Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś dżinsu w mtm, z którego korzystam nie umywa się do tych wszystkich vintage levisów i japońskich denimów.

W to jestem skłonny uwierzyć, ale w takim razie dlaczego je polecasz?

Jeśli jest natomiast odwrotnie (japoński denim nie umywa się do Twojego mtm), to bardzo mnie zaciekawiłeś. LVC noszę codziennie po domu od ośmiu lat, natomiast IH 23 oz nie zużyję do śmierci, nawet jeśli będzie mi dane dożyć setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dobrze zrozumiałeś. Moje mtm to zwykły dżins, a nie premium denim. Polecałem samą ideę mtm ze względu na problem z dopasowaniem dżinsów do sylwetki oraz oczekiwań co do kroju, a nie konkretnego dostawcę usługi.

Na pewno idealnie byłoby, gdyby było to mtm z selvedge itd., na pewno takie są, ale ja akurat nie miałem okazji z takiego korzystać. Jeśli możesz coś polecić, to chętnie skorzystam. To dżinsowe mtm online, do którego link krąży na forum ma, jeśli dobrze pamiętam, lepsze materiały, ale ja niestety nie dowierzam, że dobrze wszystko pomierzę.

Mimo wszystko jestem ze swojego rozwiązania zadowolony, bo mam dżinsy, które mogę założyć do marynarki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lubo69 napisał:

Kiedyś był Golden Dog Denim Workshop (jest o nim na forum), ale szybko zniknął..,

Tak, pamiętam.

Polecany tu sklep faster dog jest super, ale tam większość dżinsów to styl daleko odbiegający od dżinsów do marynarek. Zresztą, jak właściciel ma zły dzień to daje poznać, co myśli o takim noszeniu dżinsów ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Która firma oferuje takie spodnie (najlepiej różne tkaniny i kroje), które nie są mocno zwężone do łydki? Coś dla mężczyzn o nieproporcjonalnie grubych łydkach w porównaniu do ud.

Wiem, że na Benevento jest MTM za 800 zł, ale może coś gotowego za połowę tej ceny by się znalazło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69 @Stormont @Szydlowsky

Dzięki! Zarzuciliście mnie nazwami marek, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Szukam teraz jakie mają kroje i wysokości stanu. Nie chcę raczej niczego powyżej 15oz, zbyt prostego w nogawce i o zbyt niskim stanie.

Czy Japan Blue to znana Wam marka? Ma krój typu high/tapered. 

Czy pójść może na łatwiznę i wziąć markę modową z materiałem typu premium? Takie Levis 501ct z selvedge pewnie zdałyby egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

@lubo69 @Stormont @Szydlowsky

Dzięki! Zarzuciliście mnie nazwami marek, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Szukam teraz jakie mają kroje i wysokości stanu. Nie chcę raczej niczego powyżej 15oz, zbyt prostego w nogawce i o zbyt niskim stanie.

Czy Japan Blue to znana Wam marka? Ma krój typu high/tapered. 

Czy pójść może na łatwiznę i wziąć markę modową z materiałem typu premium? Takie Levis 501ct z selvedge pewnie zdałyby egzamin. 

Japan Blue to bardzo dobra firma.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sprzedaje trochę butów z mojej kolekcji (nie na forum, bo to zakazane), więc w to miejsce wpadnie coś nowego. Wymyśliłem sobie split toe derby, ktoś widział ostatnio coś ciekawego? Bardzo lubię obie pary yanko, ale coś mi się widzi może w kolorze petrol? Jakieś podpowiedzi? Budżet 1-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krzysiek_W napisał:

Sprzedaje trochę butów z mojej kolekcji (nie na forum, bo to zakazane), więc w to miejsce wpadnie coś nowego. Wymyśliłem sobie split toe derby, ktoś widział ostatnio coś ciekawego? Bardzo lubię obie pary yanko, ale coś mi się widzi może w kolorze petrol? Jakieś podpowiedzi? Budżet 1-2

Crockett & Jones Hardwick Pebble Grain

https://www.crockettandjones.com/hardwick-darkbrown-pebble-grain/

Sons of Henrey George Ebony Utah

https://sonsofhenrey.com/collections/shoes/products/george-split-toe-derby-ebony-utah-calf-re-order?variant=31613106356279

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W - konkurencja naszego Patine kombinuje hand-stitched reverse split toe derby. Zrobili chyba nowy model na nowym kopycie w standardzie Artista dla klienta z Południowej Korei. Jako MTO powinno przejść we w miarę dowolnym kolorze.

https://www.styleforum.net/threads/tlb-mallorca-made-in-spain-footwear.626648/post-10189475

"Velazquez is a brand new last developed after a wish from the South Korea agent, it is a soft square last with a bit wider toe and less chiseling than Picasso, looks a bit like Edward Green's 888 last. Will be available from TLB and if other retailers bring it in as well soon." Może @saphir.pl wie coś więcej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem obie pary i gdyby mieściły się w moim budżecie to brał bym jedna z nich. Nie maja co prawda klasycznego szwa przez środek, ale do „split toe” można chyba zaliczyć 😉

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9114-Braga-Grain-RS/5782
https://klasycznebuty.pl/pl/p/Carlos-Santos-9114-Guimaraes-Derby/5781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 20:42, Żorż Ponimirski napisał:

Velazquez is a brand new last developed after a wish from the South Korea agent, it is a soft square last with a bit wider toe and less chiseling than Picasso, looks a bit like Edward Green's 888 last. Will be available from TLB and if other retailers bring it in as well soon." Może @saphir.pl wie coś więcej?

W ramach MTO raczej bez problemów i w dowolnej konfiguracji. W stałej ofercie na razie chyba tego modelu nie będzie, ale gdyby ktoś był zainteresowany zachęcam do kontaktu z naszym supportem via e-mail. Tam wiedzą lepiej :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

Szukam butów podobnych (bardzo podobnych?) do tych Berwicków, tylko że z trochę wyższej półki, tak do 1.5k. Zależy mi aby to były derby z groszkowej skóry na gumowej podeszwie. 

Orientujecie się czy gdzieś takie znajdę? 

Zdjęcie ze sklepu Brogs.

berwick_country_shoes_goodyear_wroclaw_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.