Jump to content

Shimoyama

Użytkownik
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Shimoyama last won the day on November 1 2014

Shimoyama had the most liked content!

Community Reputation

54

About Shimoyama

 • Rank
  Zwykły
 • Birthday 04/25/1972

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Kamieniec Wrocławski/Wrocław
 • Interests
  Muzyka klasyczna, kaligrafia, pióra wieczne, heraldyka, kawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polecam http://swieta.onet.pl/prezenty/swiateczny-niezbednik-mezczyzny
 2. Oczywiście Herring Exmoor wykonany przez Cheaney, jak słusznie zauważył kolega Fan_dobrego_buta
 3. Wrażenia jak najbardziej OK. Dopasowanie do mojej szerokiej stopy idealne pomimo tęgości F. Tweed jest tylko z wewnątrz, wewnątrz but jest w 100% ze skóry. Jak na razie po miesiącu użytkowania nie widzę śladów. Obawiałem się, że materiał będzie się odkształcał w dziwy sposób. Tweed zaimpregnowałem Nano-protectorem więc zobaczę jak się sprawdzą w deszczową pogodę
 4. Zero poprawek i trzy dni spokoju .
 5. Jeśli chodzi o czas golenia to średnio zajmuje mi on od 20 do 30 minut. Po nabraniu wprawy efekt jest dużo lepszy niż po goleniu maszynką. Skóra jest gładka i elastyczna, bez efekt "papieru ściernego". Oczywiście wszystko zależy od gęstości zarostu . Co się zaś tyczy ostrożności to rzeczywiście jest wskazana, sposób golenia jest zupełnie inny niż w przypadku maszynek do golenia (tradycyjnych lub tzw. jednorazowych), zacięcia się zdarzają. Golenie brzytwą to w pewnym sensie rytuał i nie powinien być wykonywany w tzw. półautomacie, wymaga spokoju i skupienia. Aby uniknąć tego stanu, golę się wieczorem .
 6. Widzę, że swoim wpisem narobiłem niezłego zamieszania Napisałem, że swoje brzytwy ostrzę sam, a później opisałem proces. Niestety okazał się on na tyle nieprecyzyjny, że należy się sprostowanie. W opisie miałem na myśli częstotliwość ostrzenia ale nie jednej i tej samej brzytwy tylko ostrzenie jako takie (proces). W związku z tym, że mam ich siedem (brzytew), ostrzenie tej samej brzytwy wypada średnio co 2 miesiące . Przepraszam, za zamieszanie.
 7. Ja swoje brzytwy ostrzę sam, co 2 tygodnie, używając belgijskiego kamienia Coticule. Metoda jest prosta, aczkolwiek wymaga praktyki. Tak więc, kroki które wykonuję są następujące: 1. Zwilżenie kamienia wodą i wytworzenie pasty przy pomocy okrucha (kawałka kamienia o tej samej gradacji ziarna) 2. Wytworzenie pasty ściernej poprzez równomierne pocieranie okruchem po całej powierzchni kamienia 3. Ostrzenie brzytwy płynnymi ruchami z obu stron (ok 30 przeciągnięć na stronę) 4. Spłukanie kamienia 5. Powtórzenie procesu bez wytwarzania pasty (sama woda) 6. Honowanie ostrza poprzez podklejenie popularnego schotcha na górnej krawędzi brzytwy (po przeciwnej stronie ostrza) celem zmiany kąta ostrzenia 7. Próba jakości ostrza na włosie Nic nie zastąpi ostrzenia na kamieniu. Używając samego pasa po 2-3 tygodniach w zależności o częstotliwości golenia, brzytwa nie nadaje się do golenia.
 8. Dzisiaj podczas meczu Śląsk Wrocław vs. Broussia Dortmund (przegranym niestety 0:3).
 9. Bytom w pasażu grunwaldzkim lub Magnolia.
 10. Tak jak ustalaliśmy, powinienem się zjawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.