Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

... a miesiąc temu Daniel napisał... 

 

.... moim zdaniem tłuszcz stosowany jest zdecydowanie zbyt często. Takie notoryczne natłuszczanie prowadzi do nadmiernego zmiękczenia skóry. Nie jest ona w stanie już więcej wchłonąć, więc się klei. 

 

Jeżeli jest taka konieczność (skóry przesuszone, wymagające głębokiej regeneracji) tłuszcz 1/2 razy w sezonie w zupełności wystarczy ... jeżeli w ogóle jest taka potrzeba, bo z reguły przy tego typu butach w zupełności wystarczy Pommadier Cream, który zadba o kondycję skóry wraz z kolorem. 

 

Polecam zacząć od podstaw:

http://pastadobutow.pl

 

... domyślam się, że jadą nowe, pachnące nowością Yanko

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dotarły dziś do mnie trzewiki Meermin. Po pierwszej analizie stwierdziłem, że są w idealny stanie i przystąpiłem do kremowania. Użyłem kremu Saphir Medaille D'or w kolorze ciemny brąz - chciałem je trochę przyciemnić.

 

Jeden but wyszedł bardzo ładnie natomiast drugi nierówno przyjmował krem i utworzył smugi, a ponadto powstało coś takiego:

 

20160208_200950.jpg

 

20160208_200958.jpg

 

20160208_201030.jpg

 

20160208_201104.jpg

 

Czy coś da się z tym zrobić? w butach jeszcze nie chodziłem ale domyślam się, że po nałożeniu kremu zwrot nie jest możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie tarłem. Przed nałożeniem kremu skóra w tym miejscu była delikatnie matowa i jaśniejsza. Teraz wydaje mi się, że albo tam nie było lakieru albo lakier dostał mechanicznie przetarty. Tego jasnego śladu nie da się pokryć, natomiast skóra obok bardzo mocno chłonie krem (dokładnie tak jak wygląda to na zdjęciach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj delikatnie, bez tarcia, zmyć kosmetyki za pomocą Tarrago Universal Cleaner, albo Renomatem. Po wyschnięciu nałóż krem od nowa. Miałem czasami takie sytuacje, że jakieś obtarcia, czy przebarwienia nie dały się pokryć kremem. Dopiero po umyciu się udawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisem już do Meermina jaką to mi niespodziankę sprawili. Kilka dni temu czytałem czyś komentarz, że obniżanie ceny nie mieści się w polityce firmy.

po przejechaniu palcem skóra w tym miejscu jest całkowicie matowa.

 

@Aron: Renomatem zmyję wszystko do zera czy pigment, który wpiła skóra już w niej zostanie?

 

Moim zdaniem wygląda to tak, że nie było lakieru w tym miejscu i sucha skóra wpiła mocniej krem. Nie mam pojęcia dlaczego na środku tej plamy nie chce tego kremu wchłonąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigment raczej nie zostanie, Renomat działa dość mocno. Pozwala "odzyskać" bardziej surową skórę. Dla bezpieczeństwa możesz najpierw spróbować lżejszego zmywacza np. wspomniany Tarrago. Też nie wiem dlaczego takie plamy nie chłoną kremu, może już za dużo tłuszczu z kremu tam jest. Zając Poziomka ma rację. Poczekaj, przynajmniej przez noc, niech to wszystko wyschnie i się wchłonie, co się ma wchłonąć.

 

EDIT:

O co chodzi z tym lakierem? Przecież te buty nie są polakierowane, to chyba zwykła skóra licowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na niektórych butach tak, że skóra chłonie krem mocniej w niektórych miejsach i po nałożeniu kremu bardzo mocno ciemnieje w ten sposób. Po 15-20 minutach, jak krem już wyschnie nie ma po tym śladu. Dlatego radziłbym nie wpadać w panikę i napisać za godzinę jak wyglądają buty :) Jeżeli nadal będą wyglądać w ten sposób - wtedy będziemy się martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił, ale wygląda mi to na uszkodzenie mechaniczne skóry w procesie obróbki spodów.

Prawdopodobnie pas bezkońcowy maszyny przeszorował po cholewce i powstało zdarcie lica. Aby się ratować, nałożyli pewnie grubiej apreturę, lub czymś innym zamaskowali uszkodzenie. Jak użyłeś pasty ciemnej, to zadziała ona jak barwnik. Takie przemyślenia na podstawie zdjęć i Twojego opisu.

 

edit :

kluczem do rozwiązania zagadki może być dokładna analiza zapastowanego uszkodzenia i ślady obróbki spodów, ze zdjęć jest to jednak mocno ograniczone

 

czy zaznaczony przeze mnie fragment na spodzie istnieje jako pewna nieregularność obróbki, czy jest to odbicie światła ?

 

post-1882-0-50886000-1454968527_thumb.jp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać to się zawsze da, ale trudno w domowych warunkach, gdyż najlepiej byłoby odtworzyć lico, wybarwić (może lekko spatynować) i wtedy jest prawie oryginał. Samemu możesz jedynie gruntownie to odczyścić i położyć renovating cream, jednakże może być problem z dopasowaniem koloru gdyż w Twoich butach jest brąz transparentny, a wspomniany środek pokrywa jednolitą warstwą, poza tym lekko zmieni się faktura skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź sklepu:

 

"Regarding the boot we asked our quality department and they said that it is because you gave them a blow or brush and after trying to cover them and that had happened. They confirm us that there is no way that initially we had no apply the proper product on that area since it is done in all the calf before producing the shoe."

 

heh..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma sensu reklamować skoro podali już swoje stanowisko. Kolega Szewc24.pl zajmie się nimi po sezonie - na pewno lepiej wykona naprawę niż oni sami. Tylko szczerze powiem, że średni się z tym czuję. Miałem kupić teraz jeszcze monki u nich...

 

Edit: Markowski - defekt i problemy. Meermin - defekt i problemy. Chyba wrócę do Kazara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.