Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

... mógłbyś natomiast uzupełnić opis o element, który przykuwa wzrok w stopniu nie mniejszym niż poszetka :-), czyli wspaniały orientalny (kaukaski, jak sądzę?) kobierzec, który robi za tło! To jest dopiero hand made bespoke, z wełny, a do tego pewnie naturalnie barwionej. Ten styl chyba nazywa się juval, trochę podobny do tekke, popraw mnie, jeśli się mylę.

Przepraszam, że tak późno odpowiadam.

Trochę off topic ale:

Ten kobierzec to perski Mashad-Beludż:

Włosie: wełna

Wątek: przędza z włosia koziego, 2 nici wątku

Osnowa: wełna, ręcznie barwiona, jak raczyłeś zauważyć,

Węzeł: asymetryczny

Gęstość tkania: ok 100 tys. węzłów na m. kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

@ Torunianin

Bardzo fajna kurtka! Poszedłbym w stronę odcinających się kolorem rękawiczek i szala, choć to nie krytyka tylko pomysł.

Pozostawiłbym tak, jak jest. Guziki są bardzo wyraziste i zaczęłaby się konkurencja :)

Ja ciekawy jestem butów. To ten element zakończy całą kompozycję nadając jej wyraz, lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Torunianin

Bardzo fajna kurtka! Poszedłbym w stronę odcinających się kolorem rękawiczek i szala, choć to nie krytyka tylko pomysł.

Dzięki. Próbowałem z ciemniejszymi (tymi: viewtopic.php?f=2&t=1669) i jest ok, ale te jaśniejsze jakoś bardziej mi grają. Może dlatego, że taki zestawienie jest rzadziej spotykane. Co do szalika, to myślę, że ożywienie wprowadziłby jakiś wzór np. pepitka albo mała kratka, ale niestety nie mam nic w odpowiednim kolorze.

@ Torunianin

Bardzo fajna kurtka! Poszedłbym w stronę odcinających się kolorem rękawiczek i szala, choć to nie krytyka tylko pomysł.

Pozostawiłbym tak, jak jest. Guziki są bardzo wyraziste i zaczęłaby się konkurencja :)

Ja ciekawy jestem butów. To ten element zakończy całą kompozycję nadając jej wyraz, lub nie.

Buty były z ciemnobrązowego zamszu. Nie jest to idealne zestawienie, ale cały czas nie mogę znaleźć odpowiednich chukka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

[...]

Buty były z ciemnobrązowego zamszu. Nie jest to idealne zestawienie, ale cały czas nie mogę znaleźć odpowiednich chukka.

Też pomyślałem o trzewikach, jednak bardziej wyrazistych niż chukka - tzn. solidniejsza podeszwa i raczej gładka skóra.

Ciekawe byłyby oficerki, jednak to już lekka ekstrawagancja.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem, razem z szanowną małżonką, wychodzimy na kolację z tej okazji zrodził się pomysł jak poniżej (uwzględniłem poprzednie sugestie).

Szara marynarka wełniana

Biała koszula

Bordowy krawat w drobne kopki (nie widać)

Fioletowa poszetka w biało bordowe kwiatki

Kamizelka

Zegarek z dewizką

Jasno szare spodnie

post-2408-13658921388759_thumb.jpg

Burgundowe kaszmirowe podkolanówki

Czarne brogsy

post-2408-13658921388313_thumb.jpg

Na górę szary (salt&pepper) płaszcz + sza wełniany w fioletową kratę, kaszkiet.

post-2408-13658921387978_thumb.jpg

Dodatki

Pióro Wahl Eversharp Doric rocznik (rocznik 1935), wspomniana Omega w srebrnej kopercie (rocznik ok 1916r) na srebrnej dewizce, biała chusteczka bawełniana, rękawiczki ciemny brąz na cienkiej "milanezce".

No i oczywiście prezent :D

Zdjęcia trochę kiepskiej jakości - zrobione telefonem.

Zdjęcia w dwóch postach

Proszę o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym się dołączyć. Zgadzam się z poprzednikami, a od siebie dorzuciłbym: czarne buty do tak jasnych spodni stanowią bardzo duży kontrast, który należałoby dobrze zbalansować, czego tutaj niestety się nie udało. Uważałbym też na koszulę, tej kołnierzyk "wyskakuje" na kamizelkę, czego ja, osobiście, unikam. Czysto-czerwony (taki jest jego odbiór) krawat, nie wiem..... ( a może dziedziczę, teraz już mniej, uzasadnioną niechęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam uwagi poprzedników: kompozycja ładna, stonowana, spokojna, ale zdecydowanie nie wieczorowa.

Drobne uwagi: Spodnie są nieco za długie. Ponadto, szkoda, że kamizelka nie jest bardziej wycięta.

Cóż, doskonale rozumiem niepoprawność kolorów, zwłaszcza spodni, w kontekście wieczornego wyjścia.

Jednakże całość tworzy ciekawy klimat i dobrze się w nim czuję, a ot to chyba chodzi.

Biorę pod uwagę również ciemno brązowe sztruksy (prawie czarne), zobaczymy.

Kamizelka jest dość stara, pochodzi z garnituru z lat 80 więc fason jest trochę dziwny, ale lubię ją.

Tak czy i inaczej dziękuję za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shimyama

też mam sentyment do starych przedmiotów, uwielbiam Mieczysława Fogga, podoba mi się pomysł "tweed run", rozrzewnia mnie mit II RP i tak można by długo.

Wydaje mi się jednak, że wychodząc dziś na ulicę w tego rodzaju ubiorze (który bardzo dosadnie nawiązuje do czasu minionego), wyglądasz raczej na człowieka przebranego, niż ubranego.

Gratulując więc konsekwencji i odwagi, zrezygnowałbym przynajmniej z zegarka na dewizce.

O kolorystyce pisali już inni - to w żadnym wypadku nie jest strój wieczorowy! (a elegancja polega przecież na adekwatności ubioru). Dodam jeszcze tylko, że spodnie są zdecydowanie zbyt długie (być może też zbyt luźne) i zbytnio łamią się u dołu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że wychodząc dziś na ulicę w tego rodzaju ubiorze (który bardzo dosadnie nawiązuje do czasu minionego), wyglądasz raczej na człowieka przebranego, niż ubranego.

W tym wypadku to tylko zegarek z dewizką (który bardzo mi się podoba ;) ) i kamizelka nawiązują do "czasu minionego", jeżeli bardzo chcemy się przyczepić, to jeszcze kaszkiet, skarpetki i biała koszula. :) Ponadto ze względu na temperaturę, użycie kamizelki jest jak najbardziej uzasadnione.

Ja, abstrahując od moich poglądów na temat, co jest przebraniem, a co ubraniem, na pewno o tym zestawie nie powiedziałbym, że jest tym pierwszym. ;)

Zestaw, jak moi przedmówcy już stwierdzili, niezbyt nadaje się na wieczór, aczkolwiek podoba mi się połączenie jasnego dołu i ciemniejszej góry.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ciekawy ale "trąci myszką" jak dla mnie Shimyama. Chociaż nie mówię, że ja bym się tak nie chciał ubrać. Sądząc po gadżetach myślę , że kolega jest pewnego rodzaju rekonstruktorem/kolekcjonerem. Nie wiem jak u Ciebie Shimyama ale w moim przypadku okazji do "rekonstrukcji" było i jest niewiele i naturalnym jest chęć wystąpienia w czymś z epoki itp. lecz nie zawsze jest to stosowne i odpowiednie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąci myszką? Strój z epoki? Panowie - moim zdaniem bardzo mocno przesadzacie. Przecież to zwykły zestaw kombinowany z kamizelką.

Poza zegarkiem nie widzę w tym zestawie niczego co by szczególnie odbiegało od naszej... epoki :). Zresztą, zegarek jak zegarek, jak ktoś woli takie na łańcuszku od tych na ręce, to czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.