Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę, zastanawiam się jaki kolor pommadiera dobrać do następujących butów.

przesyłam celowo zdjęcia zarówno w pełnym słońcu jak i w domu przy umiarkowanym, sztucznym świetle, ponieważ różnica w odbiorze koloru jest znacząca. Rozważam cognac #10 oraz light tobacco #36 i do tego wosk średni brąz. Mowa o Saphir "z pszczółką". Pozdrawiam

post-8043-0-69212000-1457949464_thumb.pn

post-8043-0-08935900-1457949493_thumb.pn

post-8043-0-03583400-1457949511_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacoob, to te z tkeja?

 

Mam pytanie o zamszaki. Kolor Alicante Cobre (w nomenklature Meermina). Na fotce widac i oświetlenie dzienne i kolor w cieniu. Jaki dobrać do nich kolor renowatora? Rozumiem, że najpierw spryskuje je protektorem, a dopiero po pierwszym myciu renowator + protektor?

 

4608726_alicante2.jpg

 

Tu ten kolor w fotografii studyjnej:

 

WWW_4481_382.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, zastanawiam się jaki kolor pommadiera dobrać do następujących butów.

przesyłam celowo zdjęcia zarówno w pełnym słońcu jak i w domu przy umiarkowanym, sztucznym świetle, ponieważ różnica w odbiorze koloru jest znacząca. Rozważam cognac #10 oraz light tobacco #36 i do tego wosk średni brąz. Mowa o Saphir "z pszczółką". Pozdrawiam

Widziałem i przymierzałem te buty w Tk wczoraj, wydaje mi się, że ciemniejszy kolor środków będzie lepszy. Masz prawidła do tych butów? Jak nie, to zainwestuj, bo mogą się nieciekawie łamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacoob:

Krem o jeden ton jaśniejszy/ciemniejszy nie powinien znacząco zmienić koloru buta (o ile w ogóle). Wydaje mi się, że zwykły medium brown będzie OK. Jeżeli masz poważne wątpliwości, to możesz użyć też kremu bezbarwnego. 

 

Ładne te zamszowe oxfordy Meermina. To Linea Maestro? Jezeli tak, to czy zamsz jest lepszy niż w Classic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yacoob, to te z tkeja?

 

Mam pytanie o zamszaki. Kolor Alicante Cobre (w nomenklature Meermina). Na fotce widac i oświetlenie dzienne i kolor w cieniu. Jaki dobrać do nich kolor renowatora? Rozumiem, że najpierw spryskuje je protektorem, a dopiero po pierwszym myciu renowator + protektor?

 

 

 

Tu ten kolor w fotografii studyjnej:

 

Moim zdaniem nie masz się co spieszyć z tym renowatorem. Na razie w zupełności wystarczy w miarę regularne szczotkowanie (sam wyczujesz, kiedy będzie potrzebne) i koniecznie zabezpieczenie nano protectorem tarrago (ten mam sprawdzony i z całą odpowiedzialnością za swoje słowa polecam). Niczego innego nie potrzeba. Jak się wyraźnie "zużyją" pomyślisz o renowatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem, że protektor może pozbawić te buty tego kolorystycznego uroku. Ale bez protektora się nie obejdzie. Co do renowatora to nie znalazłem idealnego odcienia. Z Saphira jest jasny brąz (za ciemny chyba), albo beż (za jasny), albo płowy (fauve- chyba najlepszy). Z tarago najbliżej jest brązowy cukier (za ciemny) albo miodowy (za jasny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z nano-protectorem mam ostatnio nie po drodze :( Trzy pary po zaaplikowaniu widocznie "spłowiały" (różne odcienie brązu). W każdym przypadku skończyło się koloryzacją za pomocą renowatora w sprayu. 

Kurcze, to się wygłupiłem :oops: . Tak poważnie: jak na razie nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów na swoich zamszakach (też trzy pary). Jednakże psikane były jak dotąd po jednym, góra dwa razy. Buty dzieci i żony (te "robocze", które często impregnuję) nie są aż tak "szykowne", aby się nad nimi roztkliwiać. Grunt, że nie przemakają ;-) . W każdym razie- zmartwiłeś mnie co do zaobserwowanych efektów ubocznych :cry:.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin, to Nano od Tarrago? 

 

Jesteś pewien, że to działanie środka, a nie naturalne płowienie zamszu?

 

Jeżeli tak, to mały szok, bo sam stosuję od zawsze i nie doświadczyłem przykrości. Nie przypominam sobie również problemów ze strony Klientów, zarówno detalicznych, jak i hurtowych, a od 3 lat większe i mniejsze sklepy zwariowały na jego punkcie :)

 

Jak to faktycznie Tarrago, podrzuć proszę na priv fotki butów, na których to się przytrafiło, wraz z opisem w jaki dokładnie sposób aplikowałeś środek (odległość, ilość warstw, czy wcześniej coś było stosowane ...) - chętnie przekonsultuję sprawę z producentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Twoje strzały to dobry kierunek, ale na każdej fotce te buty wyglądają inaczej, więc sam rozumiesz, że łatwiej w tym momencie Tobie będzie dobrać optimum z palety kolorów trzymając buty przed sobą niż mi z fotografii :)

 

Tym bardziej, że sam stosuję najczęściej inne odcienie niż kolor skóry, czasem mieszając różne opcje ze sobą - podkład bezbarwny lub zbliżony do koloru skóry, finisz rzadziej ... coś jak tu:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?p=204574

 

Jeżeli jednak szukasz faktycznie najbardziej zbliżonego koloru, napisz proszę maila na adres sklepowy, z informacją pod którą fotografię dobrać kolor, a tam już pod tym względem ekipa czuje to o wiele lepiej ode mnie. Info ze strony sklepu pod tym względem z reguły będzie celniejsze i szybsze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pewnie ten post powinien znaleźć się w temacie renowacji, ale skoro tutaj go zacząłem, to tak dla posumowania.

 

Wczoraj wróciły moje buty od Rafała, foto przed i po w załączeniu.

Męczył się z nimi długo ale efekt widać od razu.

Zrobił jeszcze kilka innych rzeczy, które poprzedni szewc, krótko mówiąc spieprzył.

Rafał, możesz wrzucić na swoją stronę te zdjęcia jako reklamę swojej pracy. jest się czym chwalić.

 

Krzysiek

post-8236-0-68714200-1458202944_thumb.jp

post-8236-0-24461800-1458202945_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jeżdżę spory kawałek samochodem i na butach już po 1 dniu użytkowania widoczne są rysy na czubkach, pewnie od pedałów . Czy można jakoś bardziej zabezpieczyć buty przed takimi uszkodzeniami? Myślałem żeby dać większą ilość kremu i mniej polerować... tłuszcz nanosiłem 3 razy, na koniec wosk 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedałów: przyspieszenia, hamulca i sprzęgła, lepiej?

Żeby nie było, że tylko złośliwostki produkuję ;) . Moim zdaniem, jedyne co możesz zrobić (poza unikaniem pedałów i kontaktu z nimi ;) ) to nałożyć dużą ilość wosku i "zlusrować" noski. Gruba warstwa wosku (przynajmniej w jakimś stopniu) uchroni buty przed porysowaniem/uszkodzeniem lica. Mniejsze zarysowania usuniesz wtedy przez szczotkowanie/polerowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy jeżdżę spory kawałek samochodem i na butach już po 1 dniu użytkowania widoczne są rysy na czubkach, pewnie od pedałów . Czy można jakoś bardziej zabezpieczyć buty przed takimi uszkodzeniami? Myślałem żeby dać większą ilość kremu i mniej polerować... tłuszcz nanosiłem 3 razy, na koniec wosk 2 razy.

Niekoniecznie od pedałów, być może czubkami zadzierasz o dolną cześć obudowy kokpitu, która jest bezpośrednio nad pedałami. Zajrzyj tam i zobacz, albo przy jeździe zwróć na to uwagę i wtedy ew. możesz podkleic jakiś kawałek miękkiego materiału i problem zniknie.

Żeby zaczepiać o pedały od dołu to byś musiał mieć max do przodu fotel, a na skrzyżowaniach musiałbyś zdejmować z nich nogi i podkladać je pod spód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicalbym przemalowac z czarnego na brazowy, wosk chyba nie da rady ;-)

 

Nie powinno się używać do brzegów spodów skórzanych mocno agresywnej chemii w postaci barwników na bazie alkoholu, czy też acetonu. Może dojść między innymi do znacznego osłabienia szwów, a nawet ich zniszczenia. Do wykańczania brzegów stosuje się różnego rodzaju środki, przy czym w detalu można nabyć wosk do ręcznej aplikacji i jest to jak najbardziej właściwa metoda pielęgnacji, a przy tym istnieje możliwość zmiany koloru z czarnego na brązowy. Oczywiście nie jest to raz na zawsze, trzeba sukcesywnie ponawiać woskowanie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.