Skocz do zawartości

szewc24.pl

Użytkownik
 • Zawartość

  1067
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana szewc24.pl w Rankingu w dniu 5 Wrzesień

szewc24.pl posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1390

O szewc24.pl

 • Tytuł
  Aktywista

Kontakt

 • Strona WWW
  http://szewc24.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
 • Lokalizacja
  Krosno
 1. Mała renowacja

  Wcześniej pisałeś zamsz/welur, teraz nubuk, musisz się zdecydować jakie buty chcesz farbować
 2. Mała renowacja

  Jeśli chodzi o czyszczenie, to tylko bardzo zaawansowane, na mokro. Do farbowań zamszu, nubuku używam barwników różnych firm. Wcześniej zawsze wykonuję mikropróbę, co będzie w danym momencie najlepsze. Nie można podchodzić do farbowania w kategoriach zero-jedynkowych, że tylko taka farba i koniec. Jest tak dużo skór, różnie farbowanych, wykańczanych, że trzeba wcześniej z nimi "porozmawiać"
 3. Mała renowacja

  Jeżeli na skórze (włoskach) pojawi się dużo barwnika, to będzie wpadał on w czerń. Farby Tinture są dobre do farbowania skóry licowej. Do zamszu można je stosować, ale raczej jako bardziej awaryjnie. Trzeba się liczyć z tym, że mogą się pojawiać miejscowe przebarwienia, bo jest to farba patynująca, gdzie jej ilość nakładana na skórę ma duże znaczenie. Dlatego też, im więcej, tym możliwy coraz ciemniejszy kolor. Osobiście do farbowania zamszu używam innych farb. Skóra zamszowa po farbowaniu Tinturą jest w odbiorze dosyć "sucha". Przy kilku nałożonych warstwach, może dochodzić do ścierania się nadmiaru farby (np. po przejechaniu ręką po cholewkach butów). Dlatego dobrze jest, jakbyś decydował się na farbowanie, dokonać później dogłębnego czyszczenia. Z jednej strony, pozwoli to usunąć nadmiary barwnika, a z drugiej pomoże trochę wytonować kolor po farbowaniu, jakby się pojawiły przebarwienia.
 4. Mała renowacja

  O kolorze tabakowym raczej zapomnij. Jeżeli już udałoby się przełamać kolor oryginalny, to może udałoby się zafarbować na bardzo ciemny brąz. Jak barwnik wejdzie w reakcję z oryginalnym kolorem, to możesz spodziewać się nawet koloru wpadającego w zgniłą zieleń.
 5. Producenci butów: Berwick

  Berwicki ze skóry groszkowanej będą o wiele bardziej bezpieczniejsze jeżeli chodzi o jakość skóry cholewek. Ze skórą licową w brązie różnie już to bywa.
 6. Doświadczenie nabyte przy renowacjach skór, mogłem przełożyć na pomoc przy kręceniu filmu "Bikini Blue". Jest to polska produkcja, z angielską aktorką Lianne Harvey w roli głównej. Dużym problemem okazało się dla ekipy filmowej odpowiednie przygotowanie kombinezonu motocyklowego głównej bohaterki do zdjęć. Moja pomoc okazała się na tyle istotna, że ujęto moje nazwisko w podziękowaniach w napisach końcowych. * zdjęcie z filmweb.pl
 7. Producenci butów: Berwick

  Poproś jedną i drugą firmę o wykonanie fotek w świetle dziennym, na zewnątrz sklepu. Dobrze robić takie fotki w zestawieniu z jakimś bardziej kontrastowym kolorem, ewentualnie w towarzystwie innych butów, żeby mieć punkt odniesienia. Nikt Ci nie doradzi jakie buty wybrać, bo kwestia wybarwienia samych butów i późniejszych zdjęć w internecie, to po prostu ryzyko dużych przekłamań w odbiorze kolorów.
 8. Producenci butów: Berwick

  Wg mojego postrzegania kolorów : - klasycznebuty - zbyt chłodny balans bieli - shopmiler - troszkę za dużo nasycenia czerwienią, ale jakby troszkę "przygasić kolor", to byłoby ok.
 9. Zelowanie spodów, jedna z najbardziej podstawowych czynności w zakładzie szewskim, potrafi być tak źle wykonana, że po prostu brak słów. Jest to nagminny problem. Nie ten materiał, nie ten sposób klejenia, nie ta długość zelówki, nie ten sposób obróbki, itp. Poniższy przykład prezentuje dokładnie, jak NIE powinno wyglądać zelowanie spodów skórzanych : Najgorsze, to poprawiać po kimś, ale w większości przypadków wystarczy to zrobić poprawnie i po kłopocie. Gorzej sprawa wygląda, kiedy użytkując buty źle podzelowane, dochodzi do rozwarstwienia spodów. Wtedy należy liczyć się z o wiele większymi kosztami naprawy. Poniżej buty podzelowane przeze mnie.
 10. Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady

  Pisałem ogólnie, w kontekście tego, że na rynku istnieją prawidła w bardzo niskich cenach, które są wynikiem tego, że nie zawsze jest to towar pierwszej jakości i może być "po przejściach". W Twoich prawidłach nie ma problemu opisywanego powyżej przeze mnie, ale też tych prawideł nie można zaliczyć do pierwszego gatunku. Jak Ci nic w nich nie przeszkadza, to po prostu zostaw i użytkuj je. Powinno być ok.
 11. Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady

  Pytałem w kontekście tego, że na rynku jest trochę prawideł powiedzmy to szczerze, nie najlepszej jakości. Swego czasu przez Aledrogo sprzedawane były prawidła, które były zapleśniałe - był to jeden kontener takiego towaru.
 12. Prawidła budżetowe i te droższe - dyskusje i porady

  kierowales sie przy zakupie cena ?
 13. Dobrze, ja też mam dość. Dostałem nauczkę nie przyjmować butów, które nie nadają się do napraw i teraz już się konsekwentnie tego trzymam. Buty powinny wylądować w koszu (jedna z par), a ja głupi podjąłem się ich naprawy. Tak, czeka Pan bardzo długo, tak samo długo jak Klienci którzy zamówili buty miarowe i które w tym momencie są w trakcie kończenia. Jakoś potrafili zrozumieć, że są siły wyższe i na co dzień mam z Nimi bardzo fajny kontakt. Naprawa jest wykonana, nie będę modelował zakładek, tak jak informowałem wcześniej, wysyłam Panu w poniedziałek buty i na tym kończę. Jak Pan się czuje oszukany może Pan robić co Pan uważa za stosowne. ps. termin połowy listopada nie dotyczy zleceń przyjętych przed opublikowaniem tego wpisu. Odnosi się do aktualnie otrzymywanych butów. edit: Pomimo próby dodzwonienia się do Pana i wysłania wiadomości, nie otrzymałem do dzisiaj tj. 16-10-2017 godz. 00:30 potwierdzenia adresu wysyłki. Proszę potem nie mieć do mnie pretensji, że wysyłka nie będzie w dniu, w którym chciałem jej dokonać.
 14. Producenci, marki butów: Yanko

  A niech się te szwy przecierają Co Ci szkodzi. Dopóki spody są integralne, tzn. nie dochodzi do widocznych szczelin, czy rozwarstwień, to chodź w butach i nie zawracaj sobie głowy głupotami. Jakby się podeszwa zaczęła rozwarstwiać, to po prostu buty mówią, że trzeba im trochę pomóc "pozbierać się do kupy". Jak nie masz jakiegoś ogarniętego szewca pod ręką, to najwyżej jak będzie potrzeba, to napisz i zrobimy wersję taką, że zapomnisz o startych czubkach.
 15. Kapeć, czyli but przymiarkowy. Poniżej kilka fotek obrazujących, jak wygląda but próbny w bardzo uproszczonej wersji, oraz co można dzięki niemu osiągnąć. Pozwala m.in. na idealne dopasowanie cholewek butów do anatomii stopy, co jest bardzo ważne w przypadku używania miękkich skór. Na poniższych zdjęciach można będzie zobaczyć m.in. jaki wpływ na dopasowanie do stopy ma wykonanie kopyta w pełni indywidualnego. Na kapciu nanoszone są jeszcze ostateczne, małe poprawki, głównie dopasowanie pięty samym dołem. Będzie też jeszcze lekko modyfikowany czubek. Na kapciu jest on trochę mylący, bo jest wykonany na cienkim usztywnieniu. Później jak dojdzie normalna skóra, będzie on bardziej zaokrąglony. Zdjęcia z przymiarki u Klienta w domu. Buty miarowe realizowane są w systemie obsługi "door to door".
×