Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@Tanatos70, już chyba wiem ... najprawdopodobniej produkt, który był w fazie testów został umieszczony na ulotce i poszło do druku. Ostatecznie Sole Guard wygrał zawody i on trafił do produkcji. Tego kremu raczej nie da się kupić. 

 

@MichałP, Renovateur Cream jest w stanie oczyścić skórę i usunąć wcześniej nakładane woski oraz zregenerować skórę. Twoje buty są raczej czyste, wosków nie nakładałeś ... regenerować jej na razie nie trzeba. Jeżeli to możliwe, to ewentualnie można spróbować bawełnianą szmatką spróbować ściągnąć nadmiar tłuszczu, a jak skóra z czasem dojdzie do siebie to przy konieczności czyszczenia dopiero Renovateur + Pommadier. Unikaj nadmiaru. Jeżeli lubisz połysk, to za jakiś czas wosk Pate de Luxe Saphir, ale na razie nie ma sensu, bo tak natłuszczona skóra nie pozwoli na zbudowanie lustrzanego połysku. Buty na pewno zachowają określony charakter, ale dzięki kremowi z pigmentem i woskom skóra po zabiegach powinna prezentować się lepiej. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin - ostatecznie nie samą elegancją człowiek żyje, a do garnituru ich nie zakładam :) Poza tym to bodaj jedyne miejsce, gdzie można wymienić się naprawdę rzeczowymi uwagami na te tematy, abstrahując od formalności obuwia. Jeżeli popełniłem bezeceństwo wrzucając tutaj swoje buty, to przepraszam. :)

 

saphir.pl - serdecznie dziękuję za pomoc! Teraz to już mi się wyklarowało. Spróbuję je jeszcze trochę pogłaskać bez nakładania czegokolwiek, a za jakiś czas, jak skóra przyschnie i potraktuję ją czymś stosownym, zgłoszę się ponownie - tym razem z efektem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tanatos70, już chyba wiem ... najprawdopodobniej produkt, który był w fazie testów został umieszczony na ulotce i poszło do druku. Ostatecznie Sole Guard wygrał zawody i on trafił do produkcji. Tego kremu raczej nie da się kupić.

O.K. Dziękuję za informację. Będę testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin - ostatecznie nie samą elegancją człowiek żyje, a do garnituru ich nie zakładam :) Poza tym to bodaj jedyne miejsce, gdzie można wymienić się naprawdę rzeczowymi uwagami na te tematy, abstrahując od formalności obuwia. Jeżeli popełniłem bezeceństwo wrzucając tutaj swoje buty, to przepraszam. :)

 

Z tym "ostatecznie" to bym był ostrożny - patrząc na metamorfozy jakie przeszła moja garderoba, nie wypowiem tego głośno :)

 

BTW: typowo "obuwnicze" forum to wbutach.pl  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taka mała ciekawostka odnośnie czyszczenia skóry lakierowanej. W czytanej przeze mnie obecnie książce zaintrygowało mnie zdanie: "She went over my patent-leather shoes with a cold biscuit until she saw her face in them". Po sprawdzeniu w google okazuje się, że na południu USA faktycznie kiedyś w ten sposób polerowano swoje buty przed pójściem do kościoła.

 

I lived on a farm when young. Patent leather shoes were the fashion for church. You use your biscuit to clean and polish patent leather. Don't laugh, it works.

 

 

https://answers.yahoo.com/question/index?qid=1006012906125

 

post-5706-0-99121600-1452362540_thumb.pn

 

https://books.google.pl/books?id=4D5ZBQAAQBAJ&pg=PA24&lpg=PA24&dq=cold+biscuit+patent+leather&source=bl&ots=jdVNeVYtgq&sig=-tX9DekgDRkgkx6_vT_84DVLRfo&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwim1I3bpZ3KAhWjjXIKHXLsAIE4ChDoAQgdMAA#v=onepage&q=cold%20biscuit%20patent%20leather&f=false

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zgubić się można w renowacji skóry Pebble Grain. Mam na czubku zadrapanie (zdjęcie poniżej). Czym to zniwelować - Creme Renovatrice w odpowiednim kolorze? Około 3 miesiące temu kładłem na te buty wosk pszczeli, czy muszę użyć jakiegoś środka do usunięcia tego wosku? I ostatnie pytanie - jaki kolor kremu (o ile jest właściwym środkiem do tego zadania) wybrać: 37 - średni brąz?

Zdjęcia: http://imgur.com/a/hW6lO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano Protector to środek niemal do wszystkiego. Ostatnio ktoś nawet prosił, by przed zakupem zrobić test na lustrze ;)

 

Trzeba mieć jednak świadomość, jak na licówkach działa. Po prostu, jak połysk to raczej bez nano, bo wystąpi zmatowienie. Jak lubimy matowe wykończenia, albo do czynienia mamy z butami casualowymi bez połysku lub sportowymi to nie ma przeciwwskazań. Stopień matu zależy w dużej mierze od samej licówki. Jeżeli licówka jest matowa to nic, albo niewiele się zmieni. Środek jest neutralny dla skóry. Ale, jak skóra jest wybłyszczona to już zmienić się może. Najlepiej zrobić próbę na pięcie i ocenić czy efekt jest oczekiwany i akceptowalny. Podsumowując, masa ludzi z zadowoleniem stosuje Nano również na licówkach, a sam producent jak najbardziej rekomenduje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów! Szkoda, że w tak tragicznych dla mnie okolicznościach...

Zaczęło się od ryski na czubku gordonów. Gdzieś wyczytałem, że wyrównując powierzchnię można spróbować podziałać z papierem ściernym o wysokiej gramaturze. No cóż... u mnie nie zadziałało.
Skóra na czubku straciła kolor, w najbardziej wytartym miejscu zrobiła się jak zamsz. Czy są jakieś domowe metody uratowania buta? Czekam na odpowiedź od szewc24, ale może zostanę oświecony. 

post-6438-0-20266900-1452797304_thumb.jppost-6438-0-90857800-1452797317_thumb.jppost-6438-0-13885800-1452797327_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałem nowe buty standardową procedurą, tj.  Renovateur —> Pommadier —> Pate de Luxe. Niestety, po jednym wyjściu i malutkim deszczu, na zgięciach zaczęło robić się dziwne przebarwienie. Nie powinna to być pasta zostawiająca ślady w miejscu gdzie skóra pracuje, bo przebarwienia są tam, gdzie pastę kłaść skończyłem i zostawiłem sam Pommadier. Spotkał się może ktoś z czymś takim? Zastanawiam się, czy użyć teraz Pommadiera, czy może jednak spróbować z woskiem?

 

post-4094-0-93730100-1452811001_thumb.jppost-4094-0-93916700-1452811096_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie papieru ściernego do skóry to rzecz zupełnie niedopuszczalna dla amatorów. Ma to bardzo sporadyczne zastosowanie, ale przy skórach "pancernych". Można bardzo delikatnie posiłkować się czasem papierem ściernym o dużej gradacji (drobnoziarnisty) przy skórach licowych, ale należy liczyć się z tym, że będzie 100 % potrzeba odtworzenia lica, czego nie zrobi się żadnym kremem, czy też woskiem. Po użyciu na takich skórach papieru, należy stosować później specjalne blokery, a następnie zamknąć skórę i wykonać odtworzenie samego lica. Nie mając doświadczenia, można tylko i wyłącznie zniszczyć buty.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dziwna moda, żeby nowe buty renowatorem traktować?...  :?

Michał, moim zdaniem renowatorem zdjąłeś/naruszyłeś fabryczne wykończenie skóry (co nie najlepiej o tym wykończeniu świadczy... ).

Renowator ma małe właściwości czyszczące, główne zadanie to odżywienie skóry. Może Ci się z Renomatem nazwy pomyliły. Ja stosuje Renowator do każdych nowych butów.

 

Co do Massimo Dutti to zauważyłem, że ich buty ze skóry licowej mają bardzo kiepskie wykończenia, które się łatwo ścierają. Co innego skóry zamszowe, te są wytrzymałe. Dlatego teraz patrzę głównie na buty zamszowe z MD. Możesz spróbować potraktować buty kremem i dać jakiś czas na wchłonięcie kremu albo reklamować. Może ktoś kto ma doświadczenie z kremem koloryzującym Juvacuir się jeszcze wypowie czy warto.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, gdyż całość bardzo ładnie wchłonęła kosmetyki i zyskała ciekawą głębie koloru. Tylko ten nieszczęsny fragment... Dodam, że wrócił on do oryginalnego koloru skóry. Nie jest to jakiś trzeci, jaśniejszy odcień.

@Koval: renowatorem, a nie renomatem ;)

Możliwe, że dałeś za dużo kremów które po prostu odpadły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.