szewc24.pl

Użytkownik
 • Zawartość

  1020
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana szewc24.pl w Rankingu w dniu 5 Sierpień

szewc24.pl posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1209

O szewc24.pl

 • Tytuł
  Aktywista
 • Urodziny

Kontakt

 • Strona WWW
  http://szewc24.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
 • Lokalizacja
  Krosno
 1. Co można wyciągnąć ze zniszczonej czarnej skóry polerowanej ? Mała propozycja poniżej (stan jeszcze surowy, pozostało wybarwienie języków).
 2. Przeglądając stare zdjęcia, trafiłem na takie smaczki Pierwszy znak mówił o rysiach (niestety gdzieś mi się zawieruszyło zdjęcie), dalej było tylko gorzej Takie atrakcje niedaleko mojego miejsca zamieszkania
 3. Zastosowanie wkładek w Twoim przypadku, to może być dobre rozwiązanie. Na rynku istnieje bogaty ich asortyment. Trudno tutaj Ci coś konkretnie proponować, bo trzeba by było szerzej podejść do tematu. Odezwij się na priv, to postaram się coś doradzić.
 4. Wymiana skórzanych spodów w butach męskich, to parę lat temu naprawa, której wykonywanie można było policzyć na palcach jednej ręki. Wraz ze wzrostem ogólnej świadomości co do samych butów, ale też możliwości ich naprawy, mogę powiedzieć, że budujące jest to, że sama usługa wymiany podeszew skórzanych jest już tą, którą realizuję na porządku dziennym, na równi z innymi. Czasem łatwo przegapić moment, kiedy podeszwy powinny być wymienione Jeśli tylko cholewki butów są ok, to spody zawsze można naprawić, niezależnie od stanu w jakim trafiły na warsztat.
 5. Obawiałbym się trochę tych czubków. Taka pajęczynka powstaje głównie w wyniku naprężeń skóry podczas ćwiekowania, czyli po prostu, podczas montażu na kopycie, kiedy jest na niego naciągana. Tak jest w zdecydowanej większości przypadków. Czasami, takie efekty są spowodowane pękaniem powłoki wykończeniowej. Niemniej jednak, jeżeli czujesz pod palcami inną fakturę skóry, szorstkość, to niezbyt dobrze to wróży. W późniejszym użytkowaniu, raczej nic wielkiego nie powinno się dziać, bo skóra jest przyklejona do podnoska i nie pracuje, ale efekt wizualny nie będzie zbyt ciekawy. Możesz co prawda jak radzi @fan_dobrego_buta maskować to woskiem, ale musiałbyś położyć bardzo grubą warstwę. W wielu przypadkach, udaje się takie czubki wyprowadzić, z tym, że wiąże się to już z poważną ingerencją w skórę i raczej w domowych warunkach nie bardzo byś to zrobił. To taka analiza na szybko, na podstawie zdjęć. Trudno coś więcej doradzić, musisz sam zadecydować. Moim zdaniem, jakbyś chciał zostawić, to powinien należeć się duży rabat, bo buty ewidentnie nie w pierwszej jakości. Poza tymi czubkami, pozostałe rzeczy, to rzeczywiście niezbyt poważne sprawy.
 6. Właśnie chodzi o to, że nie jest to jakby się słusznie wydawać mogło, uszkodzenie spowodowane przez Użytkownika. Właściciel butów doskonale wie, jak prawidłowo wkładać i ściągać buty ze stóp. Jest moim stałym klientem. Co ciekawe, ma jeszcze jedną identyczną parę Berwicków, tylko w ciemnym kolorze - to samo zaczyna się dziać. Przyczyna wg mnie, to z jednej strony cienka, bardzo sztywna skóra, podatna na rozrywanie, a z drugiej zaoszczędzenie dosłownie 7 mm skóry, przez co ażurowanie nie miało właściwego podkładu wzmacniającego. Dodatkowo słaba jakość zakładek (usztywnienia pięty) i mamy efekt jak powyżej.
 7. Naprawa skóry w Berwickach. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek. Takie uszkodzenia/pęknięcia skóry, mogą być trwale naprawiane, ale jest to dosyć pracochłonne i kosztowne. Należy wszystko wykonywać z niemałą precyzją, najpierw dokonać rozwarstwienia wszystkich elementów składowych cholewki i zakładek, następnie wzmocnić od węwnątrz pęknięcie skórą, wykonać zapiętki wewnątrz, a na końcu wszystko ze sobą pozszywać. Co prawda idealnego stanu po naprawie trudno się spodziewać, ale myślę, że efekt końcowy jest do zaakceptowania. Poniżej kilka fotek.
 8. Bez fotek ani rusz. Zrobiłeś dokładny opis, ale zdjęcia są niezbędne, by Ci coś doradzić.
 9. Te loafersy, to jedne z ładniejszych butów które widziałem. Proponowałbym zrobić większe zdjęcie i zamieścić ich fotkę, bo naprawdę na to zasługują.
 10. Z informacji, które posiadam od jednego z Klientów, który do tej pory zamawiał buty u T.Januszkiewicza, wynika, że większość pracy przy montażu butów robi pomocnik, nie mówiąc o cholewkarzu (zewnętrznym). Informacja jest raczej sprawdzona, ale ze względu na prywatność rozmowy, nie mogę upublicznić więcej szczegółów.
 11. Daj sobie spokój z tymi Ryłko. Gordony, które do mnie trafiały, miały kolor ciemnej czekolady. Nie wiem, czy akurat ta partia, która jest obecnie w sklepie, to to samo wybarwienie, ale myślę, że jakbyś poprosił, by ktoś Ci zrobił zdjęcie w świetle dziennym to raczej nie powinno być z tym problemów. Najlepiej w zestawieniu z butami w innych kolorach.
 12. @wihajster praca skóry przy zginaniu, nie jest jakaś rewelacyjna, ale całościowo spoglądając na buty, to jak leżą na stopach i jakie są Twoje odczucia, to pewnie bym je zostawił.
 13. Z Panem Adamem wyjaśniliśmy sobie wszystko w rozmowie telefonicznej, m.in. sprawę wysyłki. Przeszliśmy na Ty, więc chyba nie jest źle
 14. Mała zamiana butów. Zamówione przez Klienta oxfordy już na nogach, a Shoepassion pozostały do zelowania.
 15. Tak, sekundę temu napisałem "edit" w swoim poście. Sorki, późno już i nie doczytałem/zauważyłem. Przepraszam za zamieszanie.