Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, 25kamil25 napisał:

 

Dziękuję Panowie.

C&J genialne, ciężko jest ze zwrotami w razie jak bym nie trafił rozmiaru? 

C&J można przymierzyć i kupić w Polsce, w sklepach Emanuel Berg. Ale musiałbyś o ponad 500 złotych przekroczyć zakładany budżet (zdaje się że kosztują 2000 albo 2200).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, teraz mam tyle propozycji, że aż nie wiem na co mam się zdecydować, C&J rzeczywiście są trochę droższe, ale może wato dopłacić względem TLB? Przyznam, że wolał bym zamówić z Polski z ewentualnym zwrotem albo przymierzyć na miejscu. Zauważyłem też, że w tych TLB nakładany nosek tak jakby zawija się na cholewce aż do pięty, to normalny zabieg? czy to jakieś udziwnienie?

PS

 W ramach własnych poszukiwań, znalazłem jeszcze podobne MEERMINy czy one będą lepszej jakości niż Berwicki i czy będą miały bardziej dynamiczne kopyto?

https://meermin.com/in_en/10137516240000he-24-101375-chestnut-country-calf-e-titan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, teraz mam tyle propozycji, że aż nie wiem na co mam się zdecydować, C&J rzeczywiście są trochę droższe, ale może wato dopłacić względem TLB? Przyznam, że wolał bym zamówić z Polski z ewentualnym zwrotem albo przymierzyć na miejscu. Zauważyłem też, że w tych TLB nakładany nosek tak jakby zawija się na cholewce aż do pięty, to normalny zabieg? czy to jakieś udziwnienie?
PS
 W ramach własnych poszukiwań, znalazłem jeszcze podobne MEERMINy czy one będą lepszej jakości niż Berwicki i czy będą miały bardziej dynamiczne kopyto?
https://meermin.com/in_en/10137516240000he-24-101375-chestnut-country-calf-e-titan.html

Meerminy to też longwingi. Jakość wykonania podobna do Berwicków, ale ładna skóra, bardzo miękka. Longwingi są moim zdaniem bardziej casualowe, niż zwykle brogsy. Kopyto Meerminach to Rui i na pewno nie jest ono dynamiczne, ale moim zdaniem pasuje do charakteru tych butów. Zakładam je do flanelowych i grubszych wełnianych spodni w jesienne dni. Do Jeansów jak najbardziej, do garnituru nawet codziennego już nie bardzo z wyjątkiem twedowego. Klasyczne brogsy C&J są super. Z niższej półki, ale wyżej, niż Meermin/Berwick masz jeszcze półbrogsy (z prostym nakładanym noskiem bez wycięć) od Patine https://patine.pl/derby-brown-77026.html
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@25kamil25

Longwingi są super;) Co do marek to dla mnie wygrywa C&J, ale podałeś ograniczenie cenowe.

Mam u siebie L&T i TLB. Bez promocji zdecydowanie wybrałbym TLB. Z promocją na L&T (zdarza się 20%) dalej niekoniecznie bym je wybrał. To już kwestia preferencji dopasowania. Jak nie masz doświadczenia w rozmiarach to tym bardziej wziąłbym z patine bo łatwiej wymieniać i odsyłać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, mosze said:

Proponuję jednak krokiety, choć jest niebezpieczeństwo, że zagustujesz w drogich butach.

Bardzo bym sobie tego życzył jednak 2k to jest już dla mnie dużo i nawet nie pójdę mierzyć, żeby potem móc spać w nocy :D;) 

Kontynuując, zacząłem się zastanawiać czy jednak nie zamówić oksfordów. Longwingi chyba nie przemawiają do mnie stylistycznie.

Jest teraz ciekawa promocja na Patine na Yanko i to już jest duży przeskok jakościowy z Berwick'ów

https://patine.pl/yanko-664y-chesnut-niger.html

Czy może warto dopłacić jednak troche więcej do TLB?

https://patine.pl/brogues-morrison-527-country-calf-brown.html

Jedne i drugie mają dynamiczne kopyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TLB mają smuklejsze kopyto więc są bardziej eleganckie. Poza tym podeszwa w TLB bardziej by mi odpowiadała. Jest bardziej miękka i elastyczna. Podeszwa York (ta w Yanko) to i tak guma na całej długości buta, tylko sama zewnętrzna warstwa to skóra. Mnie się oxfordy podobają w takiej konfiguracji.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/29/2020 at 1:51 PM, pablocito said:

TLB mają smuklejsze kopyto więc są bardziej eleganckie. Poza tym podeszwa w TLB bardziej by mi odpowiadała. Jest bardziej miękka i elastyczna. Podeszwa York (ta w Yanko) to i tak guma na całej długości buta, tylko sama zewnętrzna warstwa to skóra. Mnie się oxfordy podobają w takiej konfiguracji.

Dziękuje za opinie, zamówiłem oxfordy, zobaczymy co z nich będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując wątek z jednego z postów wyżej. Pembroke czy Hardwick i czy w tych okolicach cenowych jest jakaś alternatywa?
Szukam w miarę uniwersalnych butów na codzień. Raczej do zestawów koordynowanych, czasem dżinsów czy chino.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega wyżej ja też w sprawie guzików. 

Wie ktoś może gdzie można dokonać zakupu takich oto guzików?

image.png.4efc500ba20fe968be9791bc74d19197.pngimage.png.8e76bfb5e3c093f1d2494eab5ce0f36f.png

 Mam na myśli efekt wizualny, tworzywo ma dla mnie mniejsze znaczenie. Allegro, tkaniny.net i zackaromana już przeszukałem. Ktoś coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kuba napisał:

Kontynuując wątek z jednego z postów wyżej. Pembroke czy Hardwick i czy w tych okolicach cenowych jest jakaś alternatywa?
Szukam w miarę uniwersalnych butów na codzień. Raczej do zestawów koordynowanych, czasem dżinsów czy chino.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do zestawów koordynowanych Pembroke będą zbyt „ciężkie”, lepszy będzie model Swansea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poszukuję uniwersalnych butów (wiem że to karkołomne zadanie :) ) . Miały by pasować głównie do jeansów, chinosów,  casulaowych stylizacji , wyjście na miasto  , do klubu itp ale również nadawać się do pracy w  luźny dzień i nie pogryzie się z mniej formalnym garniturem czy też  zestawem chinosy/marynarka. 

może macie na podstawie swoich doświadczeń swój ulubiony , sprawdzony w boju  numer 1 dla tkich zastosowań  ?  Kolor bardziej jasny w pomarańczowe nuty nawiązujące do jeansowych przeszyć ? czy raczej średni brąz ? 

Tak na pierwszy rzut przypadł mi koniakowe  yanko 664 Y https://patine.pl/yanko-664y-cambridge-cuero.html

lub Loake 1880 Legacy Birkdale Conker https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-legacy-birkdale-conker,3,3350,3011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.