Skocz do zawartości

Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, R50 napisał:

Tanatos, opowiedz, jak wygląda życie bez czarnych oksfordów.

Po czym wnioskujesz, że Tanatos nie ma czarnych oksfordów? Przecież na tym zdjęciu nie ma widocznych wszystkich par butów kolegi Tanatosa (nie widzę chociażby trzewików) :) 

edycja: już sam Tanatos zresztą zdążył odpowiedzieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2016 at 8:02 PM, Jamjest said:

Oj Kolego, z całego serca Ci życzę, żebys się boleśnie nie zdziwił. Posłuchaj zająca, ale przygotuj się też na ewentualność spędzenia imprezy na bosaka;)

Dałem radę :D Oczywiście jak się okazało, skóra moich butów była bardziej wytrzymała niż ta na moich piętach i to właśnie pięty przegrały bitwe. Tak więc tak na jednej jak i drugiej nodze pięty mam poobdzierane, ale jak się miło okazało - tylko i wyłącznie tam. Poza tym buty rozmiarowo wydają mi się idealnie dobrane, leżą jak szyte na moją nogę, brak jakichkolwiek innych uścisków. Z zakupu w klasycznebuty jestem mega zadowolony. Teraz muszę tylko dać nogom się wygoić i zobaczymy czy po całej nocy balowania są już ułożone haha.

A wracając do tematu - konsekwencją mojej wytrzymałości (butów nie ściągnąłem nawet na chwilę) są ślady po wewnętrznej stronie od ropy. O ile jest to tylko wewnątrz i tego nie widać to warto zapytać za wczasu - czy da się to wyczyścić i jeśli tak to czym? W drugim bucie sytuacja wygląda tak samo.

PHOTO_20160918_205812.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę Oczywiście jak się okazało, skóra moich butów była bardziej wytrzymała niż ta na moich piętach i to właśnie pięty przegrały bitwe. Tak więc tak na jednej jak i drugiej nodze pięty mam poobdzierane, ale jak się miło okazało - tylko i wyłącznie tam. Poza tym buty rozmiarowo wydają mi się idealnie dobrane, leżą jak szyte na moją nogę, brak jakichkolwiek innych uścisków. Z zakupu w klasycznebuty jestem mega zadowolony. Teraz muszę tylko dać nogom się wygoić i zobaczymy czy po całej nocy balowania są już ułożone haha.

A wracając do tematu - konsekwencją mojej wytrzymałości (butów nie ściągnąłem nawet na chwilę) są ślady po wewnętrznej stronie od ropy. O ile jest to tylko wewnątrz i tego nie widać to warto zapytać za wczasu - czy da się to wyczyścić i jeśli tak to czym? W drugim bucie sytuacja wygląda tak samo.

PHOTO_20160918_205812.jpg

Ja w takiej sytuacji użyłem nubuck/suede cleaner od tarrago, bo miałem akurat pod ręką i sobie poradził :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć, czy używał ktoś tego specyfiku: https://sklep.klasycznebuty.pl/354,burgol-golfwachs.html?utm_source=facebook&utm_campaign=post2110&utm_medium=social&utm_content=burgol_pasta ?

Sklep reklamuje to coś jako pastę na jesień i zimę. Ciekaw jestem do czego mu najbliżej - tłuszczu, pasty czy kremu, a może to w ogóle jeszcze coś innego?

Stosuję krem burgol i jestem z niego bardzo zadowolony, więc może to coś ciekawego? :)

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio szczotkę z włosia końskiego do polerowania obuwia. Tylko dziwny efekt wyszedł. Zrobilem moje monki SP 591 najpierw renovatorem, potem kremem a na końcu pastą M d'or, wszystko z Sapphire. Buty po wypolerowaniu szmatką się pięknie świecą, natomiast jak je po całonocnej imprezie przejechałem szczotką, to efekt jak taki jakby tam było pełno pasty, i widać mazy po włosiu i but się staje matowy. To samo było jak próbowałem polerować buty - efekt rozmazania, dopiero bawełna dała połysk.

Robię coś źle, czy po prostu taka szczotka nie nadaje się do szczotkowania i polerowania skóry? Czy też np. wosk i krem nie wyschnęły do końca, i stąd taki efekt? Mogę zrobić zdjęcia w dzień dla porównania

Edyta: szczotka jest miękka. Do czego można takiej używać?  Twardymi buty robią się na połysk :)

 

Pytanie nr2:

Mam olej Saphir do podeszw. Oraz parę butów z olejowanego nubuku, na których planuję zrobić eksperyment :D jako że się już rozklejają, nie szkoda mi ich. Zastanawiam się jaki będzie efekt, jak wymyję dobrze buty mydłem, a potem je zaolejuję olejem do podeszw :) już tylko śmietnik, czy warto zaryzykować z ciekawości, że a nóż się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pewny jesteś, że buty szyte ? Dla mnie to wygląda na tanią klejonkę (chociaż ślady na skórze wskazują niby na szycie), z najtańszymi jakie tylko mogą być zakładkami (usztywnienie pięty). Z tego co widać doszło do przerwania skóry wraz ze wspomnianymi zakładkami, więc dosyć poważny problem. Co to za buty ?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewc24.pl

W sumie chciałem uniknąć podawania marki, ale jak pytasz to powiem ;) Buty to Królewski Herb, linia Lord. Na stronie jest wyraźnie napisane, że szycie to Blake. Buty kupiłem na wypróbowanie, do czasu tej usterki byłem z nich (mnie też to zaskakuje) zadowolony. Zrobiłem ok. 15-20 wyjść - po tym pojawił się problem. W odpowiedzi na tę reklamację usłyszałem, że mogło do tego dojść na skutek wilgoci, ale nie ma się czym martwić, bo jest to drobny problem, który szewc zrobi za 20 złotych.

Zaproponowano mi albo odesłanie butów do KH i naprawę przez ich szewca, albo załatwienie problemu na własną rękę (ze zwrotem kosztów przez KH).

Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być żadnym ekspertem, żeby zobaczyć co się stało, więc bagatelizowanie tego ze strony KH to trochę nie fair. Widać aż nadto, że została przerwana skóra cholewki buta (i pewnie też wspomniana zakładka). Takie naprawy są możliwe, ale nie wiem kto by to zrobił za 20 zł. W takich przypadkach należałoby odwarstwić podpodeszwę, dokonać wklejenia wewnętrznej łatki, być może wstawienia nowych zakładek, przeszycie Blakiem, wcześniej zdemontowania, a później zamontowania z powrotem obcasów (mowa o naprawie bez kompromisów).

Można zastosować wersję tylko klejoną, ale to też nie jest takie proste jak by się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.