Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno w różnych mniejszych miejscowościach są możliwości uszycia spodni na miarę za igłę za 120zł. Ktoś się spotkał z takimi cenami (najlepiej jak najbliżej Krakowa)? Jak wypada jakość w stosunku do bardziej znanych krawców? Wiem że w Krakowie jest zakład krawiecki szyjący spodnie (wraz z materiałem) od 230zł, ale mam trochę opory się tam udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Velahrn napisał:

Miejsce po panu Basiu zajął Bogusławski Atelier Krawieckie. Gdzieś chyba przemknęła mi informacja, że spodniarz został w zakładzie. Natomiast z tego co widziałem, to zamiast obskurnej Basiowej kanciapy / pasmanterii teraz są tam eleganckie wnętrza i skórzane kanapy. Więc licz się z tym, że cena poszła dwa albo trzy razy do góry... W sumie to trochę szkoda, bo uszyłem tam chyba osiem par spodni, i połowę noszę do dzisiaj (zasadniczo to wszystkie bawełniane się poprzecierały, a wszystkie wełniane są w dobrym stanie). Kilka razy jeździłem po Łodzi tylko po to, aby złożyć zamówienie - stosunek cena / jakość był nie do pobicia.

Bogusławski (Pewien Pan) nie lubi klientów mających swoje zdanie i wiedzących, czego oczekują. Co rzadkie na tym rynku, mówi to wprost, bez ogródek już przy pierwszym spotkaniu. Mówi, że niepotrzebni mu są klienci jak to określa "roszczeniowi", bo on "normalnemu" klientowi w tym czasie uszyje 5 par spodni, zarobi 5 razy więcej i straci 5 razy mniej czasu.

Stawiając się w jego położeniu to logiczne, ale część z nas nie rozumie tego, że to biznes i realizowanie sartorialnych wodotrysków dla samej idei klienta budżetowca, który zapragnął być dandysem (po cichu budżetowym) nie leży w jego interesie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/26/2020 at 10:39 PM, pi_senny said:

@ciasteczkowy Dzisiaj otrzymałem paczkę od intimissimi i pierwsze wrażenie pozytywne. Zamawiałem supima i merino.  Zobaczymy co będzie dalej.

Zatem, nie taka polska marka, lecz #rowniezniemajalatwoanawetgorzej 

Jak wrażenia po kilku miesiącach? Który model wybrałeś? JA dopiero niedawno zamówiłem, wybrałem koszulki z bawełny Supima® Extrafine, bo brzmiało to bardzo prestiżowo, i o ile jakość na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ok, to są z bardzo cienkiej dzianiny, przez co podkoszulki w jaśniejszych kolorach (czyt. białym) prześwitują. Zastanawiam się czy inne modele też mają tą przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supima, lecz ostatecznie zwróciłem, bo dopasowanie nie takie jak sobie wyobrażałem.   

https://www.intimissimi.com/pl/product/t-shirt_z_krotkim_rękawem_i_okrągłym_kołnierzykiem_z_bawełny_supima®_extrafine-CMU12C.html?dwvar_CMU12C_Z_COL_INTU=019

Merino, dobrze się nosi. Nie prześwituje, chyba że wybierasz mocno dopasowaną, to pewnie będzie co nieco widać. Po kilku praniach (tryb wełna) nic się nie dzieje.

https://www.intimissimi.com/pl/product/t-shirt_z_krotkim_rękawem_z_wełny_merino-CMU17A.html?dwvar_CMU17A_Z_COL_INTU=800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Szego napisał:

Gdzie szukać dobrych jakościowo, dopasowanych bokserek? 

To zależy jak bardzo dopasowanych. Niektóre modele dopasowane, a tym samym podkreślające atrybucję, mogą zmącić prawomyślność i umiar kwiatu tego forum, więc podawanie linków jest sprawą dość śliskom.

Pozwól, że dopytam - czy chodzi Ci o taki look w tych bokserkach, idąc za słowami @Velahrn, że dziewczyny na Twój widok będą ściągały majtki przez głowę?

 

@GrafaProszę, wejdź do szafy, Intimissi to zwykła sieciówka, co widać w kroju i składzie. A męska kolekcja to już w ogóle chyba dla wikariuszy jest projektowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Chino na zimę, czyli grubsze. Jakiego producenta polecacie? Oglądałem Tommy Hilfiger denton, bo mam ich 3 pary dżinsów które bardzo lubię z tylko nie wiem jak się sprawują inne spodnie?

Ja mam od ładnych kilku lat. Chyba najdłużej wytrzymały ze wszystkich chinosów. Macaroni ma fajne chinosy z grubszego materiału, ale są dosyć szerokie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawcio napisał:

Macaroni ma fajne chinosy z grubszego materiału, ale są dosyć szerokie

Nie nazwałbym ich grubymi, imo są cienkie i lekkie, typowo letnie. W biodrach i udach faktycznie szerokie oraz z jedną zakładką, poniżej kolana już normlane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lenny_valentino napisał:

Panowie, macie piękne, porządne buty. Szukam klasycznych, czarnych trzewików (przykład fasonu niżej).

Oczywiście szukam z dobrej półki. 

 

 

Dziękuję!

Z dobrej półki w tym fasonie to np. Crockett & Jones Tetbury.

Pytanie raczej nadaje się do działu Gdzie można kupić - szukam, poszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 08:48, lenny_valentino napisał:

Panowie, macie piękne, porządne buty. Szukam klasycznych, czarnych trzewików (przykład fasonu niżej).

Oczywiście szukam z dobrej półki. 

 

W dniu 7.10.2020 o 11:24, myszy napisał:

Z dobrej półki w tym fasonie to np. Crockett & Jones Tetbury.

Z niższej półki cenowej polecam Loake Pimlico 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, michasacuer napisał:

Cześć, gdzie w internecie można kupić tkaniny na spodnie/garnitur? Jakie sklepy internetowe polecacie? Najlepiej polskie ale słucham propozycji :D

Royaltex10, qualityenglishfabric, jjtextilesmanchester, yorkshirefabric - od tych użytkowników kupowałem na ebay, wszystkich polecam. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Royaltex10, qualityenglishfabric, jjtextilesmanchester, yorkshirefabric - od tych użytkowników kupowałem na ebay, wszystkich polecam. 

Dzięki wam obu. Jak myślicie, warto ryzykować z welnami 50-100zl za metr z polskich sklepów? Chodzi o uszycie samych spodni, jakieś doświadczenia z tańszymi produktami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.