Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2020 o 11:04, Gocławianin napisał:

W tym roku black friday jakiś pechowy dla mnie. Susu wczoraj wieczorem raczył mnie poinformować, że nie przyślą mi zamówionej marynarki. Natomiast przed chwilą Pani od Zacka zrobiła to samo, tyle że w stosunku do spodni. 

W związku z tym szukam swoich pierwszych penny loafers. Wiem, wiem - pora roku sprzyja poszukiwaniom innego typu obuwia, dlatego po cichu liczę na dobrą okazję.

loafersy berwick są teraz w świetnej cenie na peek@cloppenburg, teraz jest obniżka 20%, kupiłem za 400 zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej nie znalazłem czego szukałem. Płaszcze typu ulster są zbyt krótkie.

Mi szczególnie chodziło o płaszcz który jest prawie do stóp z długością a nie do kolan czy lekko dłuższe niż do kolan.

Ze szczególnością szukam płaszcza prawie do stóp i najlepiej czarnego. Co do wojskowych płaszczy też ciężko takie znaleźć. Te płaszcze z Bytom spoko są ale już niestety ich nie ma w tej kolorystyce co bym chciał i nie ma dobrych rozmiarów. Czy ktoś zna jakieś marki, sklepy które oferują takie płaszcze?

Poszukuje również czapki zimowej uszanki/uszatki wojskowej rosyjskiej ale w kolorystyce czarnej bez emblematu rosyjskiego. Tak jak tutaj ten ksiądz ma na sobie też w miarę spoko cenie. W załączniku również zdjęcie poglądowe czapki zimowej. 

849910952_gdzieznajd.thumb.png.633353cde970993d423a29c3460257a1.png

gdzie1.png.cb7ea8488248e9d44ae72bfce4726516.png

331.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pablocito napisał:

Może po prostu poszukaj w sklepach z odzieżą dla księży.

Ten płaszcz który on tu nosi nie jest typowo dla księży. Jest zwykłym płaszczem ale po prostu bardzo długim i takiego szukam. Płaszcze typowo dla księży zupełnie inaczej wyglądają. Tutaj ten ksiądz ma zwykły czarny płaszcz ale długi i tyle.. nie chce mi się wierzyć że nie ma takich płaszczy dostępnych. Gdybym tylko wiedział gdzie takie znajdę to bym nie pytał. Zależy mi również na znalezieniu tej uszanki/uszatki ale tylko w kolorze czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mesajah napisał:

Ten płaszcz który on tu nosi nie jest typowo dla księży. Jest zwykłym płaszczem ale po prostu bardzo długim i takiego szukam. Płaszcze typowo dla księży zupełnie inaczej wyglądają. Tutaj ten ksiądz ma zwykły czarny płaszcz ale długi i tyle.. nie chce mi się wierzyć że nie ma takich płaszczy dostępnych. Gdybym tylko wiedział gdzie takie znajdę to bym nie pytał. Zależy mi również na znalezieniu tej uszanki/uszatki ale tylko w kolorze czarnym.

Według mnie nigdzie nie kupisz długiego, czarnego, wełnianego płaszcza do kostek.

Ten fason przestał być popularny co najmniej kilkadziesiąt lat temu. Po prostu styl życia się zmienił. Mężczyźni przestali jeździć nieogrzewanymi dorożkami i przesiedli się do samochodów. Pojawiło się ogrzewanie centralne. Wreszcie, wiele rzeczy w modzie męskiej zniknęło z powodu II Wojny Światowej i niedoborów materiałowych, które spowodowała.

Długie płaszcze do kostek przetrwały nadal w szczątkowej formie jako płaszcze oficerskie, ale żadne z trzech głównych rodzajów wojsk (armia, marynarka, siły powietrzne) nie używało czarnych. Wypłynęły potem na chwili w latach '80 na fali popularności subkultury goth, a potem przez chwile po premierze Matrixa, ale to tyle.

IMO pozostaje Ci tylko uszyć taki płaszcz na miarę albo pogodzić się ze "współczesną" długością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również poszukuję płaszcza, ale innego niż kolega @Mesajah, teoretycznie dużo łatwiejszego w zakupie. 

Chciałbym kupić klasyczną granatową dyplomatkę, dość grubą (zimową, tj. dla mnie ocieplaną albo z materiału o odpowiedniej gramaturze), jednorzędową, z kieszeniami ciętymi z patkami, w rozmiarze około 46, raczej slim fit, w budżecie do 2 tys zł. Okazuje się, że jest to zadanie prawie niewykonalne. Sprawdziłem:

1. Suit supply - mają model: https://suitsupply.com/pl-pl/men/coats/plaszcz--granatowy/J461.html

ale jest zbyt cienki (a ponadto trochę kusy i ma kieszenie po bokach).

2. Poszetka - brak takiego modelu w ofercie.

3. Zack Roman - brak takiego modelu w ofercie.

4. Miler - https://milermenswear.com/produkt/granatowy-plaszcz-charles

wydaje się, że najlepiej spełniałby moje oczekiwania, ale brak mojego rozmiaru.

5. Vistula - przestała produkować rozmiar 46.

6. Bytom - produkuje rozmiar 46, ale wszystkie ich płaszcze są dla mnie zbyt cienkie (bardziej o charakterze jesiennym niż zimowym).

7. Zalando - nie mają tego typu płaszczy, zamówiłem na próbę różne modele TH oraz Hugo, ale leżą marnie i są dość cienkie.

8. Massimo, Peek - również nic takiego nie znalazłem.

Czy ktoś spotkał się z takim płaszczem albo ma pomysł gdzie jeszcze mógłbym poszukać? Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 10.12.2020 o 19:46, pablocito napisał:

[mention]Krzysiek_W [/mention] coś takiego do mnie przyszło mailem z AFPOS: bez dziuremoji3.png.

https://www.afinepairofshoes.co.uk/products/the-suited-racer-x-dents

I jakie wrażenia? Wziąłeś S?

 

A w temacie, ciekawy kardigan, raczej nie grubas, ale nie też cienki pod marynarkę. Ktoś coś? Budżet 500? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1 minutę temu, jugend napisał:

Gdzie można znaleźć ładne i względnie w normalnej cenie polo rugby?

Berg&Berg ma fajne, ale szukam czegoś duużo tańszego. Wiem, że PRL ma całkiem fajne, ale ceny podobne, chyba że celuje się w używane. Może ktoś chciałby coś polecić? ;)

W Peek masz aktualnie duże przeceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.