Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo jak o czarne, zielone czy fioletowe, wymieniamy jedynie Suede Renovator (jeżeli kolor należy odświeżyć) na odpowiedni kolor czyli w wielkim skrócie:

  1. Szczotka do zamszu
  2. Cleaner do zamszu
  3. Renowator koloru do zamszu (opcjonalnie)
  4. Nano Protector (profilaktycznie)

Wszystko w zasadzie było wielokrotnie przerabiane.

 

Ten wątek przydałoby się podkleić:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3108-jak-dba%C4%87-o-obuwie-zamszowe/

 

Inne przydatne linki w tym temacie:

http://pastadobutow.pl/07_jak-czyscic-i-pielegnowac-zamsz.html

http://multirenowacja.pl/webpage/czyszczenie-i-renowacja-zamszu-crockett-jones-devon-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest praktyczna różnica między kremem uniwersalnym (150 ml), a renowatorem (50ml)? Do tej pory z tych dwóch do czynienia miałem tylko z renowatorem, ale kupiłem ostatnio creme universelle do galanterii i mam wrażenie, że to jest to samo... Taka sama konsystencja, identyczny kolor i wydajność (bardzo dobra), zapach też bardzo podobny, a efekt trochę jakby lepszy przy tej tańszej opcji... Ciekaw jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę OT, ale nie znalazłem miejsca (tematu) którego dotyczy pytanie.

Czy w przypadku bytów z przeszyciem skóra powinna "załamywać się" po stronie czubka buta?

Gdzieś widziałem post w którym sugerowano, że nie powinno to mieć miejsca, niestety mimo poszukiwań nie mogę teraz go znaleźć.

Może ktoś ma lepszą pamięć niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dyskusyjna, jest krótki wątek na ten temat:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3803-za%C5%82amania-na-noskach/

 

Według mnie to zależy od dopasowania stopy do kopyta. Ze zdjęć na forum wynika, że ta sytuacja ma miejsce nawet w przypadku drogich butów.

Dzięki za odpowiedź

W poście którego szukam, ktoś po sugestiach forumowiczów, oddał do reklamacji która została uwzględniona. Zobaczymy co będzie w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wrzuć zdjęcie. Jeżeli skóra załamuje się TYLKO po stronie czubka buta, a nie od strony przyszwy, to faktycznie jakiś problem.

Już oddałem do reklamacji. O to chodzi, że na jednym bucie załamuje się z obydwu stron przeszycia, na drugim jest ok. - załamuje się tylko po stronie przyszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Chciałbym poradzić się w jaki sposób przygotować nowe buty do pierwszego użycia.

Kupiłem niedawno oksfordy od church's (brąz), buty przed pierwszym użyciem dwukrotnie wypastowałem i wypolerowałem (nie polerowałem wodą).

Przy pierwszym użyciu złapał mnie delikatny deszcz, buty dostały dosłownie kilka kropel wody na noski ale to wystarczyło, żeby skóra w miejscu zamoczenia nieładnie napuchła. Opuchlizna po jakims czasie zeszła ale nie mogę powiedzieć, że zupełnie bez śladu.

Czy to normalne objawy i czy można temu jakoś zapobiec? Inna parę butów zaimpregnowałem jakiś czas temu dubbinem - zmieniły troche kolor a tego w miarę możliwości wolałbym na churchach uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy buty na sezon jesienno-zimowy (który mam nadzieję już się definitywnie skończył) wyczyszczone renomatem wkładacie do pudełka i nakładacie kosmetyki tuż przed sezonem czy nakremowane(woskowane) czekają na chłodne dni (ew. cienka warstwa pasty przed sezonem)? Osobiście do tej pory stosowałem 2 wersję. A może to w ogóle zbędny dylemat i są 2 szkoły?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.