skóry, miejscami zrobiłeś prawie nubuk. Wybarwienie jakie mocne by nie było, podda się kiedy będziesz namiętnie tarł w danym miejscu. Renomat nie jest środkiem, który wg mnie ma uzasadnienie na nowych butach, czy nawet w przypadku potrzeby odczyszczenia kremu środków z cholewek butów. Najlepsze do tego celu są mydła (nie glicerynowe), żele do czyszczenia, kremy czyszczące, itp. Nie można tak robić, bo nawet najlepszej jakości skóry zniszczy się takim działaniem.

 

Teraz to już nie tylko rekoloryzacja, ale odtwarzanie lica skóry i tak naprawdę kompleksowa renowacja.

 

edit :

doczytałem dokładniej że buty mają 2 lata. Jak tak, to na zdjęciach sprzed użycia renomatu wyglądały rewelacyjnie. Wystarczyło by tylko prawidłowe odczyszczenie, minimalna rekoloryzacja i byłoby wszystko super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z usunięciem starych warstw pasty.

Buty skóra licowa CLARKS Fawley Lo Gore-Tex Black Leather ok. 2 lat używania.

Prawdopodobnie kiedyś albo użyłem jakichś środków które nie zostały później usunięte albo coś źle robiłem. W każdym bądź razie efekt jest taki, że mimo "dużego" nakładu pracy ciężko jest doprowadzić buty do połysku. Da się to oczywiście zrobić ale niestety każde dotknięcie skóry buta powoduje że zostaje "tłusty ślad".

Chciałbym usunąć stare warstw pasty, próbowałem już różnych sposobów w tym SAPHIR Renovator krem do skór licowych ale niestety efekt jest powiem szczerze "żaden".

W załączeniu zdjęcia. specjalnie użyłem więcej wody aby było widać ile jest startej pasy do usunięcia. Polerowanie niestety, że tak powiem jest mało efektywne :-)

I tak jak na wstępie, pytanie, czym usunąć stare warstwy pasty.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Krzysiekattachicon.gifWP_20160214_001.jpgattachicon.gifWP_20160214_002.jpg

Witam

Niestety pól butelki renomatu i 3 godziny później efekt jest jak na załączonym zdjęciu. Na szmatce którą używałem dalej są czarne ślady, zwłaszcza po mocniejszym dociśnięciu. Na butach po przejechaniu palcem zostają ślady kal widać. Jakieś pomysły? Mam dalej próbować renomatem, czy może odpuścić sobie?

pozdr.

Krzysiek

post-8236-0-92677100-1455985581_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pól butelki renomatu i 3 godziny później efekt jest jak na załączonym zdjęciu. Na szmatce którą używałem dalej są czarne ślady, zwłaszcza po mocniejszym dociśnięciu. Na butach po przejechaniu palcem zostają ślady kal widać. Jakieś pomysły? Mam dalej próbować renomatem, czy może odpuścić sobie?

pozdr.

Krzysiek

 

Co ja bym nie dał za tak wytrwałego pracownika :) Odpuść sobie już, bo w skórze dawno już nic nie ma, a Ty wycierasz po prostu pigment.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zniszczyłeś tarciem lico i zmieniła się sama faktura skóry, jest teraz taki meszek. Jeśli chciałbyś samemu powalczyć, to jedynie środkiem Renovating Cream Saphir, ale trochę duża powierzchnia jest i musiałbyś całe cholewki butów przetrzeć i to też nie dając grubej warstwy. Są inne metody, ale już warsztatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

Czy takie jaśniejszy odcień skóry w miejscach, w których pracuje, to coś czym trzeba się przejmować? Sam mam taki efekt w niektórych butach (szczególnie po jakimś czasie użytkowania) oraz widziałem ten efekt na zdjęciach nawet drogich butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Apreturę wykończeniową stosują również marki premium. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to najtańszy i najszybszy sposób na finalne wykończenie skóry.

Jeżeli apretura jest dobrej jakości, to przylega ładnie do skóry i nie stwarza większych problemów. W miejscach pracy cholewek butów, mniejsze, lub większe pręgi będą się pojawiać z dwóch podstawowych powodów :

- jest to wybarwienie powierzchniowe
- kolor apretury zawsze będzie się różnił od koloru wybarwienia cholewek

Często za pomocą apretury, szczególnie tej nanoszonej ręcznie, firmy stosują efekt a'la patynowania, ale w zdecydowanej większości wygląda to tandetnie.

Sama apretura ma pewne wady :
1. Wygląd skóry nie ma takiego "życia", kolor w odbiorze wizualnym jest "plastikowy", nie ma po prostu efektu wizualnego "wow".
2. Znacznie ogranicza, lub czasami wręcz uniemożliwia wchłanialność kosmetyków, lub powoduje mazanie się środków po cholewce butów, dlatego w takich przypadkach zalecane jest używanie kremów o rzadkiej konsystencji.

W tańszych butach, firmy często stosują mocno kryjącą apreturę, aby ukryć niedoskonałości skóry, przebarwienia, widoczne blizny, itp.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zniszczyłeś tarciem lico i zmieniła się sama faktura skóry, jest teraz taki meszek. Jeśli chciałbyś samemu powalczyć, to jedynie środkiem Renovating Cream Saphir, ale trochę duża powierzchnia jest i musiałbyś całe cholewki butów przetrzeć i to też nie dając grubej warstwy. Są inne metody, ale już warsztatowe.

W takim razie pozwolę sobie dzisiaj wysłać do Ciebie buty. Mam nadzieję, że uda się coś z nimi zrobić

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

 

myślę że pytanie może wydawać się dla wielu zabawne ale mam problem, otóż na bucie widać ślad przetarcia tj. najprawdopodobniej obcasem o but. Została czarna ryska na przodzie oraz na drugim bucie na pięcie.

 

Możecie proszę pomóc czym usunąć takie ślady? Bardzo z góry dziękuję!

 

pozdrawiam,

Adam

 

 

post-7954-0-99318600-1456154211_thumb.jp

post-7954-0-09104900-1456154216_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meerminy ciąg dalszy:

 

Trzewiki mam od dwóch tygodni. Kilka razy były noszone dzień po dniu. W weekendy nieużywane. Zawsze odpoczywały w pełnych prawidłach cedrowych. Ostatni raz noszone były w zeszły czwartek. Wieczorem wspomnianego dnia były faktycznie dość mocno wilgotne w środku, wsadziłem prawidła i tak leżały do niedzieli. W niedziele wieczorem wyciągnąłem prawidła i ku mojemu zdziwieniu dalej były delikatnie wilgotne, a kiedy wsadziłem rękę głębiej, aby sprawdzić sam czubek do którego prawidła nie dochodziły zobaczyłem na palcach czarny ślad. Nie było możliwości aby zaglądnąć do środka więc wsadziłem telefon i zrobiłem zdjęcie. ujrzałem to:

 

20160221_185051.jpg

 

Podkreślam, że buty mam od dwóch tygodni. Na szczęście w międzyczasie wynikły okoliczności przez które producent poprosił mnie o odesłanie butów celem sprawdzenie (o tym więcej piszę w wątku poświęconym Meerminom)

 

W związku z powyższym mam trzy pytania.

 

1. Dlaczego to się stało? tak jak wspominałem buty zawsze odpoczywały w prawidłach. Czy jest to wyłącznie moja wina czy również wynika z jakiejś wady butów. W zeszłym roku nosiłem dzień w dzień, całą zimę sztyblety z zalando za 350 zł  również na skórzanej podeszwie i nigdy nie widziały prawideł, a po pleśni ani śladu.

 

2. Czy nie jest tak, że jeśli buty po dniu noszenia są wilgotne, a prawidła nie sięgają do samego czubka (myślę, że zazwyczaj tak bywa) to miejsce niewypełnione prawidłami pozbawione jest dostępu do powietrze, a tym samym stwarza się idealne środowisko do powstania pleśni?

 

2. Co zrobić aby więcej mi się to nie przydarzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem kilka przypadków z pleśnią w butach Klientów, ale skutecznie udało się ją zwalczyć. Pomogło dogłębne czyszczenie wewnątrz i ozonowanie. Samo przemoczenie butów, a nawet ich kilkudniowe zatopienie w wodzie (miałem taki przypadek) nie powinno być powodem do powstania pleśni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Kończ się zimowy sezon, czas odłożyć buty do szafy, w związku z tym mam pytanie.

W jaki sposób przygotować buty do "leżakowania" do kolejnej zimy?

Wyczyścić, natłuścić, wypastować i wypolerować, czy też wyczyścić i natłuścić bez pastowania i polerowania?

 

Krzysiek

Wyczyścić, suche włożyć do pudełka, cieszyć się życiem.

 

Co do zabiegów pielęgnacyjnych to przed następną zimą zobaczysz co jest potrzebne (jeśli w ogóle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.