Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze zdjęcie + marynarka i czerwony krawat i masz mnie na tegorocznej Wigilii ;)

Co do drugiego zdjęcia - jeśli nie masz teczki, spróbuj nosić większe szpargały w wewnętrznych kieszeniach płaszcza. Wybrzuszenia w okolicach klatki prezentują się bardziej okazale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcz mało klasyczny ale mi się podoba. Prawa kieszeń źle się układa bo idąc do samochodu włożyłem do niej etui z okularami.

Czy dół płaszcza "rozkłada się" właśnie przez to etui, czy zawsze tak sterczy na boki?

To jest raczej wina tego etui.

Na drugim zdjęciu mistrz drugiego planu ;)

Rzeczywiście i nie jest to tak oczywiste przy pierwszym spojrzeniu :)

To owczarek siostry, choć może i pokazał się z nie najlepszej strony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zestaw:

Marynarka tweedowa

Koszula niebieska w drobne białe prążki

Poszetka jedwabna

Sztruksy beżowe

Kasztanowe podkolanówki

Brązowe oxfordy

Pod szyją będzie szalik z wielbłądziej wełny całość domkną brązowe skórzane rękawiczki.

post-2408-13658921374214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Marynarka bardzo mi się podoba. Poszetka zaczęła żyć własnym życiem, uważaj na nią, może wypełznąć i zacznie pożerać wszystko co jest dookoła. Fajny zestaw ale z krawatem bardziej by mi się podobał ;)

Tak to właśnie wygląda :) Podzielam opinię, a poszetkę finalnie najlepiej jest układać przed lustrem. Patrząc z góry widzimy ją całkiem inaczej.

Szkoda, że nie pokazałeś całości postaci.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimyama, nie za dużo widać, ale marynarka chyba dobrze leży, przynajmniej w górnej części. Nie przejmuj się docinkami niektórych kolegów, że opisujesz rzeczy, których nie widać na zdjęciu, mógłbyś natomiast uzupełnić opis o element, który przykuwa wzrok w stopniu nie mniejszym niż poszetka :-), czyli wspaniały orientalny (kaukaski, jak sądzę?) kobierzec, który robi za tło! To jest dopiero hand made bespoke, z wełny, a do tego pewnie naturalnie barwionej. Ten styl chyba nazywa się juval, trochę podobny do tekke, popraw mnie, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poszetkami tak już jest, dla jednych ugrzecznione, dla innych zbyt "dynamiczne"; choć w tym spokojnym, bądź co bądź zestawie, i ona mogłaby być bardzie "wycofana".

Zestaw dobry, ale kobierzec w tle robi wrażenie, broń biała też wygląda interesująco, ale to chyba byłby zbyt duży off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem miałem okazje stanąć przed szkłem profesjonalisty. Potwierdza się zatem teza, że dobre zdjęcia naprawdę dużo zmieniają. Foto jest do tekstu o włoskim alkoholu więc chciałem trochę odbić od poukładanej i grzecznej elegancji, jednocześnie korzystając z samych prostych elementów.

post-403-13658921374728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam

zestaw jesienno-zimowy w bawarskich klimatach, ale bez przesady i nacisku na folkową stylizację.

Podstawą zestawu jest wełniana tkanina typu loden - nieprzemakalna i nieprzewiewna, aczkolwiek "oddychająca". Z wyglądu i w dotyku bardziej zgrubna niż wełniane sukno.

Po wczorajszej wędrówce w deszczu i zimnym sztormowym wietrze mogę powiedzieć, że sprawdza się doskonale zapewniając idealny komfort termiczny i dobre samopoczucie, gdy spoglądamy na kulących się z zimna przechodniów.

Dobrze sprawdza się zarówno płaszcz, jak i marynarka ze stójką pozwalająca zapiąć się pod samą szyję.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Spodnie nie do końca mnie satysfakcjonują, ale nie miałem nic lepszego na podorędziu. Beret typu baskijskiego, natomiast rękawiczki, to dziane rękodzieło brytyjskie.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw.

Nie jestem orłem w tych sprawach, więc dużo nie napiszę. Podoba mi się ogólnie dobrana kolorystyka. Kolor płaszcza fajnie komponuje się ze spodniami i marynarką. Fajny jest też kontrast bieli rękawiczek i szalika, w porównaniu do czarnego beretu.

Nie wszystkie Twoje stroje mi się podobają, na części zdjęć mam wrażenie, jakby istniał u Ciebie nadmiar tych ubrań czy coś, które tworzą taki chaos. No ale może niektóre Twoje stylizacje nie wpadają w mój młodzieńczy gust, i stąd to zdanie.

Pozdrawiam.

Fajny zestaw.

Nie jestem orłem w tych sprawach, więc dużo nie napiszę. Podoba mi się ogólnie dobrana kolorystyka. Kolor płaszcza fajnie komponuje się ze spodniami i marynarką. Fajny jest też kontrast bieli rękawiczek i szalika, w porównaniu do czarnego beretu.

Nie wszystkie Twoje stroje mi się podobają, na części zdjęć mam wrażenie, jakby istniał u Ciebie nadmiar tych ubrań czy coś, które tworzą taki chaos. No ale może niektóre Twoje stylizacje nie wpadają w mój młodzieńczy gust, i stąd to zdanie.

Pozdrawiam.

W roku 2011 udokumentowałem 332 codzienne stroje. Siłą rzeczy będą wśród nich mniej i bardziej udane przedstawienia. Po zrobieniu fotek nie stosuję autocenzury poza oczywistymi kiksami.

332 strojów to całkiem dużo. W sumie mówiąc "nie wszystkie ubrania", miałem na myśli jedne z kilku ostatnich, które zamieściłeś na forum oraz na blogu.

Nie zgłębiałem się jakoś w Twoje kompozycje, ale chętnie niedługo się z nimi zapoznam.

W ogóle głupio mi mówić do Ciebie na Ty, ale pozwolę sobie potraktować to forum jako miejsce, gdzie każdy użytkownik jest "jednakowy" pod względem wieku, żeby nie było jakichś komplikacji w komunikacji ; p.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Fajny zestaw.

Nie jestem orłem w tych sprawach, więc dużo nie napiszę. Podoba mi się ogólnie dobrana kolorystyka. Kolor płaszcza fajnie komponuje się ze spodniami i marynarką. Fajny jest też kontrast bieli rękawiczek i szalika, w porównaniu do czarnego beretu.

Nie wszystkie Twoje stroje mi się podobają, na części zdjęć mam wrażenie, jakby istniał u Ciebie nadmiar tych ubrań czy coś, które tworzą taki chaos. No ale może niektóre Twoje stylizacje nie wpadają w mój młodzieńczy gust, i stąd to zdanie.

Pozdrawiam.

Dziękuję za ocenę i miło mi, że zestaw zyskał aprobatę.

Przy okazji kilka słów wyjaśnień - mod wybacz :oops:

Blog jaki prowadzę jest zapisem codzienności, a nie prezentacją kilku wystudiowanych zestawów. W roku 2011 udokumentowałem 332 codzienne stroje. Siłą rzeczy będą wśród nich mniej i bardziej udane przedstawienia. Po zrobieniu fotek nie stosuję autocenzury poza oczywistymi kiksami.

Wrażenie nadmiaru, lub jak to określiłeś chaosu po części może wynikać z dość prostego faktu. Dysponując jedną parą butów, spodni, koszulą, marynarką i okryciem zewnętrznym - będziemy zawsze ubierać się tak samo.

Przy dwóch parach butów, spodni .... itd możemy stworzyć ponad 20 kombinacji.

Jednak ilość możliwych do osiągnięcia zestawów przyrasta w postępie geometrycznym. Oznacza to, że posiadając po kilka i więcej poszczególnych elementów garderoby (posiadam) można stworzyć kilkaset propozycji. Operując przy tym różnymi dodatkami i kolorami - multiplikujemy te możliwości.

A co do gustów, hmmm.... będąc w Twoim wieku, moje gusta diametralnie różniły się od gustów "dziadków". To były dwa odrębne światy i totalna przepaść pomiędzy pokoleniami. Teraz i tak platforma porozumienia jest znacznie, znacznie szersza.

Może Cię to pocieszy, to jednak znaczna część młodzieżowych stylizacji nie trafia w moje dziadkowe gusta :lol: chociaż nie budzi u mnie takich "estetycznych" kontrowersji, jak to onegdaj w przeciwnym kierunku bywało.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w tym wątku zrobił się klub dyskusyjny, a powinny być przede wszystkim zdjęcia + konkretne komentarze.

Dlatego ja wrzucam zdjęcia dzisiejszego zestawu.

Dołączona grafika

Kurtka: K. Łomża bespoke, materiał 100% wełna wielbłądzia

Szalik: Bugatti, kaszmir

Rękawiczki: Cz. Jamroziński bespke, skóra jelenia nowozelandzkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Generalnie w tym wątku zrobił się klub dyskusyjny, a powinny być przede wszystkim zdjęcia + konkretne komentarze.

Dlatego ja wrzucam zdjęcia dzisiejszego zestawu.

[...]

Kurtka: K. Łomża bespoke, materiał 100% wełna wielbłądzia

Szalik: Bugatti, kaszmir

Rękawiczki: Cz. Jamroziński bespke, skóra jelenia nowozelandzkiego

Ładny jest ten kawałek zestawu. Zarówno kolorystyka, jak i dopasowanie. No i rękawiczki ładnie leżą na dłoniach.

Ciekaw jestem doboru butów. Nakrycie głowy również byłoby mile widziane.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.