Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam zagwozdkę, zamówiłem sobie butki :

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4563#

 

i teraz nie wiem w sumie jakie kosmetyki, a raczerj jaki kolor do nich dobrać. Chciałbym by nabrały jakiejś fajnej patynki :)

 

Krem raczej zamówie Saphire 08 - burgundowy ale myślałem czy aby na czubek nie nałożyć np czarnego wosku. 

 

wosk nie ma w sobie dużo pigmentu i raczej nie będzie diametralnej zmiany koloru, minimalnie tylko go przyciemnisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk nie ma w sobie dużo pigmentu i raczej nie będzie diametralnej zmiany koloru, minimalnie tylko go przyciemnisz

Hmm no to może i dobrze właśnie, chodzi o lekką patynkę. Zastanawiałem się nad jedną lub dwiema warstwami wosku bezbarwnego dla głębi koloru ale nigdy nie nakładałem takiego wosku i nie wiem czy faktycznie daje to pożądane efekty :)

season-colour-patina-red-dandy-shoe-care

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poćwicz najpierw na butach, których Ci nie szkoda, by złapać trochę wprawy i ocenić efekt na żywo. Pobaw się i woskami i kremami, a później oceń czy to jest to czego szukasz na nowych butach. Na powyższej fotce wydaje mi się, że użyto jednak farb lub silniejszych pigmentów. 

 

Trochę na temat przyciemniania nosków woskami (bezbarwny podkład to dobry pomysł):

http://blog.multirenowacja.pl/lustrzany-polysk-i-przyciemnione-noski-w-butach-eleganckich/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Zrobiłem tak:

1. Najpierw czyszczenie wodą (lewy but), a następnie mydło saphir (prawy)post-7706-0-53784500-1447621797_thumb.jp

I tak wyglądały po wyschnięciu

post-7706-0-36505600-1447621860_thumb.jp

2. Następnie juvacuir saphir - genialne krycie, po 2 warstwach zastanawiałem sie czy krem jest konieczny

post-7706-0-25577100-1447622059_thumb.jp

3. Jednak zdecydowałem sie na saphir cream w tym samym kolorze co juvacuir

post-7706-0-42563300-1447622248_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników forum odnośnie pielęgnacji obuwia:). Zakupiłem dziś brogsy Wittchen - https://www.sklep.wittchen.com/product/13793/buty-meskie.html. Jak powinienem o nie dbać - czy należy je pastować tak jak skórzane buty bez dziurkowań, czy ze względu na dziurkowanie wskazana jest jakaś inna metoda pielęgnacji? I jeśli pastowanie, to jaki powinien być kolor pasty? Buty maja delikatnie inny kolor na noskach, i w związku z tym zastanawiam się, czy powinienem stosować dwa różne odcienie pasty, czy lepiej użyć pasty bezbarwnej?

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zakupiłem niedawno czarno-białe martensy i chciałbym używać do nich kremu bezbarwnego do cordovanu. Czy pastowanie bydlęcej skóry takim kremem to dobry pomysł, czy są jakieś obostrzenia np w kwestii ilości kremu lub częstotliwości pastowania?

 

Skoro buty są ze skóry bydlęcej to dlaczego chcesz używać kremu do cordovanu? Przecież kremy bezbarwne do skóry bydlęcej/cielęcej również istnieją. Lepiej użyć kremu czarnego i bezbarwnego.białego, jeżeli połączenia tych dwóch kolorów skór pozwalają na takie zastosowanie kosmetyków. Generalnie należy nakładać niewielkie ilości kremu. Częstotliwość musisz ocenić sam, bo nie wiadomo w jakich warunkach buty będą użytkowane. Jedyne co mogę powiedzieć, to, że nie trzeba nakładać kremu codziennie, czy po każdym wyjściu.

 

Chciałbym potraktować cholewkę dubbinem. Na której pozycji powinienem go "umieścić" w procedurze czyszczenie-renowator-krem-pasta/wosk?

Na mój chłopski rozum przed albo po renowatorze, ale prosiłbym o radę.

 

Po renowatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, czy należy natłuścić skórzaną podeszwę przed pierwszym wyjściem? Czy też nową podeszwę nie natłuszczać? Ostatnio przypadkiem natrafiłem na wyjątkowo atrakcyjną ofertę cenową butów Prime Shoes i nurtuje mnie to pytanie. Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, czy należy natłuścić skórzaną podeszwę przed pierwszym wyjściem? Czy też nową podeszwę nie natłuszczać? Ostatnio przypadkiem natrafiłem na wyjątkowo atrakcyjną ofertę cenową butów Prime Shoes i nurtuje mnie to pytanie. Z góry dziękuję za pomoc!

 

Nie, po pierwszym, najpóźniej drugim wyjściu. Chodzi o to, żeby środek wniknął w skórę podeszwy, musi być więc choć trochę przetarta. Zresztą natłuszczając przed pierwszym wyjściem ryzyko efektownego poślizgu znacząco rośnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje "15" staram się kilka razy w sezonie natłuścić - organoleptycznie stwierdzam, że tempo ścierania jest mniejsze. Trudno jednak mi jest jednoznacznie wytłumaczyć z czego się to bierze. Być może natłuszczona skóra mniej ściera się przy tarciu o chodniki i w mniejszym stopniu chłonie wilgoć z podłoża.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że było, ale dawno i nie wiem jak znaleźć. Jakim środkiem można pielęgnować buty od wewnątrz? Ktoś tak kiedyś pisał, wystarczy coś ogólnego przeznaczenia, zależy mi tylko na odżywieniu skóry... Chyba chodziło o jakiś balsam, tylko nie wiem który.

Mam, znalazłem, chodziło o Creme Uniwersalle, przepraszam za niepotrzebny post :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, po pierwszym, najpóźniej drugim wyjściu. Chodzi o to, żeby środek wniknął w skórę podeszwy, musi być więc choć trochę przetarta. Zresztą natłuszczając przed pierwszym wyjściem ryzyko efektownego poślizgu znacząco rośnie.

Dziękuję za pomoc! Czytając opinie na forum zastanawiam się czy faktycznie różnego rodzaju środki do pielęgnacji obuwia tak bardzo przedłużają jego żywotność. Gdyż widzę, że jest spory podział na "sympatyków pielęgnacji" (w sensie więcej niż jeden środek) i "przeciwników". Szczerzę mówiąc łatwiej by było gdyby była jedna rzecz - pasta czy krem i problem z głowy! No i tu również dylemat - to pasta, czy krem?... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Czytając opinie na forum zastanawiam się czy faktycznie różnego rodzaju środki do pielęgnacji obuwia tak bardzo przedłużają jego żywotność. Gdyż widzę, że jest spory podział na "sympatyków pielęgnacji" (w sensie więcej niż jeden środek) i "przeciwników". Szczerzę mówiąc łatwiej by było gdyby była jedna rzecz - pasta czy krem i problem z głowy! No i tu również dylemat - to pasta, czy krem?... :)

 

Jedna rzecz - mając na myśli pielęgnację podeszwy miałem na myśli ten środek:

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/253,burgol-olej-do-podeszw.html

a nie uniwersalny tłuszcz do skór.Gwoli precyzji. Ja mam za sobą dopiero pierwsze olejowanie  - 8 warstw (wiem, z rozpedu przesadziłem powinno być 6:), potem już po 1 - myślę, ze przy kruponach bardzo dobrej jakości (mam nadzieję, że na Santosach się nie zawiodę) gra jest warta świeczki. 

 

Pasta również utwardza skórę, uodparnia trochę na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dobrej firmy kosztuje 20 parę zł, naprawdę szkoda Ci tych 2 dych, żeby cieszyć się dłużej w dobrej kondycji butami za kilkaset zł? Tym bardziej, że kremu używa się zazwyczaj rzadziej niż pasty; bardziej w kontekście odświeżenia koloru, przykryciu drobnych rys, ubytków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.