Skocz do zawartości

szewc24.pl

Użytkownik
 • Zawartość

  1107
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana szewc24.pl w Rankingu w dniu 5 Wrzesień

szewc24.pl posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1449

O szewc24.pl

 • Tytuł
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  http://szewc24.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
 • Lokalizacja
  Krosno
 1. Czy prawidła są naprawdę potrzebne ? Buty po kilku miesiącach bardzo intensywnego użytkowania bez prawideł, po czym do jednego z nich włożone prawidło uniwersalne.
 2. Nowe buty bexley uwierają. Co począć?

  Sztywna skóra, nierzadko usztywniana, konstrukcja wykluczająca pracę cholewki i wspomniane usztywnienie niepozwalające na rozciągnięcie skóry - to wszystko są przyczyny takiego, a nie innego stanu rzeczy. W wielu przypadkach pomaga rozciąganie, ale musi to być bardzo dokładnie zdiagnozowane w którym miejscu, oraz użyte do tego procesu profesjonalne rozciągarki.
 3. Producenci butów: Berwick

  Poza tym, że najprawdopodobniej elementy cholewek wycinane ze skóry z okolicy pachwiny, to pewnie wad nie ma. Taka jakość.
 4. Zakupy Country Attire

  Ewidentnie coś poszło nie tak w procesie formowania podnoska. Wada produkcyjna jak nic.
 5. Producenci, marki butów: Herring Shoes

  Tylko, że w tym miejscu takie zmarszczenie raczej nie powinno mieć miejsca. Oznacza to, że najprawdopodobniej w procesie ćwiekowania pięty, skóra nie została dobrze naciągnięta, lub też pojawiło się małe załamanie poprzeczne na zakładach. Niby nic wielkiego i raczej nie powinno się nic dziać, ale czasem różnie bywa. Sprawdź wewnątrz, czy w tym miejscu nie ma tego załamania na pięcie. Jeśli nie - to ok, jeśli by było, to mogą być załamane, lub źle uformowane zakładki.
 6. Producenci, marki butów: Herring Shoes

  Przód ok, z tyłu ta szrama, to już trochę gorzej. Jak widać przynajmniej na fotkach, to skóra miejscami średniej jakości.
 7. Producenci butów: Berwick

  Co do kwestii reklamacji dotyczącej sprawy podpodeszwy, to raczej trudne by to było do przeprowadzenia. Ma na to wpływ wiele czynników, m.in. jak użytkowane są buty, czy były przemaczane, stopień potliwości stóp, wspomniane zelowanie, itp. Wg mnie na pewno powinno kwalifikować się na reklamację rozwarstwianie podpodeszwy (jeżeli by do czegoś takiego doszło), bo tu można powołać się na fakt, że jeśli takie coś nastąpi, to jest to zaprzeczeniem charakterystyki konstrukcji butów. Zdjęcia rozwarstwionej podpodeszwy poniżej : Co do wytarcia punktowego podszewki, to raczej nie można mówić o wadzie butów. Stopa powinna w całości opierać się na podpodeszwie i jeżeli widać punktowe wytarcia podszewki, to znaczy, że stopa w tym miejscu "napiera" na cholewkę od wewnątrz i powoduje wspomniane wytarcia. Dużo też zależy od tego czy ktoś jest supinatorem, czy pronatorem, bo to wymusza określone ustawienie stopy wewnątrz butów.
 8. Producenci butów: Berwick

  Trochę Cię zmartwię. To nie jest wymienna wkładka, a podpodeszwa, która jest elementem konstrukcyjnym spodów. Wymiana ? - praktycznie niemożliwa, ale jeżeli jest troszkę luzu, to jest możliwość wykonania na tej podpodeszwie cienkiej wkładki , która z jednej strony łączyłaby popękaną podpodeszwę, a z drugiej zwiększył by się komfort użytkowania - zniwelowana zostałaby szorstkość i powstałe "zadziory". Dlaczego tak się dzieje ? - jakość używanych skór na podpodeszwy, ma tutaj kluczowe znaczenie. Niestety, takie problemy jak opisane przez Ciebie występują też w innych markach. Czasem dochodzi do sytuacji, gdzie podpodeszwa ulega odwarstwieniu od pasa i wtedy można zobaczyć korek. Jeżeli chodzi o to czy szewc się do tego przyczynił - trudno powiedzieć, raczej chyba nie. Tyle jednak już widziałem różnych patentów zelowań, że w sumie niczego nie można wykluczyć i tego że szewc ma "opatentowaną" jakąś metodę, która nie do końca zgodna jest ze sztuką. Co do przetartej skóry podszewkowej, to tutaj jednak nie szukałbym wady fabrycznej. Wygląda na to, że w miejscach wytarcia, rolę podpodeszwy przejmuje cholewka i stąd takie wytarcia. Jest to konsekwencją tarcia stopy wewnątrz butów. Nie jest to problemem. Można po prostu miejscowo uzupełniać skórę i po problemie.
 9. Nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić, ale chyba to miejsce jest najbardziej właściwe, bo informacja może być atrakcyjna dla Forumowiczów z Łodzi. Może ktoś z Was będzie zainteresowany.
 10. Model, który wejdzie do stałej oferty butów "na półkę". Spody będą elementem, który będzie podlegał indywidualnym ustaleniom i praktycznie ich wykonanie będzie ograniczała tylko fantazja zamawiającego. Trzewiki na stosunkowo niskim skłonie podpodeszwy, przez co ich charakter jest bardziej casualowy.
 11. Pielęgnacja obuwia - zasady ogólne

  Spokojnie obskoczysz 2 parami prawideł 3 pary butów. Prawidła to tylko jeden z elementów pozwalający prawidłowo dbać o buty.
 12. W pełni się z Tobą Tomku zgadzam Właśnie to, co przygotowuję na dniach, będzie takim pewnym, nowym otwarciem i zwieńczeniem tego, do czego przez cały czas dążyłem i czego pewnie też oczekiwali ode mnie stali klienci. W lutym minie 7 lat od czasu, kiedy postawiłem na naukę i zdobywanie doświadczeń w szeroko rozumianym szewstwie. Przyszła pora na to, by będąc serwisem kompletnym, oferującym nie tylko naprawy, renowacje, farbowania, przeróbki, ale też wyrób butów na miarę, zaoferować coś więcej. Nigdy nie był dla mnie priorytetem czas wykonania danej usługi, a jej jakość. Stworzyło to w ostatnim czasie trochę problemów, ale jak to się mówi „nie ma róży bez kolców” i nie na wszystko miałem wpływ. Pewnie teraz jeszcze parę osób się niecierpliwi, ale zapewniam, że opłaci się poczekać Na dniach pojawi się pierwsza z ofert specjalnych, zapowiadana powyżej.
 13. Wielkimi krokami nadchodzi mega duża oferta specjalna. Szczegóły już na dniach. Mam nadzieję, że pozytywnie zaskoczę zbliżającą się promocją. Bohaterami głównymi będą buty, może takie jak te ?
 14. 100 % bespoke Kopyto było tworzone dla Klienta od podstaw. Uwzględnia m.in. dokładny obrys stopy, oraz odpowiednie wysmuklenie kopyta. Rozmiar to ok. 49/50. Stopy bardzo opuchnięte. Na cholewki zastosowana bardzo elastyczna skóra z kangura. Ostatnie zdjęcie prezentujące buty już na stopach Klienta. But porównawczy z prawej strony, to kilkuletni but z jednej w warszawskich pracowni. Są to też buty, które wykonałem w 100 % samemu, bez jakiegokolwiek udziału zewnętrznego cholewkarza. Projekt cholewek, ich opracowanie, jak również późniejsze przeniesienie wykrojów na płaszczyznę, to w pełni moja praca. W butach występuje też gładka pięta, bez przeszycia.
 15. Producenci, marki butów: Yanko

  Trudno mi wyrokować na podstawie tylko zdjęć, ale jeżeli jest tak, jak piszesz, że problemem jest pojawianie się jaśniejszych miejsc, a nie ciemniejszych, to wg mnie tym lepsze są rokowania. Zawsze można wykonać ewentualnie (gdyby była taka potrzeba) ponowne wykończenie apreturą i kłopot z głowy. Chodź i obserwuj w którą stronę to pójdzie. Często w butach jest tak, że to co na pozór wydaje się błahostką w rzeczywistości jest poważnym problemem i analogicznie to co jest poważne na początku, okazuje się, że nie jest takie straszne.
×