Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiasem mówiąc (jak długo nie powiem skąd jestem) w Skandynawii zazwyczaj biorą mnie za Holendra, natomiast w Niemczech za Skandynawa.

To ze mną jest inaczej. W Polsce i Rosji biorą mnie za Żyda. We Francji za Włocha. A Włosi? Byli mną zachwyceni. Wzięli mnie za komunistę.

edit: widzę, że niektórzy Koledzy szukają źródła tej wypowiedzi. Jest to jedna z moich ulubionych historii. Opowiadam ją w kilku wersjach w zależności od czasu i wytrzymałości moich słuchaczy. Ta skrócona pochodzi z mojego bloga. Wskazuję źródło, by skrócić drogę ew. poszukiwań:

http://onedayonetie.blogspot.com/2010/09/dzien-dobry-w-polsce-i-rosji-biora-mnie.html

Z zasady nie podpisuję się pod cudzymi tekstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba zestaw Vislav'a, pokazuje, że można ubrać się kolorowo i ciekawie, a jednocześnie z pewną nutką formalnej elegancji. A co ważniejsze, można spokojnie zakładać wygodne, ale tak wytykane na forum nieprzepisowo szerokie i długie zakończenia różnych kończyn i dalej wyglądać świetnie.

W zestawie Kyle'a bardzo zacnie wyszło połączenie koszuli z marynarką ;)

No cóż, przede wszystkim liczy się impresja, czyli kompozycja całości. Ponadto, to co już powtarzam do znudzenia, pierwszy etap to jakość tkanin - tutaj dla zwolenników klasycznej elegancji powinien być priorytet. A, tak naprawdę w wielu poradach ten moment jest zazwyczaj pomijany. Dobre jakościowo tkaniny łączą się z jakościowo dobrą kolorystyką - kolory są czyste bez tego charakterystycznego dla tandety odcienia szarości i brudności.

Przy takim założeniu drobniejsze błędy techniczne nie są tak wyraziste. Rękawy w marynarce mogłyby być trochę krótsze, natomiast spodnie są typowe dla większości przytaczanych na tym forum przykładów Ilustracji klasycznej męskiej elegancji

# Kyle - V-neck sweterek/kamizelka mógłby być delikatniejszy, z trochę większym wycięciem i w ciekawszym kolorze. Cały zestaw zmieniłby natychmiast wygląd.

pozdr.Vslv

p.s. Frankenstein: Włochy i komunista - dobre :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba zestaw Vislav'a, pokazuje, że można ubrać się kolorowo i ciekawie, a jednocześnie z pewną nutką formalnej elegancji. A co ważniejsze, można spokojnie zakładać wygodne, ale tak wytykane na forum nieprzepisowo szerokie i długie zakończenia różnych kończyn i dalej wyglądać świetnie.

W zestawie Kyle'a bardzo zacnie wyszło połączenie koszuli z marynarką ;)

Ja bym dał białą koszulę tam, a zdaje się, jestem sporo od Panów młodszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba zestaw Vislav'a, pokazuje, że można ubrać się kolorowo i ciekawie, a jednocześnie z pewną nutką formalnej elegancji. A co ważniejsze, można spokojnie zakładać wygodne, ale tak wytykane na forum nieprzepisowo szerokie i długie zakończenia różnych kończyn i dalej wyglądać świetnie.

W zestawie Kyle'a bardzo zacnie wyszło połączenie koszuli z marynarką ;)

Ja bym dał białą koszulę tam, a zdaje się, jestem sporo od Panów młodszy.
Nie wiązałbym koloru koszuli z wiekiem. Poza tym, że biała koszula z wiekiem przestaje być śnieżnobiała :D

Użycie żywych kolorów, wzorków, lub białej koszuli zmienia charakter zestawu od mniej do bardziej oficjalnego.

Zawsze należy zastanowić się, jaka jest intencja tworzącego zestaw, lub okoliczności użycia tegoż.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Vislav'a podoba mi się niesamowicie :). Ogólnie rzecz biorąc uwielbiam oglądać jego zestawy i podoba mi się jego styl (chociaż zupełnie nie jest moim i do mnie by nie pasował).

Tak padł ostatni bastion politycznego konserwatyzmu :o Jeszcze chwila a kolega sergiusz będzie z drogim naszym sercom Vislavem podczas rekonstrukcji biegać w przebraniu krasnoarmiejca :shock: Proszę Was, Sergiuszu (otczestwa niestety nie znam) dajcie się chociaż Vislavovi zastrzelić jako białogwardzista lub po prostu jako polski Jaśnie Pan :lol:

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczny konserwatyzm na tym forum przeszedł do podziemia. :)

Pozdrawiam, Dr

I oby zgnił w kazamatach, no offence.

Jako skrajny libertyn, liberał, kryptofeminista, anarchosyndykalista i socjalistyczny zwolennik monarchii konstytucyjnej nie zgodzę z Kolegą Meqoq'iem (lub Meqokiem, niestety, tow. Proceleusmatyk nie dał ostatecznej wykładni Waszej odmiany).

Będę walczył o pluralizm i wolność głoszenia swoich przekonań!

Jak trzeba umrę w obronie konserwatyzmu politycznego i prawa do zakładania (lub nie) ciepłych kalesonów w zimę!

Wolność przede wszystkim!

Wolność szyta na miarę!

Nawet grubymi nićmi szyta!

Niech żyję wolność bespoke!

Na miarę każdego Człowieka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityczny konserwatyzm na tym forum przeszedł do podziemia. :)

Pozdrawiam, Dr

I oby zgnił w kazamatach, no offence.

Jako skrajny libertyn, liberał, kryptofeminista, anarchosyndykalista i socjalistyczny zwolennik monarchii konstytucyjnej nie zgodzę z Kolegą Meqoq'iem (lub Meqokiem, niestety, tow. Proceleusmatyk nie dał ostatecznej wykładni Waszej odmiany).

Będę walczył o pluralizm i wolność głoszenia swoich przekonań!

Ależ, jako skrajny libertyn, liberał, kryptofeminista, anarchosyndykalista i socjalistyczny zwolennik monarchii konstytucyjnej niczego nie mam zamiaru ograniczać wolności jakichkolwiek wypowiedzi. Po prostu wyrażam swoje życzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ, jako skrajny libertyn, liberał, kryptofeminista, anarchosyndykalista i socjalistyczny zwolennik monarchii konstytucyjnej niczego nie mam zamiaru ograniczać wolności jakichkolwiek wypowiedzi. Po prostu wyrażam swoje życzenie.

Ale mnie ocenzurowaliście! Skróciliście mój cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc (jak długo nie powiem skąd jestem) w Skandynawii zazwyczaj biorą mnie za Holendra, natomiast w Niemczech za Skandynawa.

To ze mną jest inaczej. W Polsce i Rosji biorą mnie za Żyda. We Francji za Włocha. A Włosi? Byli mną zachwyceni. Wzięli mnie za komunistę.

edit: widzę, że niektórzy Koledzy szukają źródła tej wypowiedzi. Jest to jedna z moich ulubionych historii. Opowiadam ją w kilku wersjach w zależności od czasu i wytrzymałości moich słuchaczy. Ta skrócona pochodzi z mojego bloga. Wskazuję źródło, by skrócić drogę ew. poszukiwań:

http://onedayonetie.blogspot.com/2010/09/dzien-dobry-w-polsce-i-rosji-biora-mnie.html

Z zasady nie podpisuję się pod cudzymi tekstami.

Czy to ma coś związek z tekstem Kurta Vonneguta - Ludzie, których się zna? ; ) Chyba nie, ale tytuł cyklu podobny. ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saint benji: Boję się Policji Forumowej, która zwalcza OT. Powiem tak: trochę tak, trochę nie. Inspiracji było kilka. Vonnegut mnie zawsze inspirował, ale w tym wypadku raczej bardziej w sferze języka jest ta inspiracja. A tytuł cyklu powstał przypadkowo, dopiero potem sobie uświadomiłem podobieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur w porządku - tak, wytaliowany wyglądałby lepiej (nie czekaj, aż schudniesz, bo możesz się nie doczekać - mówię na podstawie własnych doświadczeń), marynarka mogłaby też skorzystać na minimalnym skróceniu (kwestia gustu). Czepialscy być może zasugerują również półcentymetrowe skrócenie rękawów.

Proponuje wiązać krawat tak, żeby sięgał końcem do paska.

No i skąd masz te wspaniałe spinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w moim pierwszym poście :) (...) Na zdjęciach widzę, że przydałoby mu się taliowanie (?). Najchętniej poczekałbym z tym jednak do momentu, aż zrzucę nieco sadła.

Garnitur w porządku - tak, wytaliowany wyglądałby lepiej (nie czekaj, aż schudniesz, bo możesz się nie doczekać - mówię na podstawie własnych doświadczeń)...

No i skąd masz te wspaniałe spinki?

Gratuluję odwagi. Od razu ostro z pierwszym postem.

Wytaliuj teraz. Jak schudniesz kupisz sobie nowy garnitur.

Spinki bardzo fajne. Pytanie o nie jw.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym przesunięcie guzików trochę w górę, jeśli nie są przecięte.

Słusznie, skrócenie rękawów było wykonane nie do końca profesjonalnie - guziki powinny byc przesunięte w górę rękawa (wraz z imitacją obszycia dziurek); na wełnie taki zabieg z reguły nie zostawia śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Spinki to srebrne rękodzieło z lat 80-tych. Perła w mojej skromnej kolekcji :)

Rękawy zostały faktycznie dość nieprofesjonalnie skrócone - mam nawet wrażenie, że trochę krzywo. Guziki są naturalnie "fejkowe", planuję jednak - razem ze skróceniem rękawów - zrobić je na "real". Krawat został rano zawiązany idealnie - być może tak się ułożył po obiadku :-) A propos węzła - węzeł to Pratt i w zamierzeniu miał być a la Lino Ieluzzi :-) No cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.