Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałbym dalej, teraz efekt jest nieciekawy i chyba nic nie da nakładanie nowych kosmetyków. Pamiętaj tylko żeby nie trzeć, krem, czy wosk powinien się rozpuszczać pod wpływem renomatu. Nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciu, ale renomat chyba się "podzielił". Ciecz na dole jest przezroczysta a u góry biała. Wstrząśnij przed użyciem - przepraszam jeżeli to jest oczywiste spostrzeżenie :).

Szorowałem 40 minut, zużyłem pół renomatu ale buty są jak nowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Moje zakupione jakies czas temu Barkery obrodzily dziwnymi wypustkami/plamami, ktore wygladaja jak poparzenia na skorze:

 

Lewego buta potraktowalem renomatem - bez efektow ;/

 

Czy Waszym zdaniem cos da sie z tym jeszcze zrobic, a jesli nie to jakie czarne oxfordy polecacie w przedziale do 500-700 zl? (Czarnych butow uzywam od swieta, wiecej gotowki inwestuje w brazy)

 

post-4660-0-59266200-1459277918_thumb.jp

post-4660-0-14131900-1459277929_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o odsalaniu była już wielokrotnie mowa na forum (w zeszłym roku, bo w mijającym sezonie chyba mało komu pogoda dopiekła solą) - musisz poszukać

 

od siebie dodam, że mając preparat Saphir'a z lepszymi efektami od lat stosuję metodę chałupniczą - ocet z wodą (ja daję 50/50, ale z tego co pamiętam @Szewc24 zalecał bardziej bezpieczny, rozwodniony roztwór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy specyfik do odsalania jest na bazie octu - tutaj nie ma wielkiej filozofii. Poza tym są dodatkowe składniki, ale to już tajemnice danej firmy.

 

Rzeczywiście jak napisał @Hargin gotowe preparaty są delikatniejsze niż czysta mieszanka wody z octem. Zalecam zawsze mniej stężony roztwór, bo w mniejszym, czy też większym stopniu będzie usuwał wykończenie skóry. Zresztą gotowce też tak działają, tylko nie wszystkie firmy uczciwie o tym piszą na ulotkach. Umiar ponad wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze da sie ten proces odwrocic - doskonale :).

 

Ocet i woda wydaja sie byc trudnym przedsiewzieciem, wiec pozostane przy kupnych srodkach. Szukalem odpowiednika tego odsalacza u Saphira, ale jakos nie znalazlem na multirenowacji.

 

Czekaj, czekaj... Wymieszanie szklanki octu i szklanki wody Cię przerasta?  :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że dobry wątek...

Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Zakupiłem czarne oxfordy Berwick 3010. Okazji do ich użytkowania będę miał bardzo mało, raz na miesiąc jak dobrze pójdzie realnie patrząc. Zelować podeszwę czy lepiej konserwować ją olejem? 

Np takim: http://www.sklep.klasycznebuty.pl/253,burgol-olej-do-podeszw.html

Bardzo bym się cieszył jakby udało mi się przy niskiej częstotliwości używania utrzymać w miarę dobrą podeszwę, ale nie jestem przekonany co do skuteczności tego typu środków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany. Są trzy opcje i każda ma swoich sympatyków:

a) zelować

b ) nie zelować impregnować skórę

-specjalnym preparatem np. takim http://www.collonilonline.pl/pl/p/Plyn-do-podeszew-Collonil-Sohlen-Tonic-75-ml/30

-tłuszczem np. Saphir, Tarrago, Burgol

c) nic nie robić

 

Ja butów na skórzanej podeszwie nie zeluję, impregnuję ją collonilem. Decyzję musisz podjąć sam.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie wałkowany. Są trzy opcje i każda ma swoich sympatyków:

a) zelować

b ) nie zelować impregnować skórę

-specjalnym preparatem np. takim http://www.collonilonline.pl/pl/p/Plyn-do-podeszew-Collonil-Sohlen-Tonic-75-ml/30

-tłuszczem np. Saphir, Tarrago, Burgol

c) nic nie robić

 

Ja butów na skórzanej podeszwie nie zeluję, impregnuję ją collonilem. Decyzję musisz podjąć sam.

W pkt b tiret drugi jest błąd, Burgol i Saphir to nie tłuszcze, tylko oleje na bazie oleju lnianego. Tarrago nie ma w ofercie preparatu do impregnacji podeszwy.

Jeśli Kolega waski pisał o tłuszcz Tarrago Dubin to prepart, który nie powinien mieć kontaktu ze skórzanym kruponem podeszwy. Tłuszcz oprócz impregnacji (choć ta jest gorsza niż w przypadku Mink Oil) ma również właściwości zmiękczające, a co za tym idzie wpływa na szybsze zużycie podeszwy, a nie na wydłużenie jej żywotności.

Próbowałem kiedyś dojść po wpisach na forum, kto rozpoczął pielęgnowanie tego mitu, że dubbin nadaje się do impregnowania podeszwy, ale poddałem się.

Natomiast uważam, że jak najszybciej trzeba zerwać z przekonaniem, że ten środek nadaje się do impregnowania podeszwy skórzanej. Polecam lekturę karty tego produktu.

Nota bene dubbin w moim przekonaniu nie powinien być używany do pielęgnowania butów formalnych/eleganckich/miejskich. Dubbin został stworzony z myślą o skórach, które dużo pracują w niekomfortowych warunkach. Np. buty do jazdy konnej, pielęgnacja siodeł, uprzęży itp.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nieco za dużo Renomatu wylałeś na ten fragment i skóra uległa nadmiernemu przesuszeniu. Pozostaje ją zregenerować odżywić i zbudować nowe warstwy ochronne na jej powierzchni. Chłonąc w tym miejscu środki natłuszczające bardziej niż w innych może się przyciemniać. Myślę, że ten efekt z czasem ustąpi. Daj jej trochę czasu na dojście do siebie.

 

Może spróbuj tak:

 

  1. Za pomocą bawełnianej szmatki nałożyć niewielką ilość kremu Renovaetur Saphir rozcierając go po powierzchni skóry okrężnymi ruchami. Produkt jest bardzo wydajny, więc aplikowane ilości powinny być minimalne. Renovateur zregeneruje i głęboko odżywi skórę. Odczekać kilka minut do wchłonięcia i wypolerować szczotką. Efektem będzie miękka, matowa patyna na skórze, która będzie głęboko odżywiona i elastyczna.
  2. Po przygotowaniu skóry renowatorem, należy użyć kremu Pommadier Saphir, który zapewni skórze dodatkowe natłuszczenie, wydobycie głębi koloru oraz stworzy pierwszą warstwę ochronną, dzięki zawartym woskom.
  3. Po pierwszej aplikacji kremu, wchłonięciu i odczekaniu chwili (3-5 minut) - wypolerować. Czynność warto powtórzyć od 3 do 5 razy, by stworzyć optymalną warstwę ochronną. W trakcie tego procesu miękka patyna powinna się rozwijać, dając coraz ciekawszy efekt wizualny. Warstwa ochronna tworzy się dzięki najwyższej jakości woskom, które chronią przed brudem, wilgocią oraz lekkimi uszkodzeniami skóry. Charakterystyczna formuła kremów Pommadier sprawia, że na raz przygotowanych w ten sposób butach, w przyszłości bardzo łatwo odtworzyć efekt. Zazwyczaj wystarczy kilka ruchów dobrą szczotką lub miękką bawełną i patyna oraz połysk pojawia się na nowo.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Założyłem, że posiadasz Pommadier w kolorze skóry, bo tu pigmentu trochę się przyda. Z bezbarwnym byłoby ciężko :)

Jest jakaś złota zasada ile czasu należy odczekać pomiędzy poszczególnymi krokami? Pomiędzy 2-3 to są raczej minuty/godzina, ale Renovaetur Pommadier cały dzień? Kilka godziń? Czy po prostu trzeba na oko oceniać, na co zwracać uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie i wybaczcie że nie przeczytałem całego wątku 

prośba o poradę :

wypastowałem swoje trzewiki yanko przez nieuwagę  dubbinem ... ściemniały ( co mi nie przeszkadza ) ale też stały się matowe ( nie mogę ich wypolerować ) i nieprzyjemnie wręcz oleiste w dotyku  ... co robić ??? polerować polerować polerować ( tylko jak ??? ja robiłem  to miękką szczotką i potem bawełnianymi szmatkami i nie dałem rady )  czy zastosować jakieś preperat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiałeś dużo tłuszczu nałożyć. Poczekaj, niech wyschną. Sam tłuszcz nie nada połysku. Możesz spróbować na małym fragmencie nałożyć krem i wtedy się przekonasz, czy połysk wróci. Ewentualnie czeka Cię mycie mydłem do skór lub renomatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.