Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ja koniec tygodnia tylko odkurzam używane w tym tygodniu buty, a co jakiś czas na daną parę nakładam krem, wosk, czy poddaję dogłębnemu czyszczeniu. Wtedy nie trzeba spędzać długich godzin nad butami. :)

 

Godna podziwu systematyczność i determinacja. Ja na koniec tygodnia mam problemy z trafieniem prawidłami do butów :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koniec tygodnia tylko odkurzam używane w tym tygodniu buty, a co jakiś czas na daną parę nakładam krem, wosk, czy poddaję dogłębnemu czyszczeniu. Wtedy nie trzeba spędzać długich godzin nad butami. :)

Zazwyczaj czyszczę buty przed samym założeniem. Jednak kiedy planuje odstawić buty sezonowe, wymaga to większej akcji. Trzeba je jakoś zabezpieczyć na okres leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roso: kiedyś stosowałem 78 na Levety tan, ale od dłuższego czasu nakładam wyłącznie ciemniejsze kremy (ciemne brązy, a nawet czarny). Wbrew pozorom nie stają się ciemnobrązowe lub czarne, a jedynie ciemnieją o jeden, dwa tony (zamierzony efekt). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roso: kiedyś stosowałem 78 na Levety tan, ale od dłuższego czasu nakładam wyłącznie ciemniejsze kremy (ciemne brązy, a nawet czarny). Wbrew pozorom nie stają się ciemnobrązowe lub czarne, a jedynie ciemnieją o jeden, dwa tony (zamierzony efekt). 

 

Przy stosowaniu ciemniejszych kremów fajnie zaczynają wyglądać wszelkie przeszycia i zdobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz z czego wybierać.

Czy uźywasz kolorowych kremów i past?

Jakiej marki są single monki?

Przepraszam, nie zauważyłem wcześniej Twoich pytań. Single monki to Scarosso Beccaria. Uzywam kolorowych kremów i wosków, Saphira, ale czasem też bezbarwnych (kremy w kolorach: light brown, brown, habano, black, neutral, woski: light brown, habano, black, neutral). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czym zwalczyć te biała załamania na zamszu.

(Dziwnie się złamały)

Buty to Herring, także zamsz nie jest najgorszej jakości.

 

Szczerze mówiąc, mam wątpliwości czy jest z czym walczyć. Można farbować, jednak wcześniej czy później i tak załamania i przebarwienia powrócą. Mam tak na każdych zamszowych butach niezależnie od ceny i przestałem się już tym przejmować. Trzeba przyjąć, że taki urok tej skóry.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamsz chyba tak ma. Na Barkerach, które pokazywałem dziś w wątku, też mam przebarwienia - szczególnie prawy but. Na tym zdjęciu dobrze widać, raz mniejsze raz większe, ale zawsze w tym samym miejscu. Za cholerę nie chce zejść - szczotka, renowator do zamszu - nic trwale nie działa. 

post-6388-0-50024100-1462358188_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zając:

Oczywiście - nie ma białych kresek. Miałem na myśli ogólnie różnorakie przebarwienia, nierównomierną barwę. Takie białe kreski, choć dużo mniej rzucające się w oczy niż u Kolegi Tadam mam w G&B - tu wystarczy szczotka, ale efekt nie jest trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kreski pojawiają się chyba dosyć często, nawet na droższych butach - wystarczy spojrzeć na zdjęcia zamszowych butów w JBMDNS lub w grafikach google. U mnie szczotkowanie/renowator też pomagały tylko na chwilę, trwałe usunięcie tych kresek nastapiło dopiero po użyciu Saphir Tinture. Na moich Loake Pimlico, czy na Twoich Barkerach taki efekt nie wystepuje, stąd podejrzewam że nie jest to "uroda" zamszu, a raczej wadliwe farbowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.